|
Komentarze otrzymane - Miauu
dlaumoR.
|
2026.06.13; 19:33:51 |
Komentowany wiersz:
WESTCHNIENIA PRZESTRZENI
|
"Przesuwasz firane wstydu
Lsnisz
Różową przestrzenią..."
Pięknie do samego końca ...
Pozdrawiam serdecznie życzę miłego wieczoru:) |
Bary
|
2026.06.13; 18:35:07 |
Komentowany wiersz:
WESTCHNIENIA PRZESTRZENI
|
Zmysłowy erotyk
Głębia bliskości pokazana przez
sugestywne metafory
Pozdrawiam serdecznie (9+) |
Amber N
|
2026.06.13; 18:19:52 |
Komentowany wiersz:
WESTCHNIENIA PRZESTRZENI
|
Prześlicznie opisany akt miłosny, jak zapylenie kwiatka.
Tak się rodzi owoc.
Gratuluję obserwacji natury i skojarzenie tego z bliskością człowieka.
Pozdrawiam +8 |
Super-Tango
|
2026.06.13; 13:34:54 |
Komentowany wiersz:
WESTCHNIENIA PRZESTRZENI
|
Piękny, bardzo obrazowy wiersz, w którym autor za pomocą subtelnych metafor natury ukazuje bliskość, zachwyt i spełnienie. Wiersz zachwyca bogactwem poetyckich obrazów, płynnością oraz nastrojem pełnym ciepła, czułości i emocji. Całość pozostawia wrażenie harmonii, a jednocześnie przypomina o sile wspomnień, które pozostają na długo po przeżytych chwilach.+)
Pozdrawiam serdecznie |
Anula
|
2026.06.13; 13:08:02 |
Komentowany wiersz:
WESTCHNIENIA PRZESTRZENI
|
| Zmysłowy i bardzo obrazowy wiersz, pełen ciepła, bliskości i delikatnej namiętności. Czyta się go jak poetycki sen o miłości i zachwycie drugim człowiekiem... Spodobał się wiersz… +6 Pozdrawiam serdecznie :) |
MILAF.
|
2026.06.13; 11:41:40 |
Komentowany wiersz:
WESTCHNIENIA PRZESTRZENI
|
Podmiot liryczny - przez sugestywne porownania- sensualnie ale subtelnie
,,relacjonuje" najbliższą z bliskości...
Pozdrawiam uprzejmie |
Pola46
|
2026.06.13; 10:37:02 |
Komentowany wiersz:
WESTCHNIENIA PRZESTRZENI
|
Bardzo delikatny wiersz. Wersy jakby muśnięte myślą Autora. A fragment
,,kwiat budzi się powoli
przeciera płatkami
rozmarzone oczy
nadsłuchując melodii"
jest tak obrazowo-realistyczny i piękny, że jeśli dostanę zgodę to
otulę go swoim tekstem. Bardzo mi się podoba.
Pozdrawiam gorąco. +) |
wiewióra
|
2026.06.13; 09:06:48 |
Komentowany wiersz:
WESTCHNIENIA PRZESTRZENI
|
| Pięknie o cudzie życia i wspomnieniach które w chwilach szarych nieustająco niosą kolor -na pociechę |
Anna z
|
2026.06.13; 06:52:48 |
Komentowany wiersz:
WESTCHNIENIA PRZESTRZENI
|
Świetny erotyk, delikatny a soczysty namiętnością+2
Pozdrawiam serdecznie miłego dnia życzę |
Super-Tango
|
2026.06.12; 11:14:28 |
Komentowany wiersz:
KATEDRA MODLITWY W MAŁEJ KAPLICZCE UFNOŚCI
|
To bardzo rozbudowana, przypowieściowa opowieść o ufności, wierze i nadziei ukrytej w codzienności. Wiersz ma charakter niemal baśniowo-religijny – prosta historia zagubionej Mućki staje się symbolem ludzkich lęków, modlitwy i odnajdywania drogi dzięki zawierzeniu Bogu i Matce Bożej. Największą siłą wiersza jest jego ciepło, obrazowość oraz konsekwentnie prowadzony przekaz, że prawdziwe bogactwo nie tkwi w dobrach materialnych, lecz w wierze, wdzięczności i miłości. Całość przypomina współczesną legendę lub poetycką przypowieść o tym, że nawet najmniejsze cuda rodzą się z ufnego serca.+)
Pozdrawiam serdecznie |
MILAF.
|
2026.06.12; 09:42:55 |
Komentowany wiersz:
KATEDRA MODLITWY W MAŁEJ KAPLICZCE UFNOŚCI
|
Mam zapotrzebowanie na taką, realną kapliczkę ufności...
Twoja poetycka architektura - jest wykreowanana
- jak model żywcem ,,wydobyty '' z głębszych pokladów wyobraźni...
Odpowiadają mi poetyckie formaty obrazów
Pozdrawiam uprzejmie |
Amber N
|
2026.06.12; 09:29:58 |
Komentowany wiersz:
KATEDRA MODLITWY W MAŁEJ KAPLICZCE UFNOŚCI
|
Twoja opowieść tylko potwierdza twierdzenie, że "wiara czyni cuda"
"A kto niesie w sercu wiarę
Ten nawet pośród zgubionych ścieżek
Odnajdzie zawsze drogę"
Ładnie to opisałeś i w bardzo ciekawy sposób.
Pozdrawiam +5 |
Boreas
|
2026.06.11; 18:36:02 |
Komentowany wiersz:
TRAKTAT TRUISTYCZNY O KOCIE
|
| A ja kocham takie mruczenie gdy kotka drzemie na moim ramieniu a jak się budzi to ma takie kocie oczy. Pozdrawiam z kocim cichym miałłłłłł miałłłłł. Pozdrawiam z + |
Anula
|
2026.06.11; 18:10:57 |
Komentowany wiersz:
TRAKTAT TRUISTYCZNY O KOCIE
|
| Bardzo inteligentny i filozoficzny tekst… chwilami brzmi jak poetycki esej o istnieniu, sensie świata. Kot staje się tu nie zwierzęciem, lecz symbolem czegoś dużo większego… +13 Pozdrawiam:) |
MILAF.
|
2026.06.11; 15:18:33 |
Komentowany wiersz:
TRAKTAT TRUISTYCZNY O KOCIE
|
Truizmy jak przysłowiowe - igraszki z diabłem...
Swietnie wykorzystujesz rożne wcielenia kota...
Prawie traktat, przemycasz wiele refleksji z różnych dziedzin...
Gratuluję ,,operacji" twórczych
Pozdrawiam uprzejmie |
Pióro Amora
|
2026.06.11; 15:00:11 |
Komentowany wiersz:
TRAKTAT TRUISTYCZNY O KOCIE
|
Twój wiersz to błyskotliwy traktat-igraszka, która podnosi kota do rangi metafizycznego interpretatora i architekta naszej codzienności. Z ironiczną czułością pokazujesz, że zwykłe kocie gesty – od mruczenia po zrzucenie doniczki – to w istocie głębokie korekty nanoszone na strukturę wszechświata.
Pozdrawiam +++ (11) |
Pola46
|
2026.06.11; 14:33:53 |
Komentowany wiersz:
TRAKTAT TRUISTYCZNY O KOCIE
|
Kot, jako zjawisko wyjątkowo złożone. Masz rację sugerując, że kocie uczucia są ukryte za siedmioma górami, za siedmioma lasami. Mam wrażenie, że magazynuje je tak skrzętnie, żeby móc umiejętnie je zagospodarować w swoich siedmiu życiach. Rozebrales kota na czynniki pierwsze, ale w moim odbiorze- zrobiłeś to genialne.
Tym razem ode mnie duuuży +.
Pozdrawiam gorąco. |
Toyer
|
2026.06.11; 12:14:40 |
Komentowany wiersz:
TRAKTAT TRUISTYCZNY O KOCIE
|
| Filozofia kota jest prosta - jeść i spać - ale z perfektywny człowieka - to cały filozoficzny traktat + |
Super-Tango
|
2026.06.11; 12:09:17 |
Komentowany wiersz:
TRAKTAT TRUISTYCZNY O KOCIE
|
To bardzo oryginalny, filozoficzno-humorystyczny wiersz, który wykorzystuje postać kota jako pretekst do rozważań o istnieniu, sensie, percepcji i naturze rzeczywistości. Autor bawi się językiem, paradoksami i abstrakcyjnymi skojarzeniami, tworząc coś na pograniczu poezji, eseju i metafizycznego żartu. Kot staje się tu symbolem tajemnicy, niezależności i nieuchwytnego znaczenia, a cały wiersz emanuje inteligentną ironią, wyobraźnią oraz filozoficzną lekkością.+)
Pozdrawiam serdecznie |
Amber N
|
2026.06.11; 10:15:04 |
Komentowany wiersz:
TRAKTAT TRUISTYCZNY O KOCIE
|
Doskonała analiza. Kot panem wszechświata.
Niezwykłe spojrzenie, na zwykłe życiowe sprawy przez pryzmat zachowania i odczuć kota.
Pozdrawiam +6 |
Bary
|
2026.06.11; 09:22:21 |
Komentowany wiersz:
TRAKTAT TRUISTYCZNY O KOCIE
|
Każda zwrotka to pytanie
o powód i sens
istnienia , działania , decyzji
Pozdrawiam serdecznie (5+) |
andrew
|
2026.06.11; 07:09:27 |
Komentowany wiersz:
TRAKTAT TRUISTYCZNY O KOCIE
|
Super
Kot pokazuje ,
że kazda droga może zaprowadzić do siebie.
Nie należy tylko tego przespać.
Pozdrawiam serdecznie
Miłego dnia |
Bary
|
2026.06.10; 16:13:28 |
Komentowany wiersz:
DUSZE
|
To refleksyjny wiersz o istocie
i istnieniu duszy
Każdy ma własne zdanie
i tak chyba pozostanie na zawsze
Pozdrawiam serdecznie (12+) |
Siostrzyczka
|
2026.06.10; 15:42:08 |
Komentowany wiersz:
DUSZE
|
| Ciekawe te Twoje poetycko-filozoficzno-duchowe rozważania z głęboką puentą... :) |
MILAF.
|
2026.06.10; 14:49:12 |
Komentowany wiersz:
DUSZE
|
Podmiot liryczny wypowiada się w kwestii istoty duszy
Utwor ,,ociera" się.o poemat filozoficzny
Dotyka funkcji poznawczych człowieka, jako istoty myślącej
Pozdrawiam uprzejmie |
Super-Tango
|
2026.06.10; 10:10:02 |
Komentowany wiersz:
DUSZE
|
To filozoficzny i refleksyjny wiersz o naturze duszy, przemijaniu oraz ludzkiej potrzebie poszukiwania sensu istnienia. Autor zestawia ograniczoność ludzkiego życia z ideą wieczności, stawiając pytania o to, czym jest dusza i czy rzeczywiście różni człowieka od innych istot. Wiersz nie daje jednoznacznych odpowiedzi, lecz zachęca do zadumy nad świadomością, śmiertelnością i tajemnicą istnienia. Jego siłą jest spokojny, kontemplacyjny ton oraz uniwersalne pytania, które od wieków towarzyszą człowiekowi.+)
Pozdrawiam serdecznie |
Anula
|
2026.06.10; 09:50:32 |
Komentowany wiersz:
DUSZE
|
| Wiersz nieco filozoficzny o duszy i ludzkiej potrzebie zrozumienia własnego istnienia. Najbardziej porusza w nim połączenia wieczności duszy z kruchością człowieka. Ciekawy jest motyw duszy zwierząt, które w moim odczuciu też mają duszę… Podoba się wiersz :) +8 Pozdrawiam :))) |
Amber N
|
2026.06.10; 09:11:06 |
Komentowany wiersz:
DUSZE
|
Duszę mają i ludzie i zwierzęta.
Zwierzęta podobnie jak ludzie odczuwają emocje, czują ból, strach, potrafią kochać i radośnie sygnalizują spotkanie z ludźmi, okazują przywiązanie i potrafią kochać bezwarunkowo.
W wielu religiach mówi się o tym, że dusza jest nieśmiertelna, czyli, żyje wiecznie.
Taką teorie głosiło tez wielu filozofów.
A człowiek czy zwierzę to szata duszy, przybrana na czas ziemskiej wędrówki.
Pozdrawiam +7 |
ennio74
|
2026.06.10; 08:36:46 |
Komentowany wiersz:
DUSZE
|
Bardzo ciekawy wiersz.
A dusza byla za nim się połączyła z ciałem.
+6 |
Toyer
|
2026.06.10; 08:01:03 |
Komentowany wiersz:
DUSZE
|
| Miło że byłem inspiracją - pozdrawiam nieśmiertelną duszą + |
Anna z
|
2026.06.10; 06:51:17 |
Komentowany wiersz:
DUSZE
|
Świetny wiersz!+4
dusza nie ma początku ni końca
Pozdrawiam serdecznie miłego dnia życzę |
andrew
|
2026.06.10; 06:35:04 |
Komentowany wiersz:
DUSZE
|
Dusza ... najczęściej mieszka w sumieniu.
Zawsze jest blisko.
Pozdrawiam serdecznie
Miłego dnia |
Halinka
|
2026.06.10; 04:27:07 |
Komentowany wiersz:
DUSZE
|
| Ciekawy wiersz. Warto przemyśleć. +(2) |
Pióro Amora
|
2026.06.10; 04:04:16 |
Komentowany wiersz:
DUSZE
|
Ten wiersz to sprawnie napisany traktat filozoficzny, który nie odkrywa nowych lądów, ale bardzo zręcznie porządkuje te już znane. Umiejętnie żonglujesz klasycznymi opozycjami: nieskończoność natury kontra ludzka śmiertelność, instynkt zwierząt kontra destrukcyjna samoświadomość człowieka.
Miłego dnia +++ (1) |
Anula
|
2026.06.09; 14:29:29 |
Komentowany wiersz:
DOWÓD MIŁOŚCI W TRZECH BŁĘDACH LOGICZNYCH
|
| Bardzo ironiczny wiersz o relacjach… Pełen celnych paradoksów i gorzkich obserwacji o miłości, która częściej opiera się na wyobrażeniach niż prawdziwym poznaniu drugiej osoby i niestety, tak właśnie często się zaczyna i przeważnie kończy-on ją kochał za-żarcie ona jego za-wzięcie… Przeczytałam z zaciekawieniem… +11 Pozdrawiam:) |
|
|