Wiersze poetów - poetyckie-zacisze.pl ZAPROPONUJ ZMIANĘ W SERWISIE
Logowanie:
Nick:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
Odzyskaj hasło
Zarejestruj się
Dostępne opcje:
Strona główna
O serwisie
Regulamin
Zaproponuj zmianę
Indeks wierszy
Ranking autorów
Ranking wierszy
Dodane dziś (26)

Nowi autorzy:
- Diabolina
- Neortic13
- Paulina Dreko
- MartwaGwiazda
więcej...

Ostatnie komentarze:
Nowa Era
- Pióro Amora
Sianokosy namiętności I
- Pióro Amora
Sugestia Zdzicha
- Pióro Amora
Moon face
- Pióro Amora
więcej...

Dziś napisano 255 komentarzy.

Droga bez śladu

Droga bez śladu

Droga bez śladu

Gubi się ten
kto nie zna celu
idzie przez życie
jak cień po cudzych ścianach

zbiera dni
lecz nie rozumie czasu
dotyka ludzi
a nie potrafi zostać

światło myli z blaskiem
hałas nazywa prawdą
i coraz bardziej milczy w sobie

bo człowiek bez celu
nie stoi w miejscu
on powoli znika

lecz wystarczy czasem
jedno pytanie zadane duszy
jedno „po co”
które zapali ciemność

i wtedy nawet najdłuższa noc
staje się drogą
a nie zagubieniem
Napisz do autora

« poprzedni ( 708 / 714) następny »

ennio74

dodany: 2026-06-03, 07:40:02
typ: życie
wyświetleń (71)
głosuj (10)


          -->> Aby głosować lub komentować musisz się zalogować.

Anula 2026.06.03; 19:24:34
Piękny i bardzo życiowy wiersz. Czasem naprawdę wystarczy jedno szczere pytanie zadane samemu sobie, żeby odnaleźć kierunek i przestać tylko przechodzić przez życie… +10 Pozdrawiam serdecznie :)))

Miauu 2026.06.03; 16:28:10
Twój wiersz jest to cichy płomień tlący się pod warstwą popiołu. Niesie w sobie tęsknotę za sensem, ból wewnętrznego zagubienia, samotność człowieka oddalającego się od siebie ale także ukrytą nadzieję, że jedno szczere pytanie zadane własnej duszy może przemienić mrok bezcelnej wędrówki w światło prowadzące ku odnalezieniu siebie.
+
Serdecznie pozdrawiam
Miauu

JNaszko 2026.06.03; 15:08:20
Bywa w życiu
+++++ Jurek
pozdrawiam

DerTodisteinMeister 2026.06.03; 13:45:43
Piękny wiersz!
Ten fragment podoba mi się najbardziej :)
''które zapali ciemność

i wtedy nawet najdłuższa noc
staje się drogą
a nie zagubi''
Pozdrawiam serdecznie z plusem

Super-Tango 2026.06.03; 13:41:27
To refleksyjny i filozoficzny wiersz o poszukiwaniu sensu oraz wewnętrznego kierunku w życiu. Autor ukazuje zagubienie człowieka, który funkcjonuje bez jasno określonego celu, dryfując przez codzienność i tracąc kontakt z własnym wnętrzem. Szczególną siłę mają proste, trafne metafory, takie jak „cień po cudzych ścianach” czy przeciwstawienie światła i blasku, które podkreślają różnicę między pozorem a prawdą. Mimo melancholijnego tonu utwór niesie nadzieję – wskazuje, że czasem jedno szczere pytanie zadane samemu sobie może stać się początkiem odnalezienia własnej drogi. Całość jest oszczędna w środkach wyrazu, ale jednocześnie wymowna i skłaniająca do głębszej refleksji.+)
P[ozdrawiam serdecznie

MILAF. 2026.06.03; 12:12:04
6 sie kłania uprzejmie

A.A.C. 2026.06.03; 09:17:44
Życie się zaczyna i ucieka, przemija wszystko jak nurtu rzeka .A.A.C.

Pozdrawiam

MILAF. 2026.06.03; 09:16:45
Podmiot liryczny wskazuje spsób- jak wybrnąć z matni...
Znam ten stan
Dziękuję, że przybliżyłeś i nazwałeś tę ,,drogę"
Zapiszę w : ulubionych
Pozdrawiam serdecznie

Anna z 2026.06.03; 09:15:02
Świetny wiersz!+5
Pozdrawiam serdecznie miłego dnia

Amber N 2026.06.03; 08:52:23
Żyć i nie mieć celu, to tylko przetrwanie i życie z dnia na dzień. Wegetowanie.
Pozdrawiam +4

Markus55 2026.06.03; 08:50:26
pięknie napisany wiersz pozdrawiam:)+

Bary 2026.06.03; 08:11:39
Życie bez celu to czysta egzystencja
Właściwie trwanie w bezruchu
Tylko cel nadaje życiu sens
A pytanie po co , czemu
zmienia często wszystko
Pozdrawiam serdecznie (2+)

Pióro Amora 2026.06.03; 08:06:34
Twój wiersz to trafna diagnoza egzystencjalnego bezwładu, gdzie brak życiowego azymutu zamienia człowieka w cień ulegający pozorom i powierzchownym relacjom. Na szczęście to jedno fundamentalne pytanie „po co” potrafi w ułamku sekundy rozproszyć ten mrok i zamienić zagubienie w czytelną mapę.
Miłego dnia +++ (1)


Wiersze na topie:
1. Witałaś nas z otwartym sercem (26)
2. Sierpniowy erotyk 2 (25)
3. Zielone a nawet i niebieskie (25)
4. Zastanów się na chwilke... (25)
5. Chciałabym (25)

Autorzy na topie:
1. kaja-maja (571)
2. zygpru1948 (568)
3. darek407 (499)
4. super tango (187)
5. Super-Tango (77)
więcej...