|
Własna droga
Własna droga |
Dawno wybrał własną drogę i jest konsekwentny
Choć jest trudna i ciernista ma smutne momenty
Mimo tego jej nie zmienia i trwa w uporze
Gdyż wyznawcą jest zasady kłamstwo nie pomoże
Nie ulega nowym modom , jak pęd do kariery
Nie chce zostać chorągiewką obce mu numery
Słowo droższe od pieniędzy to jego zasada
Wierzy , że nawet obecnie nie wszystko wypada
Do opery , filharmonii pójść tam źle ubrany
To jest dowód ewidentny żeś źle wychowany
Kindersztuby jest wyznawcą Kamyczka cytuje
W kodeksie Boziewicza on nadal gustuje
Oczywiście pojedynki poszły do lamusa
Ubolewa , że kultura zasad nie wymusza
Już niestety jej zasady są większości obce
I dlatego wszędzie spotkasz barany i owce
Wielka szkoda , że nieliczne są takie osoby
Autorytet ma niezmienny nie szuka ozdoby
Dziś cierpimy jako naród na braki przykładów
Ludzi mądrych i uczciwych bez żadnych układów
Takich trudno wypromować , bo żyją zbyt skromnie
A gdy nawet głos zabiorą nikt tłumu nie porwie
Bo niestety prawda zwykle bywa zbyt brutalna
A , gdy godzi w przekonania jet zgoła fatalna
Dziś lotne są tematy w wersji czarno białej
Nie chce pojąć baran, owca tej w barwie szarej
Argumenty nie działają ciągle to widzimy
Dlatego bezkrytycznie z kłamstwem się godzimy |
|
|
|
|
|
-->> Aby głosować lub komentować musisz się zalogować.
Miauu |
2026.06.02; 16:30:29 |
W Twoim wierszu serce bohatera jest jak samotna latarnia stojąca pośród wichrów. Świeci spokojnym światłem dawnych wartości choć wokół coraz gęściej krążą mgły pośpiechu, powierzchowności i wygodnych kłamstw. Między wersami pobrzmiewa cichy smutek człowieka, który widzi odchodzący świat zasad i dobrych obyczajów a jednocześnie nie chce zdradzić własnego sumienia nawet za cenę osamotnienia. Ukryta jest tu także tęsknota za autorytetami i wspólnotą ludzi uczciwych. Jak za ogrodem, który kiedyś kwitł pełnią barw a dziś coraz częściej ginie pod szarością obojętności.
+
Serdecznie pozdrawiam
Miauu |
Anula |
2026.06.02; 16:03:32 |
| +11* |
Anula |
2026.06.02; 16:03:00 |
| Refleksyjny i dobry wiersz o wierności własnym zasadom i o tym, jak trudno dziś pozostać człowiekiem uczciwym, niezależnym i wiernym kulturze słowa i uczciwości… +10 Pozdrawiam:) |
Markus55 |
2026.06.02; 15:58:16 |
| masz rację trudno jest znaleźć człowieka który hołduje prawdzie a nawet gdy się go spotka to ciężko nakłonić ludzi by się zgodzili z jego zdaniem-bardzo mądrze i sugestywnie napisany wiersz i płynie melodyjnie pośród strof-pozdrawiam z uśmiechem:)+ |
MILAF. |
2026.06.02; 15:44:11 |
Dojrzały monolog podmiotu lirycznego w kwestii istoty zachowania prawych wartości
i osobistej tożsamości- w kontekście przewartościowanego świata wartości
i zasad moralnych
Z wielkim uznaniem- pozdrawiam serdecznie |
dlaumoR. |
2026.06.02; 15:39:24 |
Bardzo dobry wiersz o zasadach o wychowaniu szacunku mądrości i uczciwości
słowem postawach wolnych od układów i wszelkich złych zależności
Wydaje się że nie nie tylko nasz naród cierpi na te dolegliwości
ale to bardziej światowy tręd...
Pozdrawiam serdecznie miłego dnia życzę:) |
Amber N |
2026.06.02; 14:15:18 |
Rzeczywiście trudno dziś spotkać człowieka wyznającego dawne, właściwe zasady, a jeszcze trudniej spotkać takiego, który je stosuje w życiu.
Dzisiaj liczą się zupełnie inne rzeczy, dzisiaj jak mówi przysłowie, po trupach, ale do celu.
Pozdrawiam +7 |
ennio74 |
2026.06.02; 10:42:27 |
Warto iść wyznaczoną przez siebie ścieżką.
Lecz czasem życie weryfikuje nasze drogi.
Wiersz wspanialy.
Dziękuję.
+6 |
Super-Tango |
2026.06.02; 10:26:07 |
To wiersz refleksyjny i wyrazisty, oparty na pochwale wierności własnym zasadom, uczciwości oraz tradycyjnym wartościom. Autor przeciwstawia konsekwencję i kulturę osobistą współczesnym modom, pogoni za karierą oraz powierzchowności życia. Wiersz skłania do zastanowienia się nad rolą autorytetów, znaczeniem prawdy i tym, jak trudno dziś zachować niezależność myślenia.+)
Pozdrawiam serdecznie |
Anna z |
2026.06.02; 09:55:20 |
Trudno się z Tobą nie zgodzić, piękny i głęboki wiersz+4
Pozdrawiam serdecznie miłego dnia życzę |
wiewióra |
2026.06.02; 09:30:17 |
| Ludzie ,którzy wiedzą czego chcą i trzymają się zasad nigdy nie zapominając o kulturze nie tylko w sposobie bycia to nieczęste przykłady ludzi wspaniałych, .dlatego zawsze cieszy spotkanie z nimi w świecie bezkrytycznym bezzasadnym gdzie brak empatii i kultury jest na porządku dziennym Piękny ,mądry wiersz |
gośka26 |
2026.06.02; 09:00:34 |
| Płynnie płynie twój wiersz i ma głęboki sens, kultura, kindersztuba i prawdomówność, ciężko nie zgodzić się z twoim przesłaniem. |
JNaszko |
2026.06.02; 08:33:15 |
Własna droga cóż
+++++ Jurek
pozdrawiam |
|
|