Wiersze poetów - poetyckie-zacisze.pl ZAPROPONUJ ZMIANĘ W SERWISIE
Logowanie:
Nick:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
Odzyskaj hasło
Zarejestruj się
Dostępne opcje:
Strona główna
O serwisie
Regulamin
Zaproponuj zmianę
Indeks wierszy
Ranking autorów
Ranking wierszy
Dodane dziś (3)

Nowi autorzy:
- Diabolina
- Neortic13
- Paulina Dreko
- MartwaGwiazda
więcej...

Ostatnie komentarze:
Biel / dyptyk
- Super-Tango
Nowa Era
- Pióro Amora
Sianokosy namiętności I
- Pióro Amora
Sugestia Zdzicha
- Pióro Amora
więcej...

Dziś napisano 1 komentarzy.

TANGO W OKNIE NA PODDASZU

TANGO W OKNIE NA PODDASZU

Zygmunt Jan Prusiński


TANGO W OKNIE NA PODDASZU


Motto: „Wiem, że zwariowałeś,
ale ja będę czuwała - tak jak mówiłam”!
- Ewa Prusińska -


Stół ze mną rozmawia,
dwa krzesła – jedno wolne
jakby przykucnęło grając ze mną w ciszę.

Postawiłem butelkę „Bażanta”,
nalewki tyle by myśleć o wierszu
i o twoich ukrytych skarbach.

Szeleści mi w uszach twój głos,
dobija się ktoś obcy –
pewnie zazdrośnik.

Przecina rzeczka łuk wstydliwy,
wciska się w sam środek myśli
- niedopowiedziana prawda -
że kocham rudą podlotkę.

Czy ja Ewo nie zwariowałem ?

Biorę gitarę i gram...
„Tango w oknie na poddaszu”.


9.3.2012 - Ustka
Piątek 14:32


Wiersz z książki "Sukienki i motyle"...
Napisz do autora

« poprzedni ( 96 / 2716) następny »

zygpru1948

dodany: 2014-03-08, 05:11:52
typ: życie
wyświetleń (691)
głosuj (140)


          -->> Aby głosować lub komentować musisz się zalogować.

zygpru1948 2014.03.08; 21:02:41
Cytat wieczoru...

Człowiek samotny jest bogaty !
Przyroda go kocha...
A ludziki w dzisiejszych czasach to najczęściej skancerowani.

zygpru1948 2014.03.08; 20:38:13
ClydeClyde 2014.03.08; 20:27:01

a jacyż to poeci z Krakowa tak się napieprzali?
W Krakowie nie mamy poetów, to nie Ustka.

_______________Odpowiedź

No kilku jest. Ukryci są w lodówkach...

Boją się słońca i wysokich temperatur.

zygpru1948 2014.03.08; 20:30:44
I znikł !

Więc chodzi o "pata" !

zygpru1948 2014.03.08; 20:30:01


Znika autor z ksywą "pat"...

zygpru1948 2014.03.08; 20:28:41
Nie dopisałem autora:



Bonni, to już... uzależnienie. Czy wiesz, że oprócz zacisza istnieje jeszcze wiele innych równie ciekawych (o ile nie ciekawszych) stron w internecie?

zygpru1948 2014.03.08; 20:13:40
snake58snake58 2014.03.08; 19:18:41

No tak, mery plujka jak zwykle się wypluła. Ile jest jeszcze w tej kreaturze mieści się jadu- nie ogarniam. Sembella dobrze napisała. Panie Zygmuncie, współczuję Panu takiego gościa, (mary lou )co wszystkim dupy obrabia, a szczególnie tym, co zarejestrowali się na portalu Poetycki- Parnas. Każdy ma prawo decydować gdzie będzie wstawiać swoje utwory.


____________________Odpowiedź

Ryszardzie, jestem na kilku portalach gościnnie i mam kilka swoich autor kich stron. Byłem i zajrzałem na Parnasie - już się powtarzam, ale trzeba chyba zmienić tych krakusów i niech prezydium na Zaciszu będzie katowickie lub kieleckie !

A od razu Kultura zakwitnie.

Kiedyś napiszę jak byłem zaproszony na Zjazd Pisarzy i Poetów do Poznania, było to w roku 1981. I jak tam była walka o pismo literackie dofinansowywane przez Ministerstwo Kultury i Sztuki, na zasadzie warszawskiego "Nowego Wyrazu". Krakusy sami sobie gola strzelili, byli niekonsekwentni - przegrali na rzecz katowiczan. Był tam ten pewien krytyk, dowodzący chmarą. Oczywiście po głosowaniu wzięli się krakusy za łby między sobą... Wyglądało to komicznie. Bili się poeci z Krakowa między sobą.

Ryszardzie, świrów tu sporo.

Pozdrawiam -

Zygmunt z Ustki

8 Marca 2014 r.

zygpru1948 2014.03.08; 19:46:24
Czytam, nadal czytam czytanki...



Bonni, to już... uzależnienie. Czy wiesz, że oprócz zacisza istnieje jeszcze wiele innych równie ciekawych (o ile nie ciekawszych) stron w internecie? A po drugie, idź na powietrze, przewietrzyć... co nieco bo "zakabziejesz" :D
I warto jeszcze pomyśleć o jakiejś odtrutce na ten "zaciszański" narkotyk. Chyba wirtualne (po)życie przerosło Twoją realną rzeczywistość, a to już... choroba. Lecz się kochana, lecz!

zygpru1948 2014.03.08; 18:20:31
Czy to Klub Palikota ?

Czytam...



Brak Panu kultury i ogłady Panie heart !!!!!!!!


____________A ja myślałem że "heart" jest babą !

zygpru1948 2014.03.08; 18:02:25
Racja...



Wchodzi człowiek poczytać wiersze, patrzy, hm, ta banda inteligentnych ludzi ma nawet shoutboxa. A potem czyta się coś takiego i to zraża do strony.

zygpru1948 2014.03.08; 17:50:30
Czytam to...

Sembella 2014-02-18 18:33:18>

Mary Luj - skąd wiesz jełopie grafomański kim jestem, nie znasz mnie a ja ciebie, ani żadnego Wiktora nie znam, a odwalentynkuj się od mojego nicku, matole zaciszański, każdy nick prześwietlasz kto jest kim i z kim. Nie jesteś decydentem kto ma być na zaciszu. Lądujesz u mnie na CL, z kulturą osobistą jesteś na bakier. Szanuj innych a i ciebie będą szanować. Zepsutą rybą to chyba ci z gaci jedzie, co za matoł.

___________________I to jest doskonałe !

To lepsze jak wszystkich wiersze.

Nie czasem zajdę do karczmy Shoutbox !


8 Marca 2014 r.

zygpru1948 2014.03.08; 14:10:08
Moim Wiernym Czytelniczkom

z Okazji DNIA KOBIET

życzę miłych chwil...


Zygmunt Jan Prusiński


8 Marca 2014 r.

zygpru1948 2014.03.08; 13:59:55
z Okazji DNIA KOBIET

(wszystkim babom - poetkom)

życzę dzisiaj dużo ORGAZMÓW !


Gospodarz w Krainie Dzikich Poetów
Zygmunt Jan Prusiński - Sowiński

Ustka. 8 Marca 2014 r.


Wiersze na topie:
1. Witałaś nas z otwartym sercem (26)
2. Dojrzałe (25)
3. Pomarańczowe a nawet i fioletowe (25)
4. Na prawdę... (25)
5. Obecny w sierpniu z tobą 2 (25)

Autorzy na topie:
1. kaja-maja (571)
2. zygpru1948 (568)
3. darek407 (499)
4. super tango (187)
5. Super-Tango (75)
więcej...