|
,,Grzywka "
,,Grzywka " |
,,Grzywka"
Grzywka typu kurtyna
czasem mocno dokucza
na wietrze.
Włosy odgarniasz ręcznie,
zacięcia, niezmiennie kłują
w oczy.
Oczy jak to oczy —
lubią widok rozkoszy
na scenie.
Kiedy światło gaśnie,
kurtyna też zaśnie
— nie przeszkadza. |
|
|
|
|
|
-->> Aby głosować lub komentować musisz się zalogować.
Medusa |
2026.06.05; 00:09:43 |
Wyobraziłam sobię tę udrękę włosów na wietrze.
Ciekawy wiersz z charakterem :) |
Amber N |
2026.06.04; 21:06:36 |
Niesforne włosy. Jeśli nie ma wiatru, nie sprawiają kłopotu.
Pozdrawiam +11 |
Anula |
2026.06.04; 19:45:43 |
Lekki, przewrotny i z ciekawą grą skojarzeń. Pod prostą formą kryje się trochę flirtu, humoru i obserwacji codzienności. Bardzo zgrabnie puentowany!
Masz niezwykłą zdolność pisania. Z lekkością potrafisz z prostego obrazu zrobić coś z charakterem i subtelnym uśmiechem…. Pozdrawiam serdecznie:) |
ennio74 |
2026.06.04; 17:27:17 |
Czasem jednak daje uroku.....
+9 |
Bary |
2026.06.04; 15:40:49 |
Zgadzam się z komentarzem Miauu
Zawsze istnieje na scenie miejsce
na szczęście
Pozdrawiam serdecznie (8+) |
Super-Tango |
2026.06.04; 12:56:01 |
To lekki, obrazowy wiersz oparty na prostej metaforze „grzywki jako kurtyny sceny”. Z codziennej sytuacji robisz małą scenę teatralną, co nadaje wierszowi subtelny, ironiczno-liryczny charakter. Całość jest spójna, ma rytm i dobrze domyka się w ostatnim obrazie „gasnącego światła”, który wzmacnia metaforykę przedstawienia i ciszy po nim.+)
Pozdrawiam serdecznie |
JNaszko |
2026.06.04; 11:19:26 |
Raczej grzywa
+++++ Jurek
pozdrawiam |
dlaumoR. |
2026.06.04; 11:09:49 |
Z za takiej kurtyny można też wiele zaobserwować niezauważenie ...wiele zobaczyć zanim się zaśnie...
Pozdrawiam serdecznie życzę miłego dnia:) |
A.A.C. |
2026.06.04; 09:03:49 |
Bariera.
Granica w oczach w oczach spojrzenie w oczach jest tchnienie granicą niebieską.
Ojca syn i dusza święta zawsze w oczach uśmiechnięta .
Nie rób złego spojrzenia .
Patrz tak bez emocji w kogoś gniewne oczy .
Widzę ukrycie widzę odbicie przed wzrokiem się schowasz ale kogoś nie swoim .
Spoglądasz w lusterko w wody odbicie
W witrynę sklepową wszędzie się widzisz .
I patrzysz ,no na kogo na kogo na siebie na siebie .
Schowasz twarz schowasz oczy zmienisz wyraz twarzy.
Ktoś przejdzie nawet dotknie nie zauważy .
A ty ty zawsze będziesz wiedział czuł i pamiętał.
W oczach granica w spojrzeniu jest zawsze widzenie odbicia twego nie czyń drugiemu co tobie nie miłe .Przed wzrokiem się nie schowasz a na pewno przed swoim spojrzeniem.
A.A.C.
Światłość świata.
Pozdrawiam |
Miauu |
2026.06.04; 09:00:26 |
Z uśmiechem pokazujesz małą codzienną walkę między człowiekiem a niesforną kurtyną włosów, która niczym uparta aktorka wciąż wraca na scenę i domaga się uwagi. Pod warstwą lekkiego humoru myślę że ukrywasz jednak delikatną tęsknotę za spokojem oraz pragnienie, by móc bez przeszkód patrzeć na to, co zachwyca i daje radość. Oczy stają się tutaj widzami spektaklu życia. Cierpliwie znoszą drobne niewygody, bo wiedzą, że za kurtyną czeka coś pięknego. A kiedy gaśnie światło, zasypiają nie tylko włosy lecz także wszystkie małe irytacje dnia, jakby noc była garderobianą zbierającą po przedstawieniu rozsypane emocje. Super !
+
Serdecznie pozdrawiam
Miauu |
Toyer |
2026.06.04; 08:48:43 |
| Grzywka jak kurtyna - widok zasłania - ale można ją odgarniać + |
Anna z |
2026.06.04; 08:35:17 |
Super!+1
Pozdrawiam serdecznie |
|
|