Wiersze poetów - poetyckie-zacisze.pl ZAPROPONUJ ZMIANĘ W SERWISIE
Logowanie:
Nick:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
Odzyskaj hasło
Zarejestruj się
Dostępne opcje:
Strona główna
O serwisie
Regulamin
Zaproponuj zmianę
Indeks wierszy
Ranking autorów
Ranking wierszy
Dodane dziś (3)

Nowi autorzy:
- Diabolina
- Neortic13
- Paulina Dreko
- MartwaGwiazda
więcej...

Ostatnie komentarze:
Nowa Era
- Pióro Amora
Sianokosy namiętności I
- Pióro Amora
Sugestia Zdzicha
- Pióro Amora
Moon face
- Pióro Amora
więcej...

Dziś napisano 0 komentarzy.

paryski syndrom VI-„tout va bien”

paryski syndrom VI-„tout va bien”

piszesz w liście
że u ciebie prawie
lato

trawa ma kolor
moich oczu

gdy pada deszcz
spadają z niej
krople

ciężkie jak łzy

że kwiaty w ogrodzie
pachną
jak moje włosy

kiedyś muskały
twoją twarz

wysyłasz uśmiechy
serce rysowane
drżącą ręką

z dopiskiem na końcu

„Ania, tout va bien,
tu me manques”

tout va bien…



* tout va bien,
tu me manques - wszystko dobrze, tęsknię za tobą*
Napisz do autora

« poprzedni ( 59 / 68) następny »

Anula

dodany: 2026-06-04, 08:05:52
typ: miłość
wyświetleń (102)
głosuj (16)


          -->> Aby głosować lub komentować musisz się zalogować.

Markus55 2026.06.04; 20:00:41
namiętnie napisany wiersz pełen miłości do kochanej osoby pozdrawiam z uśmiechem:)+

Amber N 2026.06.04; 19:48:42
W krótkich wersach przekazana wielka miłość i tęsknota.
Pozdrawiam +15

MILAF. 2026.06.04; 19:16:38
Wyborny, klimatyczny wiersz
Podziwiam umiejętności twórcze
Pozdrawiam serdecznie

Medusa 2026.06.04; 17:02:17
Ładnie niesiesz czytelnika tą tęsknotą :)

Bary 2026.06.04; 15:27:58
To list z wyznaniem miłości
Trzeba wierzyć i sprawdzać
Pozdrawiam serdecznie (11+)

Boreas 2026.06.04; 13:40:44
Pięknie, pomysłowo i powiedziałbym dostojnie, a z miłości jest pięknie ale ostrożnie. Pozdrawiam z +

Super-Tango 2026.06.04; 13:00:12
Twój wiersz ma delikatny, listowny charakter i opiera się na kontraście między deklarowanym spokojem a ukrytą tęsknotą. Obrazy natury wzmacniają emocjonalny ton, tworząc subtelną metaforę pamięci i bliskości. Całość jest cicha, nostalgiczna i bardzo spójna w nastroju.+)
Pozdrawiam serdecznie

ennio74 2026.06.04; 12:39:49
I jak tu mam nie myśleć cały dzień o pięknym wierszu.
+8

JNaszko 2026.06.04; 11:15:36
Ładnie +++++ Jurek
pozdrawiam

Anadiomene 2026.06.04; 11:12:19
Słowa robią wrażenie. To jeden z tych wierszy, które nie próbują olśnić, tylko zostają w głowie przez atmosferę. :-)

dlaumoR. 2026.06.04; 11:05:04
Tęsknota za piękną miłością ... Wzajemne brakuje mi Ciebie ...bardzo...
Pozdrawiam serdecznie życzę miłego dnia:)

Miauu 2026.06.04; 10:23:35
W Twoim wierszu słowa „tout va bien” brzmią jak delikatny paryski parasol, pod którym ukrywa się deszcz niewypowiedzianego smutku i tęsknoty. Malujesz świat barwami ukochanej osoby lecz między wersami unosi się cień świadomości, że wspomnienie jest bliżej niż sama obecność. Rysowane drżącą ręką serce staje się symbolem uczuć kruchych jak płatki kwiatów, które wciąż pachną dawną bliskością, choć czas oddala kochanków od siebie. I choć pada ciche «tout va bien», serce szepcze po francusku coś zupełnie innego – «tu me manques», bo najgłębszą prawdą tego listu jest brak. Przepiękny !
Bardzo mi się podoba !
+
Serdecznie pozdrawiam
Miauu

A.A.C. 2026.06.04; 09:00:45
Tadeusz Nalepa - Dbaj o miłość
Fragment piosenki

przed snem dbaj o miłość
we śnie dbaj o miłość
miłość to
to wątły kwiat
płatki możesz zważyć
twoim zimnym wzrokiem
miłość to
to wiotki kwiat
kwitnie tylko wtedy
kwitnie kiedy jesteś ze mną tu


Pozdrawiam

Anna z 2026.06.04; 08:35:59
Pięknie!+2
Pozdrawiam serdecznie miłego dnia życzę

Toyer 2026.06.04; 08:30:48
Listy i Paryż - to pełen romantyzm +


Wiersze na topie:
1. Witałaś nas z otwartym sercem (26)
2. Rzeczywistość... (25)
3. Dojrzałe (25)
4. Pomarańczowe a nawet i fioletowe (25)
5. Na prawdę... (25)

Autorzy na topie:
1. kaja-maja (571)
2. zygpru1948 (568)
3. darek407 (499)
4. super tango (187)
5. Super-Tango (75)
więcej...