|
Poszukać szczęścia
Poszukać szczęścia |
już zagasły światła miejskich latarni
nad domami unosi się mokra mgła
a ty weź mnie przygarnij do serca
nim odpłynę w wątek tego dnia
nie wznoś szczęścia na fundamencie
który łez przesiąknięty potokiem
by w przepaść nie runęło co piękne
które patrzy na nas słońca okiem
zasłuchana w trele wśród drzew
co znów płynie piękną serenadą
porzuć smutek kłamstwo i gniew
niech w twym sercu się nie pojawią
idź na łąki kwitnący kobierzec
wonią ziół nasycaj swe zmysły
i zawołaj mnie głośno do siebie
bym znów nadszedł powiewem liści
pokaż swoje prawdziwe oblicze
śpiewem spłyń na poduszki siana
a ja będę cię kochał nad życie
i w południe wieczór i z rana
namaluję ci rzęs pędzelkami
świat bez wojen gwałtu przemocy
tam gdzie szczęście płynie bez granic
i wciąż patrzy z miłością w oczy |
|
|
|
|
|
-->> Aby głosować lub komentować musisz się zalogować.
110101011 |
2026.06.04; 22:58:15 |
Jak pięknie wyglądałby świat, gdyby nie było wojen.
Świat i ludzie byliby szczęśliwi. |
Medusa |
2026.06.04; 22:52:01 |
| Ładnie o pragnieniu szczęścia:) |
Bary |
2026.06.04; 20:00:28 |
| Jednak 7 |
Bary |
2026.06.04; 19:59:56 |
To właściwie recepta na szczęście
Nie rozpaczaj , porzuć smutek, ciesz się pięknem
Wiem że jesteś piękna , też cię kocham
To recepta właściwa jak jest miłość
Pozdrawiam serdecznie (5+) |
ennio74 |
2026.06.04; 19:59:40 |
Nic dodać....
"pokaż swoje prawdziwe oblicze
śpiewem spłyń na poduszki siana
a ja będę cię kochał nad życie
i w południe wieczór i z rana"....
+6 |
Anula |
2026.06.04; 19:52:23 |
| Romantyczny, bardzo obrazowy wiersz, ma w sobie dużo czułości i tęsknoty. Ładnie budujesz nastrój i prowadzisz emocję w stronę spokojnej, wyidealizowanej wizji bliskości… +5 Pozdrawiam:) |
Amber N |
2026.06.04; 12:38:22 |
Sen o szczęściu. Piękny wiersz, jak zwykle. Obrazy słowem malowane.
Pozdrawiam +4 |
Anna z |
2026.06.04; 11:33:13 |
Cudowne marzenia+2
bardzo lubię Twoje wiersze
Pozdrawiam serdecznie miłego dnia życzę |
dlaumoR. |
2026.06.04; 11:29:02 |
Piękne marzenia o szczęściu tak zwyczajnie niezwykłe....
Pozdrawiam serdecznie życzę miłego dnia:) |
|
|