Wiersze poetów - poetyckie-zacisze.pl ZAPROPONUJ ZMIANĘ W SERWISIE
Logowanie:
Nick:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
Odzyskaj hasło
Zarejestruj się
Dostępne opcje:
Strona główna
O serwisie
Regulamin
Zaproponuj zmianę
Indeks wierszy
Ranking autorów
Ranking wierszy
Dodane dziś (3)

Nowi autorzy:
- Diabolina
- Neortic13
- Paulina Dreko
- MartwaGwiazda
więcej...

Ostatnie komentarze:
Przyjdź w sukience marzeń
- Super-Tango
Biel / dyptyk
- Super-Tango
Nowa Era
- Pióro Amora
Sianokosy namiętności I
- Pióro Amora
więcej...

Dziś napisano 2 komentarzy.

Mitręga

Mitręga

Nawet gwiazdy smacznie śnią.
Mnie dopada gęsty stan,
głowa odmawia rozejmu,
a noc zaczyna ciążyć.

Znamy wszyscy taki stan,
każdy inaczej sobie radzi.
Nocny seans jest jak film.
ze starego kina .

Przypomina zapach geranium
z ołówka, ostry rytm jazzu
zamiast kojących smętków
i utarczkę z myślami,
które nie dają zasnąć.

Maniakalne, nieme kadry
domagają się papieru.
W dodatku bez kleksow
i bibuły .

Skąd wziąć relikty manufaktury?
Wybieram obrót na kolejny bok.
Liryka nie lubi dopowiedzeń...
Napisz do autora

« poprzedni ( 138 / 148) następny »

MILAF.

dodany: 2026-06-03, 04:01:07
typ: inne
wyświetleń (68)
głosuj (11)


          -->> Aby głosować lub komentować musisz się zalogować.

A.A.C. 2026.06.03; 21:23:24
Czym więcej z myslą walczymy tym więcej myśli myślimy.

Szczęście trwa tyle ile myśli o szczęściu.
To ile może trwać nieszczęście.
Tylko tyle ile twoja myśl szuka nieszczęścia.

A.A.C.

Pozdrawiam.

Amber N 2026.06.03; 20:45:42
Są takie noce, kiedy myśli szaleją i nie pozwalają zasnąć.
W takim przypadku każdy na swój sposób (choć w takim przypadku, bywa zazwyczaj mało skuteczny), może Twoim jest kolejny obrót na bok....
Pozdrawiam +11

Anula 2026.06.03; 19:37:35
Bardzo trafnie uchwycony ten nocny chaos myśli, który zna chyba każdy. Jest w tym trochę zmęczenia, trochę nostalgii i przeżyć… Lub jakiś pomysł do wiersza, który „chodzi” po głowie… wiersz refleksyjno-impresyjny… Podoba się… +10 Pozdrawiam serdecznie :)

Miauu 2026.06.03; 16:09:56
Twój wiersz jest jak nocne jezioro, po którego powierzchni płyną cienie niespokojnych myśli. Pod pozorną ciszą kryje się zmęczenie, wewnętrzny niepokój i tęsknota za ukojeniem. Bohaterka utworu zdaje się zawieszona między snem a czuwaniem, a jej emocje wirują niczym stare klatki filmowe, domagając się uwagi i nazwania. Wspomnienia, zapachy i dźwięki stają się tu schronieniem ale także subtelnym przypomnieniem o samotnej walce z własnym wnętrzem. Ukryta między wersami jest również cicha nadzieja że słowo, choć uparte i nieuchwytne, w końcu odnajdzie drogę z mroku ku porankowi.
+
Serdecznie pozdrawiam
Miauu

Bary 2026.06.03; 15:08:08
Każdego to spotyka
Dawniej jak pracowałem to
problemy z pracy często powodowały bezsenność
Ale powód może być każdy
Lepiej zmienić bok
Pozdrawiam serdecznie (8+)

DerTodisteinMeister 2026.06.03; 13:50:10
Też miewam podobne rozmyślania podczas bezsennych nocy
Bardzo ładny wiersz
Pozdrawiam

Super-Tango 2026.06.03; 13:33:25
To refleksyjny i nastrojowy wiersz o bezsenności, nocnych rozmyślaniach oraz twórczym niepokoju. Autorka w ciekawy sposób łączy wspomnienia, obrazy i skojarzenia, pokazując, jak noc potrafi pobudzać wyobraźnię i zmuszać do dialogu z własnymi myślami. Wiersz ma lekko nostalgiczny klimat, a jego zakończenie pozostawia czytelnika z poczuciem niedopowiedzenia, które dobrze współgra z tematyką poezji i nocnej zadumy.+)
Pozdrawiam serdecznie

Toyer 2026.06.03; 10:47:43
Nocnym Markiem nie jestem - ale ostatnio co noc budzi mnie kaszel +

ennio74 2026.06.03; 08:10:19
Wiersz o prawdzie, którą znam.
Pozdrawiam.
+4

JNaszko 2026.06.03; 07:04:09
Cóż tak bywa
+++++ Jurek
pozdrawiam

Anna z 2026.06.03; 05:41:32
Świetnie napisany wiersz+2
Miłego dnia życzę i nieustającej weny
Pozdrawiam serdecznie

Pióro Amora 2026.06.03; 05:19:07
Ten utwór idealnie oddaje ten moment nocy, kiedy w głowie wyświetla się film z przeszłości, a tęsknota za prostymi rzeczami – jak zapach ołówka czy czysta kartka – nagle staje się bardzo bliska. Zamiast męczyć się i walczyć z natłokiem myśli, ten prosty obrót na bok na końcu przynosi świetną, życiową ulgę. Czasami najlepszą odpowiedzią na nocne demony jest po prostu odpuszczenie i cisza, zamiast analizowania wszystkiego na siłę.
Miłego dnia +++ (1)


Wiersze na topie:
1. Witałaś nas z otwartym sercem (26)
2. Zastanów się na chwilke... (25)
3. Chciałabym (25)
4. Mów do mnie językiem miłości (25)
5. Bomba (25)

Autorzy na topie:
1. kaja-maja (571)
2. zygpru1948 (568)
3. darek407 (499)
4. super tango (187)
5. Super-Tango (74)
więcej...