|
A.A.C. - komentarze autora
Komentowany wiersz:
Nie wiem dlaczego...
|
2026.06.13; 10:57:31 |
Autor wiersza: dlaumoR.
|
Orkiestra Na Zdrowie - Płachta nieba
rozpostarta płachta nieba
zawsze daje to, co trzeba;
przez tę płachtę, pod sam kręgosłup
prześwituje sama wiedza;
Kiedy zbieram z niej bez wahań -
- zwykle trafiam w to, co czuję,
jeśli mniej premedytuję,
jeśli mniej kalkuluję... w życiu!
Gdy muszę kpić, to chyba znak,
że na to z czego kpię -
- sił już nie mam, sił już mi brak;
ja chyba muszę nie musieć nic -
- i wtedy wiem,
co naprawdę muszę, co naprawdę muszę,
a czego nie .
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
Chce cieszyć się swoim kłamstwem...
|
2026.06.11; 09:31:17 |
Autor wiersza: dlaumoR.
|
Otwórz oczy na piękno świata.
Serce wypełnij miłością do ludzi.
A mózg uwolnij od złych myśli . A.A.C
Nie bójcie się prawdy nawet jeśli kosztuje was wszystko. B.L. |
Komentowany wiersz:
Gabinet cieni(asa)
|
2026.06.09; 20:37:49 |
Autor wiersza: gośka26
|
Gdyby wybory miały coś zmienić to już dawno by zostały zalegalizowane
prawda dla nich (wyborca)i prawda dla nas (władzy podkreślam władzy )
Wyborca -czyli ma prawo wyboru jak to jest skonstruowane
Bo to ty Wyborco Decydujesz o Wyborze Władz (głosowałeś Wybrałeś sam oczywiście tak jak ci to pokazywaliśmy i zaprogramowaliśmy ciebie.
Władza -Co tu pisać ma Władzę bo mu sam ją dałeś oczywiście porządny Wyborco
Następna sprawa wiecie dlaczego tak namawiają żeby jak najwięcej oczywiście Wyborców przyszło głosować tak tak to wasz obowiązek.
Czy przyjdzie 60 % czy 50% oczywiście Wyborców to i tak Władza liczy wszystko tak jakby przyszło 100% upoważnionych do głosowania Wyborców.
Bo wtedy wszystko sobie rozdają jak by było 100% miejsca w sejmie oczywiście ich pieniądze (poszukuje w internecie)
Władza przekupuje was oczywiście Wyborców waszymi własnymi pieniędzmi.
Jak tego nie zrozumieją ludzie to tak będzie doiła oczywiście Wyborców do cna
Chodzicie do pracy kto tam decyduje ten kto wam płaci .Wasze CV zostało wybrane przez właściciela (kierownika)bo jesteś np ogrodnikiem bo bardzo dobrze podlewasz kwiaty one dobrze rosną bo masz do tego rękę
próbny miesiąc później trzy itp.Właściciel (Kierownik)sprawdza kwiaty rosną nie okłamał umowa zostaje
Kwiaty uschły kłamstwo zwolniony
Decyduje właściciel tan kto płaci.
Władza przedstawia przed wyborami plan dla Wyborców
Władza po wyborach nie ma okresu próbnego zostają do końca.To po co się starać.
Ale to my im płacimy my powinniśmy decydować czy się nadają czy nie .
A oni biorą nasze pieniądze mówią że Władza daje swoje pieniądze dla was wyborców ale przecież oni nie mają własnych pieniędzy więc nie mogą ich dać.Przekupują was własnymi pieniędzmi i wy im na to pozwalacie.
To jest jedno wielkie kłamstwo wszyscy co siedzą w sejmie i nie tylko to jest jedna partia . Nie którzy siedzieli przy okrągłym stole i są jeszcze dziś a wy chcecie wyborami coś zmienić. Oni pracują ale nie dla was oni podpisali z kimś innym umowy z właścicielami bo on płaci i on decyduje.
I na koniec.
Nie ważne kto głosuje. Ważne kto liczy głosy.
Nie wiem kto tak mówi (Rosjanie czy Białorusini.)
Ale z tym mają rację.
A.A.C.
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
Smutek i żal
|
2026.06.09; 18:07:05 |
Autor wiersza: Pola46
|
Instrukcja.
Wiersz który wierszem nie chce być.
Z wielkiej nieśmiałości mej drży mi serce dłonie drżą.
Wiesz jak ty coś powiesz to normalnie kartofle w piwnicy gniją.
Inspiracją bywa oddech który wzbija się w prost do gwiazd.
Inspiracją bywa człowieka który ciągle kroczy sam .
Inspiracją bywa smutek by za chwilę radością się stać.
Ból to wielka inspiracja bo ból przebija strach .
Ból odchodzi z bólem strach .
Powraca uczucie zdrowia którego nie jestem w stanie opisać wam .
Zdrowie jest największą inspiracją niech zdrowie zawsze będzie w nas.
W zdrowym ciele zdrowy duch.
Ból inspiracją jest dla zdrowia.
Zdrowie przebija ból i strach.
A.A.C.
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
"Droga,,
|
2026.06.09; 13:57:22 |
Autor wiersza: Paulina Dreko
|
Droga prowadząca droga nie zagmatwana droga prawdziwa droga ku szczęściu
Droga szczęśliwości stanu umysłu rozpościera się wokół ludzi ludzi podobnie myślących Prowadzących swoje stopy po tej samej lub równolegle biegnącej drodze życia .
Życia swojego i dająca drogowskazy do doskonalenia komuś drugiemu.
Idąc samotnie chodź wiesz dokąd iść samemu jest o wiele trudniej wdrapać się na szczyt życia wymarzonego życia wszechmocnego życia doskonałego.
Wspieraj się na wiedzy i doświadczeniu Wytwarzają wokół siebie pozytywną energią poprowadzi ciebie tam gdzie znajduje się taka sama cząstka takie samo światło.
Będące jednością tworzącą te same wibracje odczuwalne siebie na wzajem wypuszczonej przez osoby szukających tego co ty chcesz znaleźć
Znaleźć sens, sens życia sens siebie sens
.A.A.C
19-03-2025
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
Jakby luksusowo
|
2026.06.08; 23:34:32 |
Autor wiersza: MILAF.
|
Popatrz
Popatrz na ludzi na zewnątrz gdzie oni tak wszyscy biegną .
Niech się oni zatrzymają niech ze sobą rozmawiają .
Niech dla siebie są życzliwi niech dla siebie są dziś mili .
Bo za dużo jest dziś złości bo za dużo jest zazdrości bo za wiele jest w nas żądzy.
A gdzie miłość gdzie szacunek gdzie współczucie gdzie ratunek .
Jak głęboko są uczucia jak głęboko nasza wiara .
Ile trzeba jeszcze zbrodni ile nieszczęść ile wojny .
Światem rządzi teraz pieniądz rządzi wojna rządzi władza .
A gdzie w tym wszystkim jest dziś człowiek który tak pomocy wzywa.
Zatrzymajmy się dziś wszyscy obejrzyjmy się za siebie i pomóżmy tak że innym a nie pchajmy wciąż do siebie .
Dajmy głodnym chociaż część tego co sami nie możemy zjeść .
Uśmiechajmy się do siebie podawajmy sobie dłonie czy tak wiele jest potrzeba żeby inny się uśmiechał .
Ja nie krzyczę ja nie każę ja was wszystkich tylko proszę dajmy innym cząstkę z siebie to i nam będzie przyjemniej .
A.A.C
Pomagaj tak aby nikt nie czół że jest coś winien.
A.A.C.
Człowiek codziennie doprowadza swoje włosy do porządku.
Dlaczego jednak nie serce. |
Komentowany wiersz:
nieprzewidywalny
|
2026.06.08; 23:21:48 |
Autor wiersza: gośka26
|
JDR.
Przytulasz twarz do zimnego muru .
Łzy już biegną aby rosą wypełnić oczy .
Stać. ja nie chcę płakać ja wolę marzyć.
A jak wyglądał dzień który zmienił ciebie nieodwracalnie.
Dzień to nie dzień to chwila zatrzymana we wszystkich dniach.
Dlaczego nie chcesz złapać mnie za dłoń.
Ja wiem gdzie jest właściwa droga.
Znasz go lecz nie widzisz codziennie .
Postawił krzesło na stole i posadził tam ciebie.
Skacz ja ciebie złapię.
Wygląd uśmiech i pewność w głosie.
Nie dają tobie powodu trzymania się kurczowo krzesła.
Wahasz się dla ciebie to przepaść.
Unosisz lekko powieki .
Barczyste rozłożone ręce krzyczą skacz .
Są pewne jak spleciona sieć pająka.
Zamykasz oczy i lecisz w przestworza .
By z całym impetem uderzyć w podłogę .
Ból jak to się mogło wydarzyć .
A uśmiech pewność że wypowiadanych słów.
Otwierasz oczy i unosisz wzrok .
Stoi nad tobą i patrzy prosto w twoje zaszklone oczy .
Wypowiada słowa które nie czują i znają bólu.
Które są potem i łzami koszmarów nocnych.
Pamiętaj nigdy nikomu nie ufaj nawet własnemu ojcu .
Jaki ma wpływ ta sytuacja na psychikę .
Definiuje siebie i postanawia.
Nigdy więcej nie pozwolę sobie na upadek.
Zawsze będę tym który kontroluje sytuację .
Z podłogi zawsze można się podnosić.
Z podłogi wstałeś ufając tylko sobie.
Wpadając w objęcia zaufanie oddajesz dla trzymającego.
A.A.C.
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
niewymownie
|
2026.06.08; 22:15:15 |
Autor wiersza: Anula
|
Gest.
Popatrz ktoś stoi ktoś leży
Boi się i cieszy .
Wstał popatrzył przez jedno ramię.
Splunął przez druge.
Rękawem otarł pot z czoła .
Widać że mina wesoła.
Podszedł ktoś zapytał go o coś.
Podkręcił głową odchodzi ten ktoś.
Ale znalazł krzyczy stój mam .
Podchodząc uśmiechnął się do niego ten ktoś.
Za krokiem krok .
Za spojrzeniem pędzi wzrok .
Spostrzegłeś coś.
Ile z gestów można odczytać.
A.A.C
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
Rocznica 8 Lipca
|
2026.06.08; 21:43:08 |
Autor wiersza: dlaumoR.
|
Przystań
Ujrzałem dziadków w rozmowie .
Nie mieście się to w głowie.
Jak podczas małego spojrzenia .
dostrzegłem w nich miłość wzajemną.
Jak babcia na dziadka spojrzała .
i w oczach swych miłość miała .
Dziadek dalej mówił.
by w jej oczach miłości nie chciał zgubić.
To jest opowieść prawdziwa.
Gdy miłość miłością się nazywa .
i przy tym jaka poczciwa.
Miłość można odnaleźć .
w jednym niewinny odruchu.
I tak sekundę spojrzałem .
miłości ich obejrzałem .
widzę jak siebie szanują .
i miłość wciąż pielęgnują.
A.A.C.
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
introspekcja
|
2026.06.07; 21:42:25 |
Autor wiersza: Anula
|
Utrzymać
Piękna pani w niebieskość ubrana .
Złapała szczęście z cierpienia wyrwała .
Szczęście z cierpieniem ma dużo wspólnego.
Bo cierpisz przez chwilę.
Zapomnij tę chwilę .
Przypomnij ciału.
Przypomnij myśli.
Uczucie szczęścia .
Jak dobrze jest zmienić.
Cierpienie na Szczęście.
Szczęście trwa tyle ile myśli o szczęściu.
To ile może trwać nieszczęście.
Tylko tyle ile twoja myśl szuka nieszczęścia.
A.A.C.
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
kształtowanie (wersja rozszerzona)
|
2026.06.07; 21:39:27 |
Autor wiersza: gośka26
|
Utwór: Sweet Noise ‧ Bruk .1996
Dostałem cios w plecy
Pomyślałem że będzie ostatnim
Ktoś napluł mi w twarz
Pomyślałem że już nigdy tego nie zrobi
Kiedy rozpłakałem się jak dziecko na widok krwi
Powiedzieli że udaję
Otworzyłem się przed przyjaciółmi
Przyjaciele mnie sprzedali
Twardy jak bruk
Czy mam być twardy jak bruk
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
Kurs powrotny
|
2026.06.07; 21:26:05 |
Autor wiersza: karolluz
|
Zapisane
Wyrywam kartkę po kartce .
Choć nic na nich nie ma.
To drzemie we mnie nadzieja .
Dziękuję jeszcze za siebie że mogę być we własnej potrzebuje.
Dziękuję jeszcze tobie Boże że coraz mniej się trwożę.
I wam moi znajomi i przyjaciele.
I jeszcze dziękuję sobie że kocham siebie i ciebie Boże.
Wszystko zaczynamy od siebie.
Żeby móc pokochać kogoś.
Najpierw trzeba pokochać siebie.
Jak chcemy coś zmienić.
Zmiany zaczynam od siebie.
Nie inaczej.
A.A.C
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
Po prostu - Miłość
|
2026.06.07; 21:18:46 |
Autor wiersza: Pola46
|
Właściwie.
Miłość zatrzaśnięta w oczach miłość wciąż oczami szuka.
A dlaczego nie sercem.
A właściwie nie rozumem.
Miłość schowana w sercu pulsuje i miłością bije do kogoś.
Miłość chciałaby siebie schować w rozumie ale rozum inaczej rozumie.
Miłość zatrzaśnięta w przyzwyczajeniu, przyzwyczajenie nie szuka przyzwyczajenie jest przyzwyczajone.
A miłość do siebie.
A miłość do siebie oczami szuka.
A miłość do siebie można schować w sercu.
A miłość do siebie można nazwać przyzwyczajeniem.
Miłość do siebie jest przyzwyczajona.
Miłość do siebie to prawda.
Miłość do siebie mieć w sercu.
Miłość do siebie rozumieć.
Miłość do siebie oddawajmy wszędzie żeby każdy mógł nasycić swoje ciało dogłębnie miłością życia.
Czy taką miłość można oszukać.
A.A.C.
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
"Miłość Twa,,
|
2026.06.07; 21:10:22 |
Autor wiersza: Paulina Dreko
|
Zawsze byłeś jesteś i będziesz .
Nie można ciebie stworzyć ani zniszczyć.
Jesteś w tym co było i będzie jesteś we wszystkim przez wszystko i poza wszystko.
Ja jestem w tobie ja jestem we mnie
Ja jestem tu ja jestem tam ja ciebie czuję gdy cię potrzebuję i ty czujesz mnie gdy potrzebuję ciebie .
Ja jestem pragnieniem gdy pragniesz mnie .
Ja jestem śmiechem ja jestem uśmiechem. Niech uśmiech nasz podchwyci cały świat .
Blaski i cienie cienie i blaski ja jestem cieniem twym ja jestem blaskiem twym.
Ja jestem odbiciem w zwierciadle mym.
Czego zapragniesz o co poprosisz ja jestem dla ciebie i czynisz wszystko to .
Zawsze razem i nigdy osobno.
Ja jestem wszystkim i spełnię wszystko.
Ja jestem spełnieniem co w świecie waszym jest .A.A.C.
Bóg jest wszędzie w tobie i we mnie też jest .
Bóg jest wszystkim co w świecie naszym jest.
.A.A.C
Pozdrawiam . |
Komentowany wiersz:
Magia kina
|
2026.06.06; 14:46:04 |
Autor wiersza: Pola46
|
Pozór.
To nie ja się uśmiecham to nie moja twarz.
Uśmich wyrobiony dla zmylenia może was .
Dla zmylenia wnętrza siebie żebym mógł oszukać
wszędzie.
Teraz patrzę w głębię i przestałem oszukiwać siebie.
Czy to zachód może wschód każdy krok zawsze swój .
Nie przymierzam czyichś szat no bo po co to nie ja .
Aktor gra swoje role w teatrze albo w kinie.
Ja nie będę już aktorem bo uszyłem szaty swoje .
Są prawdziwe moja skura .
Czasem tylko przyodziana .
Bo w świecie są zasady że nie mogę chodzić nagi.
A.A.C.
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
Liczę na perłę
|
2026.06.06; 11:17:19 |
Autor wiersza: MILAF.
|
W danym momencie życia robimy to co uważamy za stosowne.
Każdy z nas postrzega każdą sytuację inaczej.
Na swój sposób.
Najważniejsze aby taką sytuację szybo przeanalizować.
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
międzysen
|
2026.06.06; 09:13:05 |
Autor wiersza: Anula
|
Edyta Bartosiewicz - Sen
Nie ma nic, nie ma mnie.
Niby bezpiecznie,
ale wcale nie jest dobrze w moim... śnie.
Budzi mnie wiatr - wiatr niesie strach.
Budzi mnie deszcz - deszcz tuli mnie.
Budzi mnie blask najgorętszych dni.
Budzi mnie krzyk - czy wciąż się śni?
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
rytm oceanu
|
2026.06.05; 22:24:18 |
Autor wiersza: Anula
|
Gdzieś Tam.
Gdzie ty a gdzie przebywa twoja moralność.
W całej twojej naturalności.
W całym twoim widzeniu intymności.
Strażnicy moralności stoją zawsze .
I obserwują.
ciebie.
mNie.
Ja ogarniam wzrokiem.
Skórę właściwą.
Twoją .
Wołasz mnie pokaż się.
Nie widzi nikt.
Oddychający inaczej.
Przebywam głęboko głęboko.
W otchłani samotności .
Sam a nie samotny.
Macki strażników moralności , nie są w stanie pojąć.
Że wchłaniasz się w moją głębię jak powietrze w nozdrza.
A oni i ich moralność.
Nabiera wody w usta i znika .
Jak bańka mydlana.
Plusk.
Moralność.
Gdzieś tam.
Jesteś zawsze swoją głębiną oceanu.
Jestem zawsze swoją głębiną oceanu .
A.A.C
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
Pijany korowód
|
2026.06.05; 22:10:55 |
Autor wiersza: MILAF.
|
Podobną sytuację miała moja ciocia.
Tylko spuściła wino z gąsiora a porzeczki wsypała do wiaderka .
A babcia nie była świadoma i dała kurom do jedzenia.
Po jakimś czasie babcia krzyczy kury zdechły .
Ciocia wróciła i mówi .
Mamo a co ty z tymi porzeczkami zrobiłaś .
A dała kurom .
To kury nie zdechły tylko śpią pijane .
Oto taka historyja.
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
Magnetyzm
|
2026.06.05; 17:18:49 |
Autor wiersza: Sandra33_92
|
Jestem sam z daleka od ciebie.
Może jednak jest to nam potrzebne.
By zobaczyć czy możemy spróbować ze sobą żyć za sobą tęsknić.
Czy tylko chcielibyśmy chwilowo mieć przy sobie kogoś.
Kroki niosą uśmiech twój.
Radość w twoich oczach widzi cały świat.
Smutek zmieniasz w szczęście .
A czarne chmury w błękitny nieba blask .
Patrzysz inaczej patrzysz tak
Że swoim spojrzeniem niedoskonałości zmieniasz w skarb.
Miłość zatrzaśnięte w oczach miłość wciąż oczami szuka .
Miłość ty moja .
Wchodzisz jak do siebie .
Zawsze miło widzieć jak zaglądasz wszędzie.
Miłość moją wybranką miłością zgrzytająca wzajemnością.
A.A.C.
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
TRAKTAT O DOSKONAŁOŚCI KOTA
|
2026.06.04; 12:52:48 |
Autor wiersza: Miauu
|
Kot jedynie zwierzę które dało się samo udomowić.
Mi się wydaje że kota życie toczy się we śnie.
Reszta to dodatek do tego.
Koty przesypiają 22 godziny na dobę.
I jest jeszcze coś.
Czy to kot czy to kotka.
Bo jak je teraz sobie podzielimy w ten sposób to diametralnie stają się od siebie różne.
Pozdrawiam. |
Komentowany wiersz:
Kim jesteś pani....
|
2026.06.04; 09:22:36 |
Autor wiersza: ennio74
|
Jest zawsze ktoś kto stoi z boku .
Zawsze jest ten ktoś co nie spuszcza z ciebie wzroku.
Zawsze stoi ktoś co wyciągnie z mroku.
I jest ktoś kto powie jesteś niebieska.
I wystarczy.
A.A.C.
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
,,Grzywka "
|
2026.06.04; 09:03:49 |
Autor wiersza: MILAF.
|
Bariera.
Granica w oczach w oczach spojrzenie w oczach jest tchnienie granicą niebieską.
Ojca syn i dusza święta zawsze w oczach uśmiechnięta .
Nie rób złego spojrzenia .
Patrz tak bez emocji w kogoś gniewne oczy .
Widzę ukrycie widzę odbicie przed wzrokiem się schowasz ale kogoś nie swoim .
Spoglądasz w lusterko w wody odbicie
W witrynę sklepową wszędzie się widzisz .
I patrzysz ,no na kogo na kogo na siebie na siebie .
Schowasz twarz schowasz oczy zmienisz wyraz twarzy.
Ktoś przejdzie nawet dotknie nie zauważy .
A ty ty zawsze będziesz wiedział czuł i pamiętał.
W oczach granica w spojrzeniu jest zawsze widzenie odbicia twego nie czyń drugiemu co tobie nie miłe .Przed wzrokiem się nie schowasz a na pewno przed swoim spojrzeniem.
A.A.C.
Światłość świata.
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
paryski syndrom VI-„tout va bien”
|
2026.06.04; 09:00:45 |
Autor wiersza: Anula
|
Tadeusz Nalepa - Dbaj o miłość
Fragment piosenki
przed snem dbaj o miłość
we śnie dbaj o miłość
miłość to
to wątły kwiat
płatki możesz zważyć
twoim zimnym wzrokiem
miłość to
to wiotki kwiat
kwitnie tylko wtedy
kwitnie kiedy jesteś ze mną tu
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
Mitręga
|
2026.06.03; 21:23:24 |
Autor wiersza: MILAF.
|
Czym więcej z myslą walczymy tym więcej myśli myślimy.
Szczęście trwa tyle ile myśli o szczęściu.
To ile może trwać nieszczęście.
Tylko tyle ile twoja myśl szuka nieszczęścia.
A.A.C.
Pozdrawiam. |
Komentowany wiersz:
MGNIENIE
|
2026.06.03; 21:19:32 |
Autor wiersza: Miauu
|
W mgnieniu oka dzieję się tak wiele .
W mgnieniu oka dzieję się nie wiele .
Z jednego mgnienia zapamiętujesz jedne minimalne mgnienie i zostaje z tobą do końca .
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
ja, dusza
|
2026.06.03; 09:21:15 |
Autor wiersza: Anula
|
Dusza
Duszo piękna pokaż się.
Duszo zerknij na mnie też.
Co to znaczy że ulotna że bez wonna nie widoczna.
A jak to działa na człowieka .
Przecież jesteś żywa, żyjesz dłużej .
Jesteś zawsze zmieniasz tylko ciało bytu.
Jak to jeszcze i wciąż żywa , jak cię nigdzie z nami nie ma.
Jesteś duszą tą ulotną, piękną panią tam na włościach .
Bo bez ciebie by nie można znaleźć drogi w niebie.
Duszo siostro moja
Wchodzisz jak do siebie
Zawsze miło widzieć jak zaglądasz wszędzie.
A.A.C
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
Droga bez śladu
|
2026.06.03; 09:17:44 |
Autor wiersza: ennio74
|
Życie się zaczyna i ucieka, przemija wszystko jak nurtu rzeka .A.A.C.
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
GWOŹDZIE
|
2026.05.26; 21:39:39 |
Autor wiersza: Miauu
|
To nie my .
Od pokoleń jest podobnie.
Nasi pradziadkowie chcieli jak najlepiej żeby ich dzieci czyli nasi dziadkowie mieli jak najlepiej w życiu.
Nasi dziadkowie dla naszych rodziców też chcieli jak najlepiej.
Nasi rodzice też chcą jak najlepiej dla nas .
A my chcemy jak najlepiej dla naszych dzieci.
Ale te najlepiej to nie zawsze znaczy dobrze.
Chcemy uchronić je przed naszymi błędami naszymi lekami .
Ale zapominany że nasze dzieci to nie jesteśmy my .
A.A.C.
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
Światło
|
2026.05.26; 16:13:40 |
Autor wiersza: A.A.C.
|
Większość wierszy które wierszami nie chcą być pisze przy muzyce.
Ten też napisałem przy piosence.
Orkiestry Na Zdrowie. To co teraz .
Jak ktoś będzie ten wiersz czytał .
To może sobie włączyć tę piosenkę w tle i ten wiersz zaśpiewać to tej melodi . |
Komentowany wiersz:
Dar miłości
|
2026.05.25; 16:05:05 |
Autor wiersza: Pola46
|
Płynący głos .
Oni są bezbłędni im się nie spieszy
Zabiorę ciebie tam .
Gdzie niebo i ziemia to jeden świat.
Wezmę siebie w twoje wnętrze głęboko tam .
Gdzie miłość dusz zabiera swój smak .
Nie mogę tobie nic dać oprócz swych zalet i wad .
Dam ci trochę swojej niebieskości .
I pięknej namiętnej mej złości .
Oddam ci trochę spojrzenia byś czuła gdzie płynie nadzieja .
Wszak wielkim jestem w spojrzeniu .
A mały w innych wyobrażeniu .
Poprowadź mnie brzegiem jeziora .
Poprowadź gdzie szepcze dziś woda .
Zatrzymaj się przy jej słowie .
Bo woda choć milczy.
To wszystko o nas dziś powie .
A.A.C.
12-02-2026. |
Komentowany wiersz:
W półszeptach Twoich zdań
|
2026.05.25; 10:45:50 |
Autor wiersza: ennio74
|
Słowa mają moc .
Więc na nie uważajmy.
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
Gdy księżyc w pełni
|
2026.05.25; 10:41:12 |
Autor wiersza: Anna z
|
Gdy księżyc w pełni.
Świeci na niebie.
Słychać w oddali.
Wilków śpiew .
Każdy chowa głowę w poduszkę.
Niech jak najszybciej przyjdzie sen .
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
poza zasięgiem
|
2026.05.25; 10:34:50 |
Autor wiersza: Anula
|
Ja tak mam po kłótni z partnerką.
Wtedy śpimy osobno.
I lepiej żebym się nie odzywał .
Bo wtedy nadchodzi nie sztorm .
A huragan.
Pozdrawiam. |
Komentowany wiersz:
Konstatacja
|
2026.05.25; 10:25:37 |
Autor wiersza: MILAF.
|
Bo do marzeń można dążyć życiem.
Czyli krok po kroku i wtedy trzeba być w tym systematycznym to już nie będą marzenia.
A tylko realne spojrzenie na świat.
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
Kiedy to się stało
|
2026.05.25; 10:18:39 |
Autor wiersza: Witold
|
Mój kolega mówi tak.
Sprzedaliśmy wolność i siebie.
Za kolorowe reklamówki.
Pozdrawiam. |
Komentowany wiersz:
Odwiedziny
|
2026.05.25; 10:15:42 |
Autor wiersza: Amber N
|
Pamiętam jak pierwszy raz nie wróciłeś na noc ja całą noc w oknie ciebie wypatrywałam.
Moja mama mi to jeszcze do tej pory przypomina .
Chociaż ponad trzydzieści lat temu to było.
Mamy tak mają że zawsze na nas czekają.
Chociaż mogą tego nie mówić to nas zawsze kochają.
Mama taka jest.
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
***
|
2026.05.24; 13:44:35 |
Autor wiersza: dlaumoR.
|
Duch twój idzie do wieczności ciało twe prochem sypkie duch przybiera inną postać by przeżyć w innym ciele. A.A.C
Ja uważam że dusza wraca na ziemię.
Rozejrzyj się może miałeś takie sytuacje.
Że rozmawiasz z osobą której nie znasz ale ta osoba uważa że zna ciebie twoje imię itp.
Ale ty uważasz że na pewno się nie spotkaliście. I składasz na to że nie pamiętasz.
Takie osoby się pojawiają w trudnych sytuacjach w życiu.
Później już tej osoby nie spotkamy .Ale możemy mieć podobne sytuacje.
Przed podjęciem trudnych decyzji w życiu.
Tylko ta osoba lub sytuacji nie powie co mamy robić.
Trzeba dobrze przeanalizować daną sytuację.
Tylko my to bagatelizujemy.
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
Miłość
|
2026.05.24; 10:08:33 |
Autor wiersza: Pola46
|
Miłość.
Miłość moją wybranką.
Miłość zgrzytająca wzajemnością .
Miłość jest jak coś jak znak .
Miłość układa nasz świat.
Bez miłości .
Człowieka bez namiętności .
Jest suchy ponury
A my mamy taki dar .
Dar miłości .
Tworzymy wokół siebie .
Miłość czystą miłość nieskalaną .
Oddawajmy ją wszędzie.
Żeby każdy mógł nasycić swoje ciało .
Dogłębnie miłością życia.
A.A.C
Pozdrawiam. |
Komentowany wiersz:
Nic na siłę...
|
2026.05.14; 22:52:58 |
Autor wiersza: dlaumoR.
|
Spojrzeć raz na wiersz i napisać nie od tak tylko czego dusza pragnie.A.A.C
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
Korekta istnienia
|
2026.05.14; 08:14:53 |
Autor wiersza: Katarzyna K.
|
Usłyszałem ostatnio takie słowa mniej więcej.
Szczęście.
My powinniśmy być szczęściem.
Jak będziemy szczęściem.
To nie my mamy szukać szczęścia.
A szczęście będzie szukać nas . |
Komentowany wiersz:
taniec szczęścia
|
2026.05.13; 13:00:33 |
Autor wiersza: Katarzyna K.
|
Wróćmy nad jeziora
Utwór: Krzysztof Klenczon ‧
Kiedy wrócą ptaki
Do mazurskich gniazd
Ruszaj tam gdzie już żeglarze
Płyną szlakiem gwiazd.
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
Dar
|
2026.05.12; 18:27:20 |
Autor wiersza: Sandra33_92
|
Wydobywanie
Sam w samotności idę do pustelni pobyć sam ze sobą w ustronnym miejscu .
Przebywać sam ze swoim ciałem.
Poczuć swoje wnętrze i czuć że tam to jestem ja.
To co we mnie.
Pokazuje siebie i widzą mnie tak jak siebie stworzyłem na potrzeby przystosowania się do potrzeb innych.
Tworzę siebie z trzech warstw.
Pierwsza powłoka to wyuczony ja .
Na potrzeby innych i świata nauczyłem siebie jak mam się nie odróżniać od otaczających mas .
Druga powłokę nazwałem tak .
Przeszkadzacz który we mnie trwa .
Stawia warunki popycha do przodu do tyłu pcha .
Zastanawia się tyle że przemija czas .
Trzecia powłoka to ukryty głęboko ja .
Który się boi by wyjść na świat.
Jestem schowany bym nie mógł wyjść i powiedzieć przepraszam chłopaki tu żądze ja.
Zacząłem zmiany wydobywać z zewnątrz ukrytego i trzymanego przez podwójny na zewnątrz strach .
Pierwszego siebie tego co po środku przeszkadzającego .
Nauczyć tak aby robił rzeczy których tego co ukryli były za pan brat.
Długa to droga bo ten co przeszkadza to też jestem ja.
Zacząłem szybko bez żadnych rad.
Od razu szedłem gdzie chciałem iść byłem tak pewny że przestał przeszkadzać lecz dodawał siłę bym odważny był .
Z pierwszą powłoką wyuczonego siebie poszło mi lepiej chodź otoczenie odeszło gdzieś.
Wystarczyło powiedzieć że teraz nie bo biorę dla siebie czas .
Są jeszcze powroty co jakiś czas tych dwóch poprzednich lecz to jest strach .
Strach który puka do siebie sam że może jednak to nie jestem ja .
Sam w samotności idę do pustelni pobyć sam ze sobą w ustronnym miejscu .
Przebywać sam ze swoim ciałem.
Poczuć swoje wnętrze i czuć że tam to jestem ja
Jeszcze jeden który we mnie był ale go zniszczyłem w jeden piękny pamiętny dzień.
Nie nikogo nie zabiłem.
Nie chcę więcej pić.
Do marzeń dążymy życiem.
A.A.C.
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
Dla Mojej Polski Kochanej...
|
2026.05.09; 16:10:50 |
Autor wiersza: dlaumoR.
|
| Polska dalej sobie płynie i na pewno nie zaginie choć rozdarta na kawałki szczepią szybko ją agrafki polsko moja roztrzęsiona każdy bierze cię w ramiona jak wypuszcza jesteś blada tylko każdy opowiada jaka dobra jaka piękna i to tylko jak okrada.A.A.C |
Komentowany wiersz:
Może nie muszę
|
2026.05.08; 22:07:49 |
Autor wiersza: Dona15
|
To nie ludzie a ty masz decydować jaki masz przed oczami świat.
Zawsze jesteś zawsze stoisz po co masz niepokój w głowie.
Popatrz ustań stój ty się nie bój tylko twórz.
Swoje myśli swoje wizje to nie koszmar tylko wnętrze .
Wyczyść żale i pretensje bo odbija się to gęściej .
Na powłoce twego ciała żebyś zawsze w sobie stała.
I niczego się nie bała tylko siebie rozwijała .
Bądź dziś silna sama w sobie to i świat ci w tym odpowie.
I odbije twe pragnienie żebyś złość zmieniła w miłości.
Miłość czystą i prawdziwa zacznij kochać samą siebie.
Jak nauczysz się tej nocy to i w oczach świat pokochasz.
I świat ciebie też zrozumie bo masz w myśli życie cudne .
A.A.C.
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
Zło
|
2026.05.03; 22:22:49 |
Autor wiersza: Pałka713
|
Zapamiętujemy uczucia.
Nasze ciało nasz umysł zapamiętuje np złość.cierpienie tak jak radość szczęście itd.
I które uczucie sprawia mu lepsze doznanie lub częściej jest obdarowywane tym bardziej tego potrzebuje.
Ciężko mi to napisać mam nadzieję że po części rozumiesz .
Tak jak z uzależnieniem organizm tego potrzebuje.
Dużo z nas ludzi boi się szczęścia bo mało je zna .
Ale dlaczego lubimy złość i strach .
Kawałek mojego wiersza
Piękny świat nas otacza z wszystkim co pod swoją płachtą ma .
Jak to śpiewa ONZ( Nie boję się niczego złego).
Ja też nie boję się niczego złego.
Bo złe znam.
Przestałem bać się przeszłości
Przestałem chować dawnego ja
Tak było jak się śmiałem on stał bo udawałem że to ja
Gdy płakałem on dalej stał i stał bo nie mógł zrozumieć kiedy ja to on a kiedy on to ja . Zaprzyjaźniłem się z nim bo był tak długo sam i płakał i drżał .
A teraz zaczął się śmiać i płakać bo wiem że to jestem ja .
Złapaliśmy się za rękę i chodzimy razem żeby tworzyć mnie.
Ja nie boję się Wszystko Dobrego .
Bałem się strach odpłynął ze łzami spełnienia łzami uwolnienia .
A ktoś się boi wszystkiego Dobrego
Kochać siebie Kochać was
Z tym przesłaniem zostawiam czas.
Z tym przesłaniem zostawiam was
I zostawiam siebie.A.A.C.
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
Gdybym
|
2026.04.30; 13:00:58 |
Autor wiersza: Pola46
|
Biegnę sobie po rżysku gołymi stropami wokół mnie unosi się kurz. Łany zbóż kładą kombajny a mnie nie martwi ból mych stóp. Bo to piękne wspomnienie dzieciństwa które zostało w pamięci a nie ból stóp. A.A.C
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
Prawie wyścig
|
2026.04.29; 09:19:04 |
Autor wiersza: MILAF.
|
Potrzeby
Mija czas .
Mija drogą droga .
W cofniętym czasie do przodu.
Jak poskładać miniony uśmiech który cały czas trwa.
Mija zapomnienie dla złości i wzruszenie.
Gdy się wzruszam to w sobie nikt się nie dowie żaden tu obecny człowiek.
Śmiać się potrafię bez uśmiechu na twarzy.
Uśmiecham się w sobie .
Nie zawsze mówię co byś chciał usłyszeć,
Ale gdy odchodzisz myśli moje czystę.
Takie o sobie słowa usłyszałem .
Gdybyś szedł w podziemiach i tak bym wiedziała że to idziesz ty w ogóle się nie zmienisz zawsze taki sam.
I znów przytoczę słowa które padły już.
Jestem to taki.
Tyle przejść ciemnych i jasnych przechodzę gdzieś daje wszystko to co daje a w zamian .
Zawsze mnie spotkasz jest tyle miejsc .
Dlaczego nie żyjesz wewnątrz siebie.
Tylko biegniesz na zewnątrz szukając niczego.
Bo chociaż dogonisz to i tak jest za mało.
Bieg przesyt marnotrawstwo wszystkiego niepotrzebnego.
Mało za mało jeszcze więcej.
I jak najwięcej mieć niż ktoś.
A wszystko wypełnia kosz .
Nie dla siebie żyjesz nie dla siebie posiadasz.
Dla kogo to wszystko na pewno nie dla własnej potrzeby .
Więc dla kogo to wszystko robisz.
Dla nich wszystkich .
Bo myślisz za nich że oni myślą ile ty masz.
I wstaw ich w swoje miejsce.
Zapamiętaj zawsze się znajdzie ktoś kto ciebie przelicytuje .
Oto ja i mój wielki w minimalności świat .
Oto my i nasze piękne a jak małe potrzeby .
Oto oni mający wszystko a żyjący w potrzebie.
Dla kogo to wszystko robisz.
Popatrz na ludzi na zewnątrz gdzie oni tak wszyscy biegną.
A.A.C.
Pozdrawiam |
Komentowany wiersz:
Odpust
|
2026.04.29; 08:40:23 |
Autor wiersza: Pola46
|
Trafiłem na wiejski festyn .
Jak bym się cofnął czterdzieści lat.
Pan muzykant ten sam tylko że teraz ma siedemdziesiąt pięć lat.
Żono moja taki hit na parkiecie bryloja pary
Które pamiętają jeszcze zabawy .
Siwy pan z wąsem całuje rączkę partnerka też babinka ale jak szcześliwa .
A młodzi siedzą i degustyją kiełbasa piwko
No i ognisko.
Te same twarze te same uśmiechy z tamtej młodzieży dziś to panie i panowie.
I niektórzy również Dziadkowie.
I wzruszenia i historie jak czas płynie.
A jednak jak by stał w miejscu bo my jesteśmy ciągle na tym samym wiejskim festynie.
Pozdrawiam. |
Komentowany wiersz:
Przed siebie:)
|
2026.04.25; 14:53:20 |
Autor wiersza: Sandra33_92
|
W danym momencie życia robimy to co uważamy za słuszne.D.P.
A.A.C.
Pozdrawiam |
[1][2][3][4][5][6][7][8][9] |
|