Wiersze poetów - poetyckie-zacisze.pl ZAPROPONUJ ZMIANĘ W SERWISIE
Logowanie:
Nick:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
Odzyskaj hasło
Zarejestruj się
Dostępne opcje:
Strona główna
O serwisie
Regulamin
Zaproponuj zmianę
Indeks wierszy
Ranking autorów
Ranking wierszy
Dodane dziś (26)

Nowi autorzy:
- Diabolina
- Neortic13
- Paulina Dreko
- MartwaGwiazda
więcej...

Ostatnie komentarze:
Nowa Era
- Pióro Amora
Sianokosy namiętności I
- Pióro Amora
Sugestia Zdzicha
- Pióro Amora
Moon face
- Pióro Amora
więcej...

Dziś napisano 255 komentarzy.

NA POGRANICZU NOCNEGO POCAŁUNKU

NA POGRANICZU NOCNEGO POCAŁUNKU

Zygmunt Jan Prusiński


NA POGRANICZU NOCNEGO POCAŁUNKU


Motto: „Tylko ze mną możesz oglądać i zdobywać świat !
Samych miłych myśli kochany...”
- Ewa Prusińska -


Wyobrażenia. Skupiam się na melodii,
gitara dostrojona do ballady miłości.
Maluję twój chód alejami róż -
potęgujesz we mnie tysiące trosk.

Z wiatrem jestem umówiony -
zaszeleszczą drzewa dopiero później.
Zdążę odrobić wczorajszy niedosyt,
nad pytaniem które śpi w trzcinach.

Morskie łabędzie cię pozdrawiają,
karmię je swoimi myślami...
Jeszcze tylko tydzień – sobota;
święte poznanie męża i żony.

Na pograniczu nocnego pocałunku,
ta noc będzie rozkwitała w kwiatach !


5.5.2012 - Ustka
Sobota 10:07


Wiersz z książki "Mandoliny na rosie"...
Napisz do autora

« poprzedni ( 85 / 2716) następny »

zygpru1948

dodany: 2014-02-25, 00:02:47
typ: miłość
wyświetleń (721)
głosuj (138)


          -->> Aby głosować lub komentować musisz się zalogować.

Małgorzata Błońska 2014.02.26; 13:24:23
mam iść do diabła a jednak dokonałeś korekty według moich zaleceń


pozdrawiam- głupia baba :)

zygpru1948 2014.02.25; 22:06:21
Małgorzata Błońska 2014.02.25; 21:50:15
nie daj Panie Boże uczyć się od takiego Miszcza.

- "Zdążę odrobić wczorajszy niedosyt,
nad pytaniem który śpi w trzcinach."

właśnie, KTÓRY śpi ?

"Morskie łabędzie cię pozdrawiają,
karmię je ze swoimi myślami... "

głodne te myśli, łabędziom wyżerają, wstyd!!!

_________________Odpowiedź

Słuchaj babo, "miszczem" to ty jesteś od intryg !

Ja takie Turnieje Jednego Wiersza to mam za sobą kilkanaście i nie biegam z potem na udach reklamując się !

Po wtóre, jeśli nie rozumiesz: - "Zdążę odrobić wczorajszy niedosyt,
nad pytaniem które śpi w trzcinach." i "Morskie łabędzie cię pozdrawiają,
karmię je ze swoimi myślami... " - to idź do diabła myć mu stopy i przy okazji popierz mu gacie !

Małgorzata Błońska 2014.02.25; 21:50:15
nie daj Panie Boże uczyć się od takiego Miszcza.

- "Zdążę odrobić wczorajszy niedosyt,
nad pytaniem który śpi w trzcinach."

właśnie, KTÓRY śpi ?

"Morskie łabędzie cię pozdrawiają,
karmię je ze swoimi myślami... "

głodne te myśli, łabędziom wyżerają, wstyd!!!

zygpru1948 2014.02.25; 15:33:53
snake58 2014.02.24; 13:27:36

Mam prośbę. - Jaka jest zasada pisania wiersza z pewną dozą niedopowiedzeń, tajemniczości. Podobno tak teraz się pisze i taką też zasadę stosuje wielu użytkowników portalu. Co nieco czytam. Z góry dziękuję.


_______________________Odpowiedź


Młody adepcie literatury, wczoraj odpowiedziałem na te Twoje zagadnienia, ale tekst wcięło, bo się odezwała kawiarenka sieciowa w tym samym czasie, przypominając swoim klientom o terminie nowej następnej zapłaty za sieć internetową. W ten sposób straciłem i kilka wierszy. No taka jest cywilizacja i technologia. My się cofamy a technika idzie do przodu.

Jak pisać wiersz ?
Ja najpierw szukam tytułu do przyszłego wiersza. Mam czas to tych tytułów sobie wymyślam kilka lub i kilkanaście. Mając tytuł, wiem o czym będę pisał. Nieżyjący mój kolega - garbus spod Słupska Stefan Miller z Łupawy, inteligentny człowiek, dziennikarz i filmowiec, jakieś tam studium filmowe ukończył, raz mi powiedział przy piwie, (straszny był piwoszem) - ja tylko Spirytusik pije, te słowa: "U mnie temat to czasem pół roku chodzi po głowie"... Byłem trochę zdziwiony. Pół roku chodzić z wierszem ?

Powiem tak Ryszardzie, że jak jestem podkręcony, to znaczy tak jakbym był w wirze, rozkręcony - nakręcony, to samemu wychodzi, taki rozpęd jakby wiersz sam się pisał. Człowiek nie kontroluje. Dopiero po napisaniu odchodzi od stołu, spaceruje po pokoju i głośno czyta. Jeśli zauważa coś nie tak to na żywo poprawia.

Wiersz to jak ciasto, musi w szufladzie sobie poleżeć, wystygnąć. Twórca nieraz posiądzie tę metafizyczną siłę i, w ciągu 2 - 3 minut napisze wiersz. Nie chodzi o krótką formę, to po prostu płynie jak deszczowa woda w rynnie. Jest trudno doradzać, każdy ma jakiś swój warsztat. Wiersz przecie jest opowiadaniem, opowiadamy sobie w wierszu to co chcemy przekazać.

Ale trzeba sporo czytać różnej poetyki, począwszy od klasyków. Nie spieszyć się., to przyjdzie samemu jeśli masz zostać nim, biednym poetą. Bo Poezja nie jest dojną krową.

Romantykiem można być, ale i talent trzeba posiadać. Jak sam wiesz Poezja to gra słów, trzeba trafić, idealnie trafić by słowa w wierszu nie kłóciły się...

Wrócę do tego tematu.

Pozdrawiam

Zygmunt Jan Prusiński

Ustka. 25 Luty 2014 r.


Wiersze na topie:
1. Witałaś nas z otwartym sercem (26)
2. Wielkanocne podziękowania (25)
3. Różowe a nawet i żółte (25)
4. Ach... (25)
5. Potrzebny mi odpoczynek (25)

Autorzy na topie:
1. kaja-maja (571)
2. zygpru1948 (568)
3. darek407 (499)
4. super tango (187)
5. Super-Tango (75)
więcej...