Wiersze poetów - poetyckie-zacisze.pl ZAPROPONUJ ZMIANĘ W SERWISIE
Logowanie:
Nick:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
Odzyskaj hasło
Zarejestruj się
Dostępne opcje:
Strona główna
O serwisie
Regulamin
Zaproponuj zmianę
Indeks wierszy
Ranking autorów
Ranking wierszy
Dodane dziś (26)

Nowi autorzy:
- Diabolina
- Neortic13
- Paulina Dreko
- MartwaGwiazda
więcej...

Ostatnie komentarze:
Nowa Era
- Pióro Amora
Sianokosy namiętności I
- Pióro Amora
Sugestia Zdzicha
- Pióro Amora
Moon face
- Pióro Amora
więcej...

Dziś napisano 255 komentarzy.

Komentarze otrzymane - A.A.C.



ennio74 2026.06.13; 21:14:16
Komentowany wiersz: Gest
W Twoim oim wierszu.
Tykę gestów, tyle małych chwil...
+4


Anula 2026.06.13; 13:37:31
Komentowany wiersz: Gest
*+3


Anula 2026.06.13; 13:36:03
Komentowany wiersz: Gest
Ciekawy wiersz pokazujący, jak wiele emocji i znaczeń kryje się w zwykłych gestach i codziennych ruchach człowieka… Pozdrawiam :)


Pola46 2026.06.13; 13:19:05
Komentowany wiersz: Gest
Gesty mówią więcej niż słowa. Na ogół są szczere, a słowa - niekoniecznie.
Pozdrawiam serdeczni. +)


Miauu 2026.06.13; 11:34:57
Komentowany wiersz: Gest
W wierszu opisujesz obserwację ludzkich zachowań, gestów i reakcji. Pokazując mieszankę emocji od niepewności i lęku po radość, ulgę oraz zaciekawienie. Zwracasz uwagę na to, że z samych ruchów, spojrzeń i gestów można wiele odczytać o uczuciach człowieka, nawet bez wypowiadanych słów.
+
Serdecznie pozdrawiam
Miauu


Siostrzyczka 2026.06.09; 22:37:28
Komentowany wiersz: Słowa
Lepiej ... :)


MILAF. 2026.06.09; 20:12:35
Komentowany wiersz: Chodź
Bardzo rozbudowana netafora
Jednak czytelna
Życzę konsekwencji w życiu - bez ,,zatrcania się w tańcu «
Pozdrawiam uprzejmie


Katarzyna K. 2026.06.09; 14:15:14
Komentowany wiersz: Chodź
Pozdrawiam serdecznie (+)


Anula 2026.06.08; 23:04:22
Komentowany wiersz: Słowa
Ciekawy wiersz… +2 Pozdrawiam:)


Miauu 2026.06.08; 16:21:02
Komentowany wiersz: Pokus
Hmm ... Widzę człowieka stojącego między lustrem dzieciństwa a oknem dorosłości, który z czułością i niepokojem bada ile w nim jest własnego światła a ile blasku odbitego od innych. Obrotowe drzwi stają się tu metaforą losu i pamięci. Raz unoszą go jak wiatr a raz popychają cudze dłonie, a pod powierzchnią pytań kryje się tęsknota za zrozumieniem samego siebie oraz subtelny smutek przemijającego zaczarowania świata. Mimo tej niepewności wybrzmiewa także cicha zgoda. Z każdego obrazu, dźwięku, spotkania i zamkniętych drzwi powstał człowiek, który dziś patrzy wstecz i odnajduje w swoich śladach sens.
Bardzo interesujący wiersz.
+
Serdecznie pozdrawiam
Miauu


gośka26 2026.06.08; 12:41:18
Komentowany wiersz: Pokus
Ja ten wiersz zapisałabym tak :

pokus

patrzę na świat teraz lecz dziecięcymi oczami
czy to jest prawda czy to świat zaczarowany
czy to są moje wybory czy są ukształtowane
czy to wspomnienia świata zaczarowanego

ja sam byłem magikiem
tak jakbym wszedł w obrotowe drzwi
kręcę się w koło nieraz ktoś mnie wypchnie
lub wepchnie mnie ktoś
czasem sam wejdę wyjdę

otworzę na klucz zamknięte drzwi
to wszystko co widziałem
i to co słyszałem
stworzyło dzisiejszego mnie


uważam, ze to dobry wiersz


Pola46 2026.06.06; 20:23:57
Komentowany wiersz: Ruszaj
Dobrze jest w siebie wierzyć. Powiedzenie mówi, że wiara przenosi góry i to o tę wiarę chodzi. Człowiek jest silny, kiedy wierzy w swoja siłę. Pozdrawiam. +)


Anula 2026.06.06; 11:55:49
Komentowany wiersz: Ruszaj
Fajny, krótki, motywujący wiersz, zachęca do działania, odwagi i zaufania sobie… +1 Pozdrawiam:)


Anula 2026.06.05; 22:35:12
Komentowany wiersz: Dokładka
Ciekawa, mocna metafora „pędzących kół” życia i konsumpcji, dobrze oddaje zmęczenie tempem współczesności i bezradność wobec niego… +4 Pozdrawiam:)


MILAF. 2026.06.05; 22:21:57
Komentowany wiersz: Dokładka
Wiersz o życiu, które pędzi. jak pociąg;
pośpiech prędzej- więcej..
Zatem, kupują- zwracasz uwagę na mechanizmy wypełniania
- mentalnych
,,pustostanów "
Życzę dobrej nocy


ennio74 2026.06.05; 14:17:30
Komentowany wiersz: Dokładka
Kiedyś posiadała się rzeczy na użytek.
W dzisiejszych czasach by pokazać się.
Na szczęście sa jeszcze ludzie, którzy stawiają opór temu.
+2


dlaumoR. 2026.06.05; 10:45:24
Komentowany wiersz: Dokładka
Obłęd posiadania ponad miarę więcej od drugiego zazdrość niezrozumiała niedająca się wytłumaczyć po co na co ile...
Pozdrawiam serdecznie życzę miłego dnia:)


Miauu 2026.06.05; 06:53:39
Komentowany wiersz: Potrzeby
Twój wiersz przypomina mi wędrowca siedzącego nad spokojną rzeką czasu, który z czułością i zadumą obserwuje tłum biegnący za błyszczącymi mirażami, podczas gdy prawdziwe źródło ukojenia płynie cicho w jego własnym wnętrzu. Pod warstwą refleksji kryjesz tęsknotę za autentycznością, zmęczenie ludzką pogonią oraz delikatny smutek, że tak wielu ludzi gromadzi pełne dłonie rzeczy, nie zauważając, że ich serca wciąż pozostają głodne.
+
Serdecznie pozdrawiam
Miauu


Anula 2026.06.04; 19:04:53
Komentowany wiersz: Potrzeby
Wiersz refleksyjny, trochę filozoficzny o pośpiechu, nadmiarze i szukaniu sensu w prostszych, prawdziwych potrzebach… +4 Pozdrawiam:)


ennio74 2026.06.04; 12:37:54
Komentowany wiersz: Potrzeby
Tekst, który daje do myślenia. Warto się zatrzymać.
+3


dlaumoR. 2026.06.04; 11:00:46
Komentowany wiersz: Potrzeby
Bardzo mądre pytania "Dla kogo to wszystko robisz ?"..
Po co chęć posiadania za wszelką cenę więcej i więcej ...mają wszystko a wciąż chcą więcej ...
O ile piękniej mieć własne trochę a jak cudowne jedyne....
Pozdrawiam serdecznie życzę miłego dnia:)


MILAF. 2026.06.04; 10:44:32
Komentowany wiersz: Potrzeby
Podmiot liryczny : usmiecha sie w sobie, robi to dla siebie...
Wg mnie meritum wypowiedzi skupia sie na refleksjach:
„Dla kogo to wszystko robisz?”
„Nie dla siebie żyjesz, nie dla siebie posiadasz.”
To pytanie powraca jak refren i wydaje się osią utworu.
W tekście - nie chodzi tylko o rzeczy materialne,
lecz o całe życie przeżywane pod cudze spojrzenia...
Pozdrawiam serdecznie


Miauu 2026.06.04; 04:23:47
Komentowany wiersz: Samo życie.
Twój utwór to wędrówka do ukrytego źródła własnej duszy, gdzie nostalgia za minionym dzieciństwem i utraconymi bliskimi miesza się z cichym zachwytem nad niezmiennością świata, który wciąż pamięta dawne kroki. Burzowy deszcz przemienia się tu w rzekę oczyszczenia. W łzy wzruszenia, przebaczenia i pojednania z samym sobą, spływające przez serce niczym woda przez podziemne korytarze ku nowemu narodzeniu. A ponad wszystkim unosi się spokojna wdzięczność jak kropla rosy trwająca na źdźble trawy, która odkryła że największym darem nie jest dotarcie dokądkolwiek lecz pełne zanurzenie się w chwili, gdzie czas zatrzymał oddech.
+
Serdecznie pozdrawiam
Miauu


Anula 2026.06.03; 20:19:29
Komentowany wiersz: Samo życie.
Osobisty, refleksyjny zapis powrotu do miejsc i wspomnień, pełen nostalgii, natury i wewnętrznego wyciszenia…. Pozdrawiam!


ennio74 2026.06.03; 14:39:22
Komentowany wiersz: Samo życie.
Właśnie na podstawie takich widoków widać upływajacy czas.
"Znowu stoję tu na górze by nasycić wzrok swój
bo tu wszystko stoi w miejscu ,
starych brzóz tylko mniej."
+1


Anula 2026.05.28; 20:34:40
Komentowany wiersz: Z tobą
Podoba mi się jego prostota i szczerość. Jest w nim cicha ufność i delikatna bliskość wyrażona bez zbędnych słów… +2 Pozdrawiam:)


ennio74 2026.05.28; 20:33:12
Komentowany wiersz: Z tobą
Tak nie wiele... a jednocześnie tak dużo.
+1


Miauu 2026.05.28; 05:43:17
Komentowany wiersz: Stan skupienia
Twój wiersz przepełniony jest spokojem, zachwytem i głębokim poczuciem jedności z naturą, która staje się tu niemal żywą, ukochaną istotą dającą ukojenie i wewnętrzne oczyszczenie. Błękit symbolizuje nie tylko piękno świata lecz także emocjonalne schronienie. Przestrzeń w której odnajdujesz ciszę, czułość i duchowy oddech. Ukryte uczucia odsłaniają tęsknotę za harmonią, bezpieczeństwem oraz pragnieniem stopienia się z czymś większym i czystszym od codzienności. W delikatnych obrazach rosy, mgły i deszczu wyczuwa się również subtelną melancholię oraz potrzebę bliskości, która koi samotność i przynosi wewnętrzne skupienie.
+
Serdecznie pozdrawiam
Miauu


ennio74 2026.05.27; 19:26:34
Komentowany wiersz: Stan skupienia
Świetny wiersz...
A Ryśka....uwielbiam.
+2


Anna z 2026.05.27; 15:52:13
Komentowany wiersz: Stan skupienia
Świetnie!
Pisać przy muzyce,znam to uczucie, wtedy wena płynie,ma rzeki oblicze
Pozdrawiam serdecznie+1


Miauu 2026.05.27; 09:04:44
Komentowany wiersz: Światło
Silna tęsknota za utraconym poczuciem bezpieczeństwa, bliskości i bezwarunkowej miłości, które symbolizuje „pierwsza brama” czyli narodziny oraz więź z matką. Pod powierzchnią opisu narodzin ukryty jest lęk przed samotnością i dorosłym życiem, a także pragnienie odnalezienia w świecie miejsca równie bezpiecznego i czystego jak początek istnienia. Osiągasz ten emocjonalny efekt poprzez metaforę „bramy”, kontrasty między bezpieczeństwem a bólem, powtórzenia, niedopowiedzenia oraz bardzo intymny, niemal spowiedniczy ton, który nadaje utworowi szczerość i wzruszającą prostotę. Podoba mi się !
+
Serdecznie pozdrawiam
Miauu


ennio74 2026.05.26; 17:20:26
Komentowany wiersz: Światło
Tak właśnie jest.
"Nie ma powrotu i nie ma odwrotu teraz trzeba samemu szukać w życiu bezpiecznych bram ."

+5


A.A.C. 2026.05.26; 16:13:40
Komentowany wiersz: Światło
Większość wierszy które wierszami nie chcą być pisze przy muzyce.
Ten też napisałem przy piosence.
Orkiestry Na Zdrowie. To co teraz .
Jak ktoś będzie ten wiersz czytał .
To może sobie włączyć tę piosenkę w tle i ten wiersz zaśpiewać to tej melodi .


Noami 2026.05.26; 12:46:21
Komentowany wiersz: Światło
Twój wiersz to niezwykle poruszająca, głęboka refleksja nad narodzinami, utraconym rajem i odwagą w poszukiwaniu własnego miejsca na świecie. Pięknie .. :)


Anna z 2026.05.26; 11:20:03
Komentowany wiersz: Światło
Świetny opis przyjścia na świat+3
Pozdrawiam serdecznie miłego dnia


wiewióra 2026.05.26; 09:07:15
Komentowany wiersz: Światło
dziś święto mamy ,piękne świeto tej która kocha zawsze i najbardziej


Katarzyna K. 2026.05.26; 08:47:56
Komentowany wiersz: Światło
Pozdrawiam serdecznie
Miłego dnia +


molica 2026.05.26; 02:22:34
Komentowany wiersz: Schadzka .
Witam,

fantastycczna banialuka...(+)1-wszy i to o godzinie?!

Pozdrawiam.


Pola46 2026.05.25; 19:22:53
Komentowany wiersz: Marsz
Jaka silna, jaka zwarta -,, pcha do przodu "- więc uparta.
Miłość - jest kobietą, ale za taką warto podążać równym krokiem.
Twój wiersz ma moc !!!
Pozdrawiam serdecznie. +)


Anula 2026.05.25; 19:04:45
Komentowany wiersz: Marsz
Rytmiczny wiersz, w którym miłość przypomina niepowstrzymany pochód, jednocześnie piękny i bezwzględny. Powtórzenia świetnie budują wrażenie transu i nieuchronności uczuć… +3 Pozdrawiam :)


ennio74 2026.05.25; 17:30:15
Komentowany wiersz: Marsz
Gdy miłość maszeruje...
Nie jedno serce to czuje.
W rytm marsza maszerowania
Drugie serce jest do kochania.

+2


Amber N 2026.05.25; 10:33:40
Komentowany wiersz: Marsz
Miłość to piękny stan, ogarnia serce i duszę.
Pozdrawiam.


Katarzyna K. 2026.05.25; 07:20:51
Komentowany wiersz: Marsz
.+)
Pozdrawiam serdecznie


Siostrzyczka 2026.05.24; 23:15:24
Komentowany wiersz: Schadzka .
;)


ennio74 2026.05.19; 16:29:33
Komentowany wiersz: Jesteś
Na wieki wieków.
+2


MILAF. 2026.05.19; 10:15:51
Komentowany wiersz: Jesteś
Pozdrawiam uprzejmie


Medusa 2026.05.19; 00:34:11
Komentowany wiersz: Od uśmiechu
Tak, uśmiech zaraźliwy jak ziewanie :)


dlaumoR. 2026.05.18; 23:38:18
Komentowany wiersz: Od uśmiechu
Uśmiech bywa zaraźliwy ...więc zrażajmy się...
Pozdrawiam serdecznie życzę miłego wieczoru:)


ennio74 2026.05.18; 17:50:24
Komentowany wiersz: Od uśmiechu
I prawidłowo...
Uśmiechem witam każdy nowy dzień.
Uśmiechem witam się z tobą.
Może mój uśmiech rozweseli ciebie.
+1


kaja-maja 2026.05.17; 22:47:32
Komentowany wiersz: Szczęściarz
szczęściem jest się z miłości urodzić i szczęście dawać do szczęścia tworząc szczęście w:)
[1][2][3][4][5][6][7][8][9][10][11]
Wiersze na topie:
1. Witałaś nas z otwartym sercem (26)
2. Zielone a nawet i niebieskie (25)
3. Zastanów się na chwilke... (25)
4. Chciałabym (25)
5. Mów do mnie językiem miłości (25)

Autorzy na topie:
1. kaja-maja (571)
2. zygpru1948 (568)
3. darek407 (499)
4. super tango (187)
5. Super-Tango (75)
więcej...