Wiersze poetów - poetyckie-zacisze.pl ZAPROPONUJ ZMIANĘ W SERWISIE
Logowanie:
Nick:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
Odzyskaj hasło
Zarejestruj się
Dostępne opcje:
Strona główna
O serwisie
Regulamin
Zaproponuj zmianę
Indeks wierszy
Ranking autorów
Ranking wierszy
Dodane dziś (23)

Nowi autorzy:
- Neortic13
- Paulina Dreko
- MartwaGwiazda
- oknojestsuper11
więcej...

Ostatnie komentarze:
Zawsze mnie dziwiłaś.
- Super-Tango
nie mogę powiedzieć
- Super-Tango
Fototropizm
- MILAF.
„między moim a twoim\"
- JNaszko
więcej...

Dziś napisano 182 komentarzy.

Własna droga

Własna droga

Dawno wybrał własną drogę i jest konsekwentny
Choć jest trudna i ciernista ma smutne momenty
Mimo tego jej nie zmienia i trwa w uporze
Gdyż wyznawcą jest zasady kłamstwo nie pomoże

Nie ulega nowym modom , jak pęd do kariery
Nie chce zostać chorągiewką obce mu numery
Słowo droższe od pieniędzy to jego zasada
Wierzy , że nawet obecnie nie wszystko wypada

Do opery , filharmonii pójść tam źle ubrany
To jest dowód ewidentny żeś źle wychowany
Kindersztuby jest wyznawcą Kamyczka cytuje
W kodeksie Boziewicza on nadal gustuje

Oczywiście pojedynki poszły do lamusa
Ubolewa , że kultura zasad nie wymusza
Już niestety jej zasady są większości obce
I dlatego wszędzie spotkasz barany i owce

Wielka szkoda , że nieliczne są takie osoby
Autorytet ma niezmienny nie szuka ozdoby
Dziś cierpimy jako naród na braki przykładów
Ludzi mądrych i uczciwych bez żadnych układów

Takich trudno wypromować , bo żyją zbyt skromnie
A gdy nawet głos zabiorą nikt tłumu nie porwie
Bo niestety prawda zwykle bywa zbyt brutalna
A , gdy godzi w przekonania jet zgoła fatalna

Dziś lotne są tematy w wersji czarno białej
Nie chce pojąć baran, owca tej w barwie szarej
Argumenty nie działają ciągle to widzimy
Dlatego bezkrytycznie z kłamstwem się godzimy
Napisz do autora

« poprzedni ( 226 / 234) następny »

Bary

dodany: 2026-06-02, 08:27:32
typ: inne
wyświetleń (57)
głosuj (12)


          -->> Aby głosować lub komentować musisz się zalogować.

Miauu 2026.06.02; 16:30:29
W Twoim wierszu serce bohatera jest jak samotna latarnia stojąca pośród wichrów. Świeci spokojnym światłem dawnych wartości choć wokół coraz gęściej krążą mgły pośpiechu, powierzchowności i wygodnych kłamstw. Między wersami pobrzmiewa cichy smutek człowieka, który widzi odchodzący świat zasad i dobrych obyczajów a jednocześnie nie chce zdradzić własnego sumienia nawet za cenę osamotnienia. Ukryta jest tu także tęsknota za autorytetami i wspólnotą ludzi uczciwych. Jak za ogrodem, który kiedyś kwitł pełnią barw a dziś coraz częściej ginie pod szarością obojętności.
+
Serdecznie pozdrawiam
Miauu

Anula 2026.06.02; 16:03:32
+11*

Anula 2026.06.02; 16:03:00
Refleksyjny i dobry wiersz o wierności własnym zasadom i o tym, jak trudno dziś pozostać człowiekiem uczciwym, niezależnym i wiernym kulturze słowa i uczciwości… +10 Pozdrawiam:)

Markus55 2026.06.02; 15:58:16
masz rację trudno jest znaleźć człowieka który hołduje prawdzie a nawet gdy się go spotka to ciężko nakłonić ludzi by się zgodzili z jego zdaniem-bardzo mądrze i sugestywnie napisany wiersz i płynie melodyjnie pośród strof-pozdrawiam z uśmiechem:)+

MILAF. 2026.06.02; 15:44:11
Dojrzały monolog podmiotu lirycznego w kwestii istoty zachowania prawych wartości
i osobistej tożsamości- w kontekście przewartościowanego świata wartości
i zasad moralnych
Z wielkim uznaniem- pozdrawiam serdecznie

dlaumoR. 2026.06.02; 15:39:24
Bardzo dobry wiersz o zasadach o wychowaniu szacunku mądrości i uczciwości
słowem postawach wolnych od układów i wszelkich złych zależności
Wydaje się że nie nie tylko nasz naród cierpi na te dolegliwości
ale to bardziej światowy tręd...
Pozdrawiam serdecznie miłego dnia życzę:)

Amber N 2026.06.02; 14:15:18
Rzeczywiście trudno dziś spotkać człowieka wyznającego dawne, właściwe zasady, a jeszcze trudniej spotkać takiego, który je stosuje w życiu.
Dzisiaj liczą się zupełnie inne rzeczy, dzisiaj jak mówi przysłowie, po trupach, ale do celu.
Pozdrawiam +7

ennio74 2026.06.02; 10:42:27
Warto iść wyznaczoną przez siebie ścieżką.
Lecz czasem życie weryfikuje nasze drogi.
Wiersz wspanialy.
Dziękuję.
+6

Super-Tango 2026.06.02; 10:26:07
To wiersz refleksyjny i wyrazisty, oparty na pochwale wierności własnym zasadom, uczciwości oraz tradycyjnym wartościom. Autor przeciwstawia konsekwencję i kulturę osobistą współczesnym modom, pogoni za karierą oraz powierzchowności życia. Wiersz skłania do zastanowienia się nad rolą autorytetów, znaczeniem prawdy i tym, jak trudno dziś zachować niezależność myślenia.+)
Pozdrawiam serdecznie

Anna z 2026.06.02; 09:55:20
Trudno się z Tobą nie zgodzić, piękny i głęboki wiersz+4
Pozdrawiam serdecznie miłego dnia życzę

wiewióra 2026.06.02; 09:30:17
Ludzie ,którzy wiedzą czego chcą i trzymają się zasad nigdy nie zapominając o kulturze nie tylko w sposobie bycia to nieczęste przykłady ludzi wspaniałych, .dlatego zawsze cieszy spotkanie z nimi w świecie bezkrytycznym bezzasadnym gdzie brak empatii i kultury jest na porządku dziennym Piękny ,mądry wiersz

gośka26 2026.06.02; 09:00:34
Płynnie płynie twój wiersz i ma głęboki sens, kultura, kindersztuba i prawdomówność, ciężko nie zgodzić się z twoim przesłaniem.

JNaszko 2026.06.02; 08:33:15
Własna droga cóż
+++++ Jurek
pozdrawiam


Wiersze na topie:
1. Cieliste a nawet i oliwkowe (25)
2. Patrzę na swiat oczyma pełne smutku (25)
3. Noc chlodna... (25)
4. Oliwkowe na nawet i cieliste (25)
5. Przedstawiam swój głupi umysł (25)

Autorzy na topie:
1. darek407 (399)
2. zygpru1948 (350)
3. kaja-maja (312)
4. super tango (182)
5. Super-Tango (88)
więcej...