Wiersze poetów - poetyckie-zacisze.pl ZAPROPONUJ ZMIANĘ W SERWISIE
Logowanie:
Nick:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
Odzyskaj hasło
Zarejestruj się
Dostępne opcje:
Strona główna
O serwisie
Regulamin
Zaproponuj zmianę
Indeks wierszy
Ranking autorów
Ranking wierszy
Dodane dziś (3)

Nowi autorzy:
- Diabolina
- Neortic13
- Paulina Dreko
- MartwaGwiazda
więcej...

Ostatnie komentarze:
Przyjdź w sukience marzeń
- Super-Tango
Biel / dyptyk
- Super-Tango
Nowa Era
- Pióro Amora
Sianokosy namiętności I
- Pióro Amora
więcej...

Dziś napisano 2 komentarzy.

MANDOLINY NA ROSIE

MANDOLINY NA ROSIE

Zygmunt Jan Prusiński


MANDOLINY NA ROSIE


Motto: „tu będzie pięknie, najpiękniej...
plaża, morze i mój szalony poeta”!
- Ewa Prusińska -


Odwróć się,
zostaw cienie przodków
i złe karty na stole.

Przemierzaj tylko dobre drogi,
mijaj pasterzy przyjaźnie.

Poszukaj czerwonych pantofelków,
masz na strychu schowane.

Zatańczę z tobą na rosie,
a mandoliny będą grać do świtu.


3.5.2012 - Ustka
Czwartek 13:18


Wiersz z książki "Mandoliny na rosie"...
Napisz do autora

« poprzedni ( 83 / 2716) następny »

zygpru1948

dodany: 2014-02-23, 05:23:14
typ: życie
wyświetleń (772)
głosuj (137)


          -->> Aby głosować lub komentować musisz się zalogować.

zygpru1948 2014.02.24; 09:50:58
nelbirbecka 2014.02.24; 00:40:44
"Ja na pewno napiszę artykuł i roześlę do kilkunastu redakcji - mam przyjaciół redaktorów poza krajem."

Nie ośmieszaj się Prusiński , takie rzeczy się tutaj dzieją średnio raz w tygodniu.Jesteś tak zapatrzony w siebie, że nie widzisz że żarty sobie robią z Ciebie:))

___________________Odpowiedź


Tak, jestem zapatrzony w siebie w lustrze i widzę ciebie, i okropnie się przestraszyłem, bo to niczym ujrzeć diablicę !

To są poważne naruszenia prywatnej korespondencji. To nie ubecja do cholery ! Co znaczy raz w tygodniu panienko, to się nie powinno nigdy wydarzyć, nawet i raz na rok. Co ty chórek tamtego ? Grasz mu na pianinie ?

Ja się nie ośmieszam, i tak napiszę i wrzucę nie do kilkunastu a może do kilkudziesięciu, jak znajdę czas.

To nie ja wymyśliłem z palca lub z "Laleczki", to ludzie których nie znam do mnie napisali.

ZACISZE ma być tylko poetyckie a nie niszczeniem Dusz wrażliwych przez cwaniaka - który uważa się tu Carem ! Literatura to nie błoto a czysty świat intelektualny.

Idź się wyspać kobieto... bo mącisz bolszewizmem !


Zygmunt Jan Prusiński

Ustka. 24 Luty 2014 r.

zygpru1948 2014.02.23; 23:55:31
Nie może jedna osoba terroryzować twórców, a podejrzewam że jest tu na Zaciszu młodzież literacka. Jaki to przykład dla młodych... Czytanie prywatnych listów na poczcie ? To ostatnie chamstwo !!!

zygpru1948 2014.02.23; 23:48:57
Ja na pewno napiszę artykuł i roześlę do kilkunastu redakcji - mam przyjaciół redaktorów poza krajem.

zygpru1948 2014.02.23; 23:43:58
snake58 2014.02.23; 23:28:22
Wiem że Pan jest krytykiem literackim i redaktorem, a więc będzie o czym pisać. Z poważaniem Ryszard.

______________________

snake58snake58 2014.02.23; 23:26:46
Też Panu dziękuję za zrozumienie. Ktokolwiek to robi, policja internetowa na pewno dojdzie kto za tym stoi.

_______________________Odpowiedź


Ale ja wiem kto to robi... Znam jego ksywę.

Trzy osoby do mnie napisały i wskazały o kogo chodzi, dwaj mężczyźni i kobieta. Ta kobieta była na Zaciszu kilka lat. I powiem szczerze, ciekawe wiersze pisze.

Szkoda takich ludzi żeby przez jakiegoś dowodzącego bydlaka i Poezja ucierpiały i twórcy. Do tego i czytelnicy.

- Co to "folwark zwierzęcy" czy literacki portal ?

Dziękuję snake58, jesteś odważnym człowiekiem...

zygpru1948 2014.02.23; 23:22:56
snake58 - dziękuję Ci !

zygpru1948 2014.02.23; 23:17:00
nake58 2014.02.23; 22:35:04
No to i może być też tak że Mary Lou jest Administratorem. Co nieco jak ktoś dobrze zajarzy to i kapnie. Przed chwilą zostało przeklejone moje drugie zdjęcie. Mary Lou specjalnie wywołuje skandale na Zaciszu aby zwiększyć ilość wejść na portal przy tym obraża osoby, wyznaje kłamliwe pomówienia aby ośmieszyć użytkowników.

UWAGA: Czyta on prywatne wiadomości użytkowników portalu

__________________________


ake58 2014.02.23; 22:59:22
Pod maksmaksisanke58 jest Mary Lou i używa kilka nicków. Zresztą chwalił się pewnym osobom, że kupił taki komputer którym może robić takie cuda jak właśnie robi. Na to są dowody. Poza tym przesłałem zawiadomienie o przestępstwie do Policji Internetowej.


__________________________Odpowiedź


Szanowana przeze mnie osoba, wycofała się z Zacisza, i napisała do mnie, że listy są czytane i skierowała informację nie tylko do mnie ale też do jakiejś instytucji złożyła skargę. Jak pisałem ostatnio, to jest przestępstwo, naruszenie prywatności.

Jutro poszukam w komentarzach u mnie, jak ów przestępca pisał do mnie i wspomniał o nogach pewnej poetki która podpisuje się z imienia i nazwiska. I to mnie zatrzymało na chwilę, bo ta poetka napisała do mnie o swoim zdjęciu wskazując pytaniem, czy podobają mi się jej wiersze czy jej nogi. Zatem jestem teraz pewny że ten właśnie przestępca czyta listy !

Razem wykurzymy tego "ptaszka" z Zacisza !

Zygmunt Jan Prusiński

23 Lutego 2014 r.

zygpru1948 2014.02.23; 18:00:22
heart 2014.02.23; 15:41:47

A czy powiedziałam, że się boję ...diabeł mi nie straszny ...zwłaszcza taki co to do tańca i do różańca i nazywa się Zygmunt P.

______________________Odpowiedź

I tu mnie zastrzeliłaś w kadrze filmowym. To chyba film...

Bez irysków i narcyzków, faktycznie trafiłaś HEART !

Różańca nigdy w ręku nie miałem, to znaczy z różańcem się nie modlę - wolę z kobietą się modlić, i w łóżku i na polanie, może i być na dachu. Ba, i na drzewie.

Tylko prawda jest taka, że współczesna kobieta u nas w kraju, boi się nie tylko diabła. Romantyka też się boi. A w nocy zasypia marząc: "Przyjdź Stefku, przyjdź, pragnę z tobą zatańczyć ! Tak rzecze Wandziuchna...

Pozdrawiam -
ale najpierw powybijam szyby sąsiadowi,
Jan Szczepański był ubekiem...

Zygmunt P. z Ustki

23 Luty 2014 r.

zygpru1948 2014.02.23; 15:20:37
heart 2014.02.23; 09:34:11

Jeżeli mogę coś dodać panie Zygmuncie ...bez obrazy
Ten wiersz jest okropnie porywający do tańca ...brawo !

________________Odpowiedź

O, tańczyć to ja umiem - choć na kursy nie uczęszczałem.
Naprawdę wzięło Cię do tańca "heart ? A jak tańczysz, i w które dni ?
Bo wiesz iż we wtorek inaczej tańczysz a w piątek też inaczej, choć to ta sama melodia lub piosenka. Ba, i nogi masz inaczej ustawione. To nie wiersz, taniec to wysiłek fizyczny a wiersz to sama wiesz...

Kurcze, odważyłaś się do mnie napisać., nie boisz się ?

zygpru1948 2014.02.23; 05:56:24
Ciekawe to zjawisko, wręcz nie mogę uwierzyć że tak może być.
To przestępstwo !

Czytam:


Ech, dobrze, że przynajmniej piszecie niesamowite wiersze... Albo wiecie co poniektórzy, od kogo kraść.


Wiersze na topie:
1. Witałaś nas z otwartym sercem (26)
2. Portret Enniusza ( przekład luźny ) (25)
3. Przeniosę uczucie pod twoją sukienką (25)
4. Rzeczywistość... (25)
5. Dojrzałe (25)

Autorzy na topie:
1. kaja-maja (571)
2. zygpru1948 (568)
3. darek407 (499)
4. super tango (187)
5. Super-Tango (74)
więcej...