|
jeszcze umiem czekać
jeszcze umiem czekać |
cień przechodzi
przez liście
wiatr porusza sierść
jak dawniej
a jednak
pod łapami jest inaczej
ziemia nie odpowiada
zapachy urywają się nagle
w uszach noszę ostrożność
nie rozumiem
dlaczego rzeczy znikają
choć powinny zostać
na swoich miejscach
nie ma miski
nie ma kroków
nie ma tego spojrzenia
które mówiło
że jestem już w domu
czekam
czas nie umie się zatrzymać
ale ja jeszcze umiem
kiedy zamykam oczy
świat odchodzi dalej
samotność pachnie najmocniej
po drugiej stronie płotu
jest tylko wiatr |
|
|
|
|
|
-->> Aby głosować lub komentować musisz się zalogować.
NOCNYMOTYL |
2026.06.05; 23:32:09 |
| Wzruszasz do głębi, zatrzymujesz...Samotność rani na wskroś... Piękny "motyl". Nadal masz zielone w oczach, to dobrze... :-) |
grazyna |
2026.06.05; 16:46:26 |
| świetnie napisałeś, wszystko w nim jest zrozumiałe:)+ pozdrawiam milutko Jadziu:)+ |
ennio74 |
2026.06.04; 17:29:51 |
Cierpliwość jest wielką cnotą.
Świetny wiersz ....
+10 |
Boreas |
2026.06.04; 16:59:00 |
| Gdzie wiatr tam nie ma samotności, on zawsze przynosi ploteczki i pociesza w smutku, wystarczy zawołać . Pozdrawiam z + |
Bary |
2026.06.04; 15:45:14 |
To samotność pokazana oczami psa
My widzimy ją podobnie
Pozdrawiam serdecznie (8+)
Bardzo dobry wiersz |
Super-Tango |
2026.06.04; 13:04:13 |
To spokojny, refleksyjny wiersz o samotności i tęsknocie po stracie. Siłą wiersza wynika z prostych, codziennych obrazów, które budują poczucie pustki i nieobecności. Całość ma wyciszony, intymny nastrój i dobrze oddaje stan cichego czekania.+)
Pozdrawiam serdecznie |
Amber N |
2026.06.04; 12:37:52 |
Bezpański, samotny piesek?
Tęskni za człowiekiem i domem?
"Samotność pachnie najmocniej"
Pozdrawiam +6 |
dlaumoR. |
2026.06.04; 11:25:55 |
Pięknie i przejmująco piszesz o samotności...tu na Zaciszu jesteś wśród przyjaciół...
Pozdrawiam serdecznie życzę miłego dnia:) |
JNaszko |
2026.06.04; 11:21:18 |
Dalej jest tylko wiatr
+++++ Jurek
pozdrawiam |
Anna z |
2026.06.04; 10:36:26 |
Samotność pachnie najmocniej.... znam ten zapach i smak
przejmujący do bólu wiersz+3
Pozdrawiam serdecznie |
gośka26 |
2026.06.04; 08:17:38 |
| Jaguś, przejmujący wiersz, świetny. |
|
|