Wiersze poetów - poetyckie-zacisze.pl ZAPROPONUJ ZMIANĘ W SERWISIE
Logowanie:
Nick:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
Odzyskaj hasło
Zarejestruj się
Dostępne opcje:
Strona główna
O serwisie
Regulamin
Zaproponuj zmianę
Indeks wierszy
Ranking autorów
Ranking wierszy
Dodane dziś (1)

Nowi autorzy:
- MartwaGwiazda
- Cocosoda
- oknojestsuper11
- cassandra
więcej...

Ostatnie komentarze:
Magia kina
- Super-Tango
Domorosły Kamikadze
- MILAF.
Milczę
- Pola46
Ballada czerwcowa
- Pola46
więcej...

Dziś napisano 0 komentarzy.

Zagląda? -o jesieni słów kilka

Zagląda? -o jesieni słów kilka

Jesień zajrzała, chłodem powiało,
czyżby upałów fala zelżyła ?
ranków cudnych niezwykle mało
letnia pogoda podrzuciła.

Wietrzyk się snuje po ogrodzie,
na trawnikach- w końcu zielono,
wreszcie inaczej niż co dzień
nie sypią się już liście klonom?

Moja kochana, moja słodka
powoli wkracza już do akcji,
zapachem budzi się w szarlotkach,
posiedzieć lubi wśród akacji.

Słodycze uwielbia najbardziej,
w gruszkach i śliwach fioletowych,
kocha się mocno i zażarcie.
Uwielbia spacer wśród wrzosowisk.

Z grzybiarzami chodzi po lesie,
koronki pajęcze -podziwia.
Moja złota i cudna jesień,
gdy już Jest - bywam szczęśliwa.
Napisz do autora

« poprzedni ( 1635 / 1807) następny »

wiewióra

dodany: 2025-09-08, 10:21:49
typ: przyroda
wyświetleń (126)
głosuj (12)


          -->> Aby głosować lub komentować musisz się zalogować.

Boreas 2025.09.08; 23:08:54
No i bardzo dobrze o jesieni a na marynowane lub duszone grzybki zapraszam się. Serdecznie pozdrawiam z +

Agnieszka 2025.09.08; 19:33:30
Jesień jest piękna, zachwyca swoją barwą w lasach i polach.

lucja.haluch 2025.09.08; 17:44:48
Piękny obraz jesieni. Lubię jesień. Plus+

Pozdrawiam serdecznie.
Miłego wieczoru...

Bary 2025.09.08; 17:42:26
Osobiście nie lubię jesieni zdecydowanie wolę wiosnę ale Twoja jesień jest piękna jako miłośnik lasu i grzybów też zachwycam się jej kolorami
Pozdrawiam +

kaja-maja 2025.09.08; 16:38:03
jak to jesenią,jednym ciepło,drugim zimno też nie jedni już w kozakach i ciepłych kapotkach ,choć jeszcze lato trwa, jesień szybko minie ,zima szybko przyjdzie w:)

kmalenka8 2025.09.08; 11:42:45
Niestety to nie moje klimaty, choć piękny wiersz ;) Pozdrawiam Bogusiu ;)

Super-Tango 2025.09.08; 11:22:21
Twój wiersz o jesieni ma ciepło i lekkość – pokazujesz ją jak bliską osobę, przyjaciółkę, która przynosi zapachy szarlotki, kolory wrzosów i gruszek, a nawet lubi spacery z grzybiarzami. Ta personifikacja sprawia, że jesień staje się bliska i przyjazna, zamiast chłodna czy melancholijna. Całość ma w sobie urok prostoty i radości, a zakończenie – „gdy już jest – bywam szczęśliwa” – brzmi jak piękne podsumowanie tego, co daje Ci ta pora roku.+)
Pozdrawiam serdecznie

JNaszko 2025.09.08; 11:18:53
Ładnie jesiennie
+++++ Jurek
pozdrawiam

ennio74 2025.09.08; 11:15:04
Jesień jest piękną porą roku.
A po przeczytaniu takiego wiersza jeszcze piękniejszą.

Kama 2025.09.08; 11:09:03
Też jestem jesienną panną :)+

andrew 2025.09.08; 10:47:25
...
więc szczęściem dzielsz się z nami
Twoimi wielbicielami
...
Pozdrawiam serdecznie
Miłego dnia


Wiersze na topie:
1. międzysen (12)
2. na skrzydłach wiatru (11)
3. Milczę (10)
4. Nauka (10)
5. Ballada o Cesarzowej Teodorze... (9)

Autorzy na topie:
1. Super-Tango (99)
2. Anna z (12)
3. Anula (12)
4. Amber N (10)
5. Medusa (10)
więcej...