Wiersze poetów - poetyckie-zacisze.pl ZAPROPONUJ ZMIANĘ W SERWISIE
Logowanie:
Nick:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
Odzyskaj hasło
Zarejestruj się
Dostępne opcje:
Strona główna
O serwisie
Regulamin
Zaproponuj zmianę
Indeks wierszy
Ranking autorów
Ranking wierszy
Dodane dziś (26)

Nowi autorzy:
- Diabolina
- Neortic13
- Paulina Dreko
- MartwaGwiazda
więcej...

Ostatnie komentarze:
Nowa Era
- Pióro Amora
Sianokosy namiętności I
- Pióro Amora
Sugestia Zdzicha
- Pióro Amora
Moon face
- Pióro Amora
więcej...

Dziś napisano 255 komentarzy.

jeszcze umiem czekać

jeszcze umiem czekać

cień przechodzi
przez liście

wiatr porusza sierść
jak dawniej

a jednak
pod łapami jest inaczej

ziemia nie odpowiada
zapachy urywają się nagle
w uszach noszę ostrożność

nie rozumiem
dlaczego rzeczy znikają
choć powinny zostać
na swoich miejscach

nie ma miski
nie ma kroków
nie ma tego spojrzenia
które mówiło
że jestem już w domu

czekam

czas nie umie się zatrzymać
ale ja jeszcze umiem

kiedy zamykam oczy
świat odchodzi dalej

samotność pachnie najmocniej

po drugiej stronie płotu
jest tylko wiatr
Napisz do autora

« poprzedni ( 555 / 557) następny »

babajaga

dodany: 2026-06-04, 08:11:24
typ: inne
wyświetleń (82)
głosuj (12)


          -->> Aby głosować lub komentować musisz się zalogować.

NOCNYMOTYL 2026.06.05; 23:32:09
Wzruszasz do głębi, zatrzymujesz...Samotność rani na wskroś... Piękny "motyl". Nadal masz zielone w oczach, to dobrze... :-)

grazyna 2026.06.05; 16:46:26
świetnie napisałeś, wszystko w nim jest zrozumiałe:)+ pozdrawiam milutko Jadziu:)+

ennio74 2026.06.04; 17:29:51
Cierpliwość jest wielką cnotą.
Świetny wiersz ....
+10

Boreas 2026.06.04; 16:59:00
Gdzie wiatr tam nie ma samotności, on zawsze przynosi ploteczki i pociesza w smutku, wystarczy zawołać . Pozdrawiam z +

Bary 2026.06.04; 15:45:14
To samotność pokazana oczami psa
My widzimy ją podobnie
Pozdrawiam serdecznie (8+)
Bardzo dobry wiersz

Super-Tango 2026.06.04; 13:04:13
To spokojny, refleksyjny wiersz o samotności i tęsknocie po stracie. Siłą wiersza wynika z prostych, codziennych obrazów, które budują poczucie pustki i nieobecności. Całość ma wyciszony, intymny nastrój i dobrze oddaje stan cichego czekania.+)
Pozdrawiam serdecznie

Amber N 2026.06.04; 12:37:52
Bezpański, samotny piesek?
Tęskni za człowiekiem i domem?
"Samotność pachnie najmocniej"
Pozdrawiam +6

dlaumoR. 2026.06.04; 11:25:55
Pięknie i przejmująco piszesz o samotności...tu na Zaciszu jesteś wśród przyjaciół...
Pozdrawiam serdecznie życzę miłego dnia:)

JNaszko 2026.06.04; 11:21:18
Dalej jest tylko wiatr
+++++ Jurek
pozdrawiam

Anna z 2026.06.04; 10:36:26
Samotność pachnie najmocniej.... znam ten zapach i smak
przejmujący do bólu wiersz+3
Pozdrawiam serdecznie

Katarzyna K. 2026.06.04; 10:15:17
+
Serdecznie pozdrawiam

gośka26 2026.06.04; 08:17:38
Jaguś, przejmujący wiersz, świetny.


Wiersze na topie:
1. Witałaś nas z otwartym sercem (26)
2. Rzeczywistość... (25)
3. Dojrzałe (25)
4. Pomarańczowe a nawet i fioletowe (25)
5. Na prawdę... (25)

Autorzy na topie:
1. kaja-maja (571)
2. zygpru1948 (568)
3. darek407 (499)
4. super tango (187)
5. Super-Tango (77)
więcej...