|
Dwie gwiazdy
Dwie gwiazdy |
w kosmicznym pyle na mlecznej drodze
spotkały się dwie gwiazdy małe
a księżyc świecił srebrnym rogiem
oświetlał blaskiem ich spotkanie
szeptały sobie czułe słowa
wpatrzone w oczu jasny blask
do nich się śmiała supernowa
która nie mogła w nocy spać
po wymierzonej czasem orbicie
krążyły przez miliardy lat
i wciąż kochały się nad życie
wpatrzone w bladą księżyca twarz
jasności płomień je oświetlał
i wciąż płonące komet warkocze
które pędziły w przestrzeń nieba
po nieskończonym tu kosmosie
widziałem je gdy po północy
świeciły wciąż niezmiennie jasno
tak zapatrzone w swoje oczy
nie mogły zapomnieniem zasnąć
wieczności strumień co na niebie
znaczył kolejnej orbity promień
przygarnął czule je do siebie
aż w jedną gwiazdę złączył obie
pewnie świeciły by tu do rana
lecz je zagasił słoneczny wiatr
i teraz uczą nas kochania
które na ziemi będzie trwać |
|
|
|
|
|
-->> Aby głosować lub komentować musisz się zalogować.
ennio74 |
2026.06.02; 18:36:14 |
Cudownie o gwiazdach...
Śliczny wiersz.
+7 |
gośka26 |
2026.06.02; 16:20:43 |
| Piękny wiersz:) |
Amber N |
2026.06.02; 14:15:42 |
Piękna kosmiczna opowieść o miłości gwiazd.
Pozdrawiam +5 |
Bary |
2026.06.02; 13:57:53 |
Kosmiczna miłość
Pięknie pozdrawiam serdecznie (4+) |
wiewióra |
2026.06.02; 13:19:46 |
| Pięknie o gwiezdnej miłości >pozdrawiam Marku |
dlaumoR. |
2026.06.02; 12:33:45 |
Uczmy się miłości od Tych gwiazd połączonych ...na wieki...
Pozdrawiam serdecznie życzę miłego dnia:) |
Anna z |
2026.06.02; 11:23:48 |
Przepiękny wiersz+1
Zabieram do ulubionych
Miłego dnia życzę |
|
|