Wiersze poetów - poetyckie-zacisze.pl ZAPROPONUJ ZMIANĘ W SERWISIE
Logowanie:
Nick:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
Odzyskaj hasło
Zarejestruj się
Dostępne opcje:
Strona główna
O serwisie
Regulamin
Zaproponuj zmianę
Indeks wierszy
Ranking autorów
Ranking wierszy
Dodane dziś (26)

Nowi autorzy:
- Diabolina
- Neortic13
- Paulina Dreko
- MartwaGwiazda
więcej...

Ostatnie komentarze:
Nowa Era
- Pióro Amora
Sianokosy namiętności I
- Pióro Amora
Sugestia Zdzicha
- Pióro Amora
Moon face
- Pióro Amora
więcej...

Dziś napisano 255 komentarzy.

Jak dobrze mieć sąsiada

Jak dobrze mieć sąsiada

Mała wiewióreczka
chorą nóżkę miała.
Zapasów na zimę
zrobić nie zdołała.

Nie ma już rodziców,
taty ani mamy.
Mieszka więc na drzewie
w starej dziupli sama.

Martwi się przyszłością,
co z nią zima będzie
kiedy śnieg przysypie
drzewa i gałęzie.

Nie martw się kochana,
my twoi sąsiedzi
nie damy ci zginąć-
pomożemy w biedzie.

Kupimy w Biedronce
ciastka i orzeszki
i w śniegu do ciebie
wydepczemy ścieżki.

Moglibyśmy nawet
wziąć cię do szpitala
ale chyba ty byś
lekarza się bała.

Na okres nim tego
pozbędziesz się bólu
kupimy dla ciebie
do chodzenia kule.
Napisz do autora

« poprzedni ( 616 / 2047) następny »

roman

dodany: 2017-09-17, 12:17:17
typ: bajka
wyświetleń (391)
głosuj (35)


          -->> Aby głosować lub komentować musisz się zalogować.

stokrotka33 2017.09.17; 19:35:53
Fajnie napisałeś.
Pozdrawiam Cię serdecznie.

miki05 2017.09.17; 19:19:51
Kiedyś sąsiedzi byli bardziej życzliwi teraz to zanika taka znieczulica . Wiewióreczka szczęście miała do sąsiadów :) +

joanna53 2017.09.17; 18:10:25
nie ma to jak pomoc sąsiedzka,
pozdrawiam+

Gabrys 2017.09.17; 15:45:30
pozdrawiam +

Stan21 2017.09.17; 14:27:04
Ładna bajka. Pozdrawiam. +

Markus55 2017.09.17; 13:39:14
nie ma jak to sąsiedzi pomogą w biedzie:)-fajny wiersz-+pozdrawiam

wiewióra 2017.09.17; 12:56:00
To prawda sąsiad to podstawa,Ja mam dobrych sąsiadów i chwała Bogu za to .

lucja.haluch 2017.09.17; 12:35:42
Oj, miałam taką zimę..jak w wierszyku pomogli
i wiersz przypomniał..Fajny! Plus+
Pozdrawiam serdecznie..

wigor 2017.09.17; 12:33:12
http://ocdn.eu/images/pulscms/ZjM7MDA_/3f78c27a0dd12f95bec10a311b2f66a1.jpg
Pozdrawiam serdecznie ;-) +

snowflake 2017.09.17; 12:26:19
zgrabnie napisane... pozdrawiam z +


Wiersze na topie:
1. Witałaś nas z otwartym sercem (26)
2. Zastanów się na chwilke... (25)
3. Chciałabym (25)
4. Mów do mnie językiem miłości (25)
5. Bomba (25)

Autorzy na topie:
1. kaja-maja (571)
2. zygpru1948 (568)
3. darek407 (499)
4. super tango (187)
5. Super-Tango (75)
więcej...