|
paryski syndrom VI-„tout va bien”
paryski syndrom VI-„tout va bien” |
piszesz w liście
że u ciebie prawie
lato
trawa ma kolor
moich oczu
gdy pada deszcz
spadają z niej
krople
ciężkie jak łzy
że kwiaty w ogrodzie
pachną
jak moje włosy
kiedyś muskały
twoją twarz
wysyłasz uśmiechy
serce rysowane
drżącą ręką
z dopiskiem na końcu
„Ania, tout va bien,
tu me manques”
…
tout va bien…
* tout va bien,
tu me manques - wszystko dobrze, tęsknię za tobą* |
|
|
|
|
|
-->> Aby głosować lub komentować musisz się zalogować.
Markus55 |
2026.06.04; 20:00:41 |
| namiętnie napisany wiersz pełen miłości do kochanej osoby pozdrawiam z uśmiechem:)+ |
Amber N |
2026.06.04; 19:48:42 |
W krótkich wersach przekazana wielka miłość i tęsknota.
Pozdrawiam +15 |
MILAF. |
2026.06.04; 19:16:38 |
Wyborny, klimatyczny wiersz
Podziwiam umiejętności twórcze
Pozdrawiam serdecznie |
Medusa |
2026.06.04; 17:02:17 |
| Ładnie niesiesz czytelnika tą tęsknotą :) |
Bary |
2026.06.04; 15:27:58 |
To list z wyznaniem miłości
Trzeba wierzyć i sprawdzać
Pozdrawiam serdecznie (11+) |
Boreas |
2026.06.04; 13:40:44 |
| Pięknie, pomysłowo i powiedziałbym dostojnie, a z miłości jest pięknie ale ostrożnie. Pozdrawiam z + |
Super-Tango |
2026.06.04; 13:00:12 |
Twój wiersz ma delikatny, listowny charakter i opiera się na kontraście między deklarowanym spokojem a ukrytą tęsknotą. Obrazy natury wzmacniają emocjonalny ton, tworząc subtelną metaforę pamięci i bliskości. Całość jest cicha, nostalgiczna i bardzo spójna w nastroju.+)
Pozdrawiam serdecznie |
ennio74 |
2026.06.04; 12:39:49 |
I jak tu mam nie myśleć cały dzień o pięknym wierszu.
+8 |
JNaszko |
2026.06.04; 11:15:36 |
Ładnie +++++ Jurek
pozdrawiam |
Anadiomene |
2026.06.04; 11:12:19 |
| Słowa robią wrażenie. To jeden z tych wierszy, które nie próbują olśnić, tylko zostają w głowie przez atmosferę. :-) |
dlaumoR. |
2026.06.04; 11:05:04 |
Tęsknota za piękną miłością ... Wzajemne brakuje mi Ciebie ...bardzo...
Pozdrawiam serdecznie życzę miłego dnia:) |
Miauu |
2026.06.04; 10:23:35 |
W Twoim wierszu słowa „tout va bien” brzmią jak delikatny paryski parasol, pod którym ukrywa się deszcz niewypowiedzianego smutku i tęsknoty. Malujesz świat barwami ukochanej osoby lecz między wersami unosi się cień świadomości, że wspomnienie jest bliżej niż sama obecność. Rysowane drżącą ręką serce staje się symbolem uczuć kruchych jak płatki kwiatów, które wciąż pachną dawną bliskością, choć czas oddala kochanków od siebie. I choć pada ciche «tout va bien», serce szepcze po francusku coś zupełnie innego – «tu me manques», bo najgłębszą prawdą tego listu jest brak. Przepiękny !
Bardzo mi się podoba !
+
Serdecznie pozdrawiam
Miauu |
A.A.C. |
2026.06.04; 09:00:45 |
Tadeusz Nalepa - Dbaj o miłość
Fragment piosenki
przed snem dbaj o miłość
we śnie dbaj o miłość
miłość to
to wątły kwiat
płatki możesz zważyć
twoim zimnym wzrokiem
miłość to
to wiotki kwiat
kwitnie tylko wtedy
kwitnie kiedy jesteś ze mną tu
Pozdrawiam |
Anna z |
2026.06.04; 08:35:59 |
Pięknie!+2
Pozdrawiam serdecznie miłego dnia życzę |
Toyer |
2026.06.04; 08:30:48 |
| Listy i Paryż - to pełen romantyzm + |
|
|