|
SAMOTNOŚĆ GRZECHEM
SAMOTNOŚĆ GRZECHEM |
Coraz trudniej marzyć o szczęściu
pięść zaciskam i płaczę w rękaw
moja samotność to tylko nieufność
po której błądzę od klamki do klamki
Przecież ze śniegiem odejdą barwy drzew
palcem na szybie tak maluję swe życie
a poranność wstaje taka szara i zła
życie dni podaje podobne do siebie
Mówię wieczność a ręce wyciągam po litość
czuję jak szarpie mnie spokój za słowa
maluję twój obraz kreską mych marzeń
gdy namaluję będę mógł mówić o grzechu
JNaszko |
|
|
|
|
|
-->> Aby głosować lub komentować musisz się zalogować.
Medusa |
2026.06.05; 07:09:17 |
| Duży ładunek emocjonalny, bolesna samotność |
Anula |
2026.06.04; 19:18:01 |
| Melancholijny i bardzo emocjonalny wiersz o samotności, tęsknocie i potrzebie bliskości ukrytej pod ciszą i nieufnością… +11 Pozdrawiam:) |
babajaga |
2026.06.04; 18:46:48 |
| refleksyjny i melancholijny wiersz troszeczkę smutny |
Bary |
2026.06.04; 15:10:38 |
Moja samotność to tylko nieufność
po której błądzę od klamki do klamki
Pozdrawiam serdecznie (9+) |
Super-Tango |
2026.06.04; 12:29:40 |
To refleksyjny i melancholijny wiersz, poruszający temat samotności, tęsknoty i poszukiwania bliskości. Autor posługuje się sugestywnymi obrazami – śniegu, szarego poranka czy rysowania życia na szybie – aby ukazać wewnętrzny stan zagubienia i emocjonalnego wyobcowania. Wiersz ma spokojny, liryczny ton, a jego siłą jest szczerość przeżyć oraz umiejętność przekładania uczuć na poetyckie metafory. Ostatnie wersy pozostawiają czytelnika z nutą niedopowiedzenia, skłaniając do refleksji nad znaczeniem samotności, nadziei i tytułowego „grzechu”.+)
Pozdrawiam serdecznie |
Miauu |
2026.06.04; 10:16:47 |
Twój wiersz jest jak samotna modlitwa unosząca się ku niebu przez zimowe mgły. Pod warstwą smutku, nieufności i tęsknoty za bliskością kryje się ciche pragnienie łaski, jakby dusza, błądząc od drzwi do drzwi, szukała nie tyle człowieka, co światła, które przebaczy jej własną samotność.
+
Serdecznie pozdrawiam
Miauu |
ennio74 |
2026.06.04; 09:21:45 |
Wiersz, który mówi zbyt wiele... by nie poczuć zalu.
Przepiękny w obrazy.
+6 |
MILAF. |
2026.06.04; 09:20:17 |
Podoba mi się wers:
Moja samotnosc - błądzę od klamki do klamki"
To.trzon wiersza- najmocniejszy
Podzielam tę formę samotnosci
Pozdrawiam serdecznie |
Amber N |
2026.06.04; 07:28:37 |
Smutny wiersz, dominuje w nim tęsknota.
Pozdrawiam +4 |
Anna z |
2026.06.04; 06:40:24 |
Super wiersz!+3
Pozdrawiam serdecznie miłego dnia życzę |
andrew |
2026.06.04; 06:00:19 |
,,Mówię wieczność, a ręce wyciągam... ,,,
Bardzo ładnie.
Pozdrawiam serdecznie
Miłego dnia |
|
|