|
TANGO W OKNIE NA PODDASZU
TANGO W OKNIE NA PODDASZU |
Zygmunt Jan Prusiński
TANGO W OKNIE NA PODDASZU
Motto: „Wiem, że zwariowałeś,
ale ja będę czuwała - tak jak mówiłam”!
- Ewa Prusińska -
Stół ze mną rozmawia,
dwa krzesła – jedno wolne
jakby przykucnęło grając ze mną w ciszę.
Postawiłem butelkę „Bażanta”,
nalewki tyle by myśleć o wierszu
i o twoich ukrytych skarbach.
Szeleści mi w uszach twój głos,
dobija się ktoś obcy –
pewnie zazdrośnik.
Przecina rzeczka łuk wstydliwy,
wciska się w sam środek myśli
- niedopowiedziana prawda -
że kocham rudą podlotkę.
Czy ja Ewo nie zwariowałem ?
Biorę gitarę i gram...
„Tango w oknie na poddaszu”.
9.3.2012 - Ustka
Piątek 14:32
Wiersz z książki "Sukienki i motyle"... |
|
|
|
|
|
-->> Aby głosować lub komentować musisz się zalogować.
zygpru1948 |
2014.03.08; 21:02:41 |
Cytat wieczoru...
Człowiek samotny jest bogaty !
Przyroda go kocha...
A ludziki w dzisiejszych czasach to najczęściej skancerowani. |
zygpru1948 |
2014.03.08; 20:38:13 |
ClydeClyde 2014.03.08; 20:27:01
a jacyż to poeci z Krakowa tak się napieprzali?
W Krakowie nie mamy poetów, to nie Ustka.
_______________Odpowiedź
No kilku jest. Ukryci są w lodówkach...
Boją się słońca i wysokich temperatur. |
zygpru1948 |
2014.03.08; 20:30:44 |
I znikł !
Więc chodzi o "pata" ! |
zygpru1948 |
2014.03.08; 20:30:01 |
Znika autor z ksywą "pat"... |
zygpru1948 |
2014.03.08; 20:28:41 |
Nie dopisałem autora:
Bonni, to już... uzależnienie. Czy wiesz, że oprócz zacisza istnieje jeszcze wiele innych równie ciekawych (o ile nie ciekawszych) stron w internecie? |
zygpru1948 |
2014.03.08; 20:13:40 |
snake58snake58 2014.03.08; 19:18:41
No tak, mery plujka jak zwykle się wypluła. Ile jest jeszcze w tej kreaturze mieści się jadu- nie ogarniam. Sembella dobrze napisała. Panie Zygmuncie, współczuję Panu takiego gościa, (mary lou )co wszystkim dupy obrabia, a szczególnie tym, co zarejestrowali się na portalu Poetycki- Parnas. Każdy ma prawo decydować gdzie będzie wstawiać swoje utwory.
____________________Odpowiedź
Ryszardzie, jestem na kilku portalach gościnnie i mam kilka swoich autor kich stron. Byłem i zajrzałem na Parnasie - już się powtarzam, ale trzeba chyba zmienić tych krakusów i niech prezydium na Zaciszu będzie katowickie lub kieleckie !
A od razu Kultura zakwitnie.
Kiedyś napiszę jak byłem zaproszony na Zjazd Pisarzy i Poetów do Poznania, było to w roku 1981. I jak tam była walka o pismo literackie dofinansowywane przez Ministerstwo Kultury i Sztuki, na zasadzie warszawskiego "Nowego Wyrazu". Krakusy sami sobie gola strzelili, byli niekonsekwentni - przegrali na rzecz katowiczan. Był tam ten pewien krytyk, dowodzący chmarą. Oczywiście po głosowaniu wzięli się krakusy za łby między sobą... Wyglądało to komicznie. Bili się poeci z Krakowa między sobą.
Ryszardzie, świrów tu sporo.
Pozdrawiam -
Zygmunt z Ustki
8 Marca 2014 r. |
zygpru1948 |
2014.03.08; 19:46:24 |
Czytam, nadal czytam czytanki...
Bonni, to już... uzależnienie. Czy wiesz, że oprócz zacisza istnieje jeszcze wiele innych równie ciekawych (o ile nie ciekawszych) stron w internecie? A po drugie, idź na powietrze, przewietrzyć... co nieco bo "zakabziejesz" :D
I warto jeszcze pomyśleć o jakiejś odtrutce na ten "zaciszański" narkotyk. Chyba wirtualne (po)życie przerosło Twoją realną rzeczywistość, a to już... choroba. Lecz się kochana, lecz! |
zygpru1948 |
2014.03.08; 18:20:31 |
Czy to Klub Palikota ?
Czytam...
Brak Panu kultury i ogłady Panie heart !!!!!!!!
____________A ja myślałem że "heart" jest babą ! |
zygpru1948 |
2014.03.08; 18:02:25 |
Racja...
Wchodzi człowiek poczytać wiersze, patrzy, hm, ta banda inteligentnych ludzi ma nawet shoutboxa. A potem czyta się coś takiego i to zraża do strony. |
zygpru1948 |
2014.03.08; 17:50:30 |
Czytam to...
Sembella 2014-02-18 18:33:18>
Mary Luj - skąd wiesz jełopie grafomański kim jestem, nie znasz mnie a ja ciebie, ani żadnego Wiktora nie znam, a odwalentynkuj się od mojego nicku, matole zaciszański, każdy nick prześwietlasz kto jest kim i z kim. Nie jesteś decydentem kto ma być na zaciszu. Lądujesz u mnie na CL, z kulturą osobistą jesteś na bakier. Szanuj innych a i ciebie będą szanować. Zepsutą rybą to chyba ci z gaci jedzie, co za matoł.
___________________I to jest doskonałe !
To lepsze jak wszystkich wiersze.
Nie czasem zajdę do karczmy Shoutbox !
8 Marca 2014 r. |
zygpru1948 |
2014.03.08; 14:10:08 |
Moim Wiernym Czytelniczkom
z Okazji DNIA KOBIET
życzę miłych chwil...
Zygmunt Jan Prusiński
8 Marca 2014 r. |
zygpru1948 |
2014.03.08; 13:59:55 |
z Okazji DNIA KOBIET
(wszystkim babom - poetkom)
życzę dzisiaj dużo ORGAZMÓW !
Gospodarz w Krainie Dzikich Poetów
Zygmunt Jan Prusiński - Sowiński
Ustka. 8 Marca 2014 r. |
|
|