Wiersze poetów - poetyckie-zacisze.pl ZAPROPONUJ ZMIANĘ W SERWISIE
Logowanie:
Nick:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
Odzyskaj hasło
Zarejestruj się
Dostępne opcje:
Strona główna
O serwisie
Regulamin
Zaproponuj zmianę
Indeks wierszy
Ranking autorów
Ranking wierszy
Dodane dziś (26)

Nowi autorzy:
- Diabolina
- Neortic13
- Paulina Dreko
- MartwaGwiazda
więcej...

Ostatnie komentarze:
Moon face
- Pióro Amora
Kasyno Nieba
- Pióro Amora
Ballada o Gudrid Thorbjarnardóttir – Wędrowniczce Vinlandu...
- Boreas
Środek sekundy
- Boreas
więcej...

Dziś napisano 252 komentarzy.

Jedz z umiarem

Jedz z umiarem

Jak dokonać takiej sztuki
By z umiarem zjeść do syta
Muszę sięgnąć do nauki
Może z ksiąg się coś wyczyta

Piszą wiele tam o diecie
Udzielają porad wszelkich
Co z tego , kiedy przecież
Ja tak lubię kartofelki

Zwłaszcza młode z koperkiem
Do tego młoda kapusta
Z upieczonym żeberkiem
Tak to będzie znów rozpusta

Wszystko przez te kulinaria
Telewizję śniadaniową
Już od rana tam gotują
Tworzą listę obiadową

To jest śmieszne tłumaczenie
Przecież każdy ma pilota
Ograniczy nim kuszenie ?
Nie , bo ciągle jest ochota

Wiem , co zrobię zlikwiduję
Krzywe lustra w przedpokoju
Kupię takie zmniejszające
I uzyskam ciut spokoju

Tak zrobiłem i jest sukces
I kupiłem drugie spodnie
Brzuch w lustrze widzę płaski
Teraz chodzi się wygodnie

Mała rzecz , a bardzo cieszy
Znów wróciła radość życia
Na obiad będzie rybka
Zimne piwko do popicia
Napisz do autora

« poprzedni ( 227 / 235) następny »

Bary

dodany: 2026-06-03, 07:19:35
typ: satyra
wyświetleń (74)
głosuj (11)


          -->> Aby głosować lub komentować musisz się zalogować.

babajaga 2026.06.04; 11:30:03
Przepiękny wiersz na temat jedzenia.

Anula 2026.06.03; 19:07:37
W jednym uchu szepcze rozwaga w drugim pokusa, a żeby była Zgoda, trzeba znaleźć złoty środek :)))) Świetny wiersz! +10 Pozdrawiam:)))

Miauu 2026.06.03; 16:24:20
Twój wiersz przypomina mi taniec między rozsądkiem a pokusą, w którym serce z uśmiechem przegrywa kolejne potyczki z zapachem młodych ziemniaków i domowych przysmaków. Pod warstwą żartu i lekkiej ironii kryje się bardzo ludzka czułość wobec własnych słabości oraz pragnienie, by pogodzić przyjemność życia z wymaganiami jakie stawia zdrowy rozsądek. Niczym lustro lekko zamglone humorem pokazujesz, że czasem szczęście nie mieszka w idealnej sylwetce lecz w umiejętności pogodnego spojrzenia na siebie i własne niedoskonałości.
+
Serdecznie pozdrawiam
Miauu

DerTodisteinMeister 2026.06.03; 14:53:19
Przepiękny wiersz na temat jedzenia.
Lubię jeść, jak wielu z pewnością
Najbardziej podoba mi się ten fragment:

"Wiem , co zrobię zlikwiduję
Krzywe lustra w przedpokoju
Kupię takie zmniejszające
I uzyskam ciut spokoju"

Pozdrawiam serdecznie

Super-Tango 2026.06.03; 13:40:08
To lekki, humorystyczny i bardzo pogodny wiersz, który z przymrużeniem oka podejmuje odwieczny temat walki między zdrowym rozsądkiem a kulinarnymi pokusami. Autor w zabawny sposób pokazuje, jak teoria dietetyczna przegrywa z miłością do dobrego jedzenia, a finał z „krzywym lustrem” stanowi udaną puentę, opartą na autoironii i dystansie do samego siebie. Utwór ma swobodny rytm, liczne elementy humoru sytuacyjnego i ciepły, swojski klimat, dzięki czemu czyta się go z uśmiechem. To sympatyczna satyra na nasze codzienne słabości, przypominająca, że odrobina poczucia humoru bywa najlepszym sposobem na pogodzenie się z własnymi przyzwyczajeniami.+)
Pozdrawiam serdecznie

JNaszko 2026.06.03; 12:35:28
Ładnie z uśmiechem
+++++ Jurek
pozdrawiam

Toyer 2026.06.03; 10:25:15
Świetna satyra - na temat jedzenia +

ennio74 2026.06.03; 09:17:20
Najlepsza dieta to we wszystkim umiar.
+4

Markus55 2026.06.03; 08:49:15
tak warto jeść z umiarem nawet kilka razy dziennie ale małe porcje czasem jest tak że mamy na coś chęć i wtedy trudno oprzeć się pokusie a nam rośnie brzuszek:)bardzo ładnie napisany wiersz z lekkim poczuciem humoru pozdrawiam:)

Amber N 2026.06.03; 08:39:29
Rozbawiłeś mnie, fajny sposób na schudnięcie. Tylko jeszcze lepiej byłoby w ogóle zlikwidować lustra -)))
Pozdrawiam +3

Anna z 2026.06.03; 08:00:31
Świetnie! tak trzymaj,ciesz się życiem, lustro czasem kłamie+2
Pozdrawiam serdecznie miłego dnia życzę i smacznego

Pióro Amora 2026.06.03; 07:54:36
Ta celna satyra to mistrzowski popis psychologicznego mechanizmu wypierania podany w lekkiej, rymowanej formie. Puenta z rybką i piwem doskonale podsumowuje ten uroczy konformizm – ostatecznie i tak wygrywa święty spokój oraz czysta radość życia.
Miłego dnia +++ (1)


Wiersze na topie:
1. Witałaś nas z otwartym sercem (26)
2. Ach... (25)
3. Wielkanocne podziękowania (25)
4. Różowe a nawet i żółte (25)
5. Potrzebny mi odpoczynek (25)

Autorzy na topie:
1. kaja-maja (571)
2. zygpru1948 (568)
3. darek407 (499)
4. super tango (187)
5. Super-Tango (77)
więcej...