Wiersze poetów - poetyckie-zacisze.pl ZAPROPONUJ ZMIANĘ W SERWISIE
Logowanie:
Nick:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
Odzyskaj hasło
Zarejestruj się
Dostępne opcje:
Strona główna
O serwisie
Regulamin
Zaproponuj zmianę
Indeks wierszy
Ranking autorów
Ranking wierszy
Dodane dziś (24)

Nowi autorzy:
- Neortic13
- Paulina Dreko
- MartwaGwiazda
- oknojestsuper11
więcej...

Ostatnie komentarze:
Trud to sens
- wiewióra
nie mogę powiedzieć
- wiewióra
Zawsze mnie dziwiłaś.
- wiewióra
Zawsze mnie dziwiłaś.
- Super-Tango
więcej...

Dziś napisano 185 komentarzy.

Komentarze otrzymane - Kris2829



Kris2829 2026.06.02; 22:08:56
Komentowany wiersz: Niby
Dziękuję wszystkim za miłe słowa.


gośka26 2026.06.02; 16:09:11
Komentowany wiersz: Niby
Piękny wiersz, niby sześć lat robi perspektywę, ale tęsknota jakby narastała i to powoduje że wiersz jest jeszcze piękniejszy.


Anna z 2026.06.02; 15:18:09
Komentowany wiersz: Niby
Gdy odejdzie ten ktoś,kto był zawsze, był kochany, trudno żyć, czas niczego nie zmienia, chyba tylko bliżej do wieczności ,bliżej do spotkania+4
Pozdrawiam serdecznie miłego dnia


wiewióra 2026.06.02; 13:17:38
Komentowany wiersz: Niby
Fajnie poskładany wierszuś ,niby wszystko okey ale jest i smuteczek ...
nie ma ciebie pośród nas .Wyrazy współczucia .


Katarzyna K. 2026.06.02; 12:42:29
Komentowany wiersz: Niby
piękny:)Pozdrawiam serdecznie życzę miłego dnia plus


dlaumoR. 2026.06.02; 12:30:11
Komentowany wiersz: Niby
Gdy zabraknie Tego Kogoś...wszystko wydaje się niby....
Pozdrawiam serdecznie życzę miłego dnia:)


Kris2829 2026.04.18; 17:27:22
Komentowany wiersz: Iluzoryczny wybór cz. 2
Bardzo trafny utwór. Równiesz szacun jeśli jest on Twój ;)


Kris2829 2026.04.18; 17:26:13
Komentowany wiersz: Pan Ignacy
He ... Dobre to.


Kris2829 2026.04.18; 17:23:47
Komentowany wiersz: Gdzieś w Tajlandii
Najwidoczniej był bardzo dobrym obserwatorem ;) Niestety, zgadzam się z Tobą.


Kris2829 2026.04.18; 17:22:33
Komentowany wiersz: Oszustka
Jerzozwierzu powiem Ci że świetny jest Twój wiersz , pzdr.


Jerzozwierz 2026.04.17; 17:01:20
Komentowany wiersz: Adin,dwa,tri,czetyrie
Za panownania miłościwego Gierka było hasło:
Wersja oficjalna -
Aby Polska rosła w siłę a ludzie żyli dostaniej.
Wersja uliczna -
Aby Polska rosła w siłę a ludzie dostali "Żytniej".
A rezulatat eksperymentu PRL niektórzy jeszcze pamiętają.
Pozdrawiam
Jerz


Jerzozwierz 2026.04.17; 16:45:07
Komentowany wiersz: Iluzoryczny wybór cz1.
Niestety wielu tego nie widzi (rozumie) i daje się zrobić w ...?

WYZNANIE POLITYKA
Co nakradłem to nakradłem
Lecz kawioru się najadłem
W końcu przyszła ta niedziela
Wywalili mnie z fotela.
Teraz powiem bez cenzury
Od lat wam wciskałem bzdury
Lecz nie doceniłem wroga
Podwinęła mi się noga
Co się stało to się stało
Dobrze, że nie kradłem mało
Mogę teraz jak widzicie
Spędzać życie w dobrobycie
Brzęczą szklanki, gra muzyka
Słychać motto polityka:
Używajmy, póki czas
Po wyborach nie będzie nas.


Jerzozwierz 2026.04.17; 16:42:31
Komentowany wiersz: Iluzoryczny wybór cz. 2
Szacun...
Jerz


Jerzozwierz 2026.04.17; 16:41:43
Komentowany wiersz: Iluzoryczny wybór cz. 2
WYZNANIE POLITYKA
Co nakradłem to nakradłem
Lecz kawioru się najadłem
W końcu przyszła ta niedziela
Wywalili mnie z fotela.
Teraz powiem bez cenzury
Od lat wam wciskałem bzdury
Lecz nie doceniłem wroga
Podwinęła mi się noga
Co się stało to się stało
Dobrze, że nie kradłem mało
Mogę teraz jak widzicie
Spędzać życie w dobrobycie
Brzęczą szklanki, gra muzyka
Słychać motto polityka:
Używajmy, póki czas
Po wyborach nie będzie nas.


Jerzozwierz 2026.04.17; 16:38:37
Komentowany wiersz: Pan Ignacy
Kiedyś słyszałem taki wierszyk (baaaardzo dawno więc mogą być przekłamania)

Miłość daje różne owoce
Długie dni i krótkie noce
i niebo błękitne nad głową
A w efekcie daje, TEŚCIOWĄ


Jerzozwierz 2026.04.17; 16:31:19
Komentowany wiersz: Wyłącz to ...
Super! Obserwacja 100% właściiwa. Od lat mie oglądam TV. Info szukam sam uważnie wybierając źródła. No i może nie całkiem foliarz ale w lądowanie na księżycu nie wierzę. I jeszcze w parę innych oficjalnych wersji.
Pozdrawiam,
Jerz


Jerzozwierz 2026.04.17; 16:24:09
Komentowany wiersz: Gdzieś w Tajlandii
Niestety już nie tylko w Tajlandii. Jak to mawiał mój nauczyciel niemieckiego z ogólniaka: "Es commen shwere zeite" (nadchodzą ciężkie czasy) Nieiwiele się nauczyłem ale cholera sprawdziło się po prawie 50 latach. Prorok jakiś? W RP chyba jeszcze nie tak ale ten "postęp" jest bardzo agresywny.


Jerzozwierz 2026.04.17; 15:04:52
Komentowany wiersz: Oszustka
Nie jedna na świecie pani
Swoją wagą wagę gani
Gdy zbierze się na odwagę
Na koleją stanąć wagę
Nic z tego, ta też do bani!

Waga stojąca przy wannie
Nie każdej służy pannie
Codzienne ważenie
Podnosi ciśnienie
I frustrację nieustannie


Kris2829 2026.04.17; 11:17:48
Komentowany wiersz: Spoczywaj w spokoju
Dziękuję wszystkim za ciepłe słowa.


ennio74 2026.03.20; 08:11:41
Komentowany wiersz: Znowu
Samotny dom... jak i samotny Ty...
+3


Halinka 2026.03.20; 01:23:11
Komentowany wiersz: Znowu
Smutno, czasami powroty są trudne +(2)


fenixferrum 2026.03.20; 00:56:45
Komentowany wiersz: Znowu
Samotność, paskudna sprawa.
Wiosna może rozwiązać problemy.

Pozdrawiam Mirek


Gandalf 2026.03.09; 17:23:27
Komentowany wiersz: Spoczywaj w spokoju
Moje kondolencja...pozdrawiam+


fenixferrum 2026.03.09; 12:57:56
Komentowany wiersz: Spoczywaj w spokoju
Wyrazy współczucia.
Mirek


ennio74 2026.03.09; 12:46:24
Komentowany wiersz: Spoczywaj w spokoju
Składam kondolencje.


Anna z 2026.03.09; 12:07:59
Komentowany wiersz: Spoczywaj w spokoju
Jesteśmy śmiertelni, śmierć jest częścią życia, łatwo to znieść gdy umiera ktoś obcy, gorzej gdy śmierć bliską osobę zabiera,trudny temat jak i życie+2
Pozdrawiam serdecznie miłego dnia


wiewióra 2026.03.09; 11:22:30
Komentowany wiersz: Spoczywaj w spokoju
Otóż to .Życie .Dziś jesteś jutro cię nie ma i ...żal


Halinka 2026.01.23; 19:43:53
Komentowany wiersz: Duchowe osamotnienie - rozdarcie.
Pięknie +(8)


Kris2829 2026.01.22; 18:52:38
Komentowany wiersz: Duchowe osamotnienie - rozdarcie.
Dziękuję wszystkim za miłe słowa ;)


Pióro Amora 2026.01.22; 18:43:24
Komentowany wiersz: Duchowe osamotnienie - rozdarcie.
Twój wiersz to niezwykle poruszający dowód na to, jak wielkiej odwagi wymaga wybór światła po latach życia w cieniu.
To, że potrafisz tak ubrać swój ból w słowa, świadczy o Twojej wielkiej wewnętrznej sile.

Miłego wieczoru +++ (7)


dlaumoR. 2026.01.22; 17:28:46
Komentowany wiersz: Duchowe osamotnienie - rozdarcie.
Stan wewnętrznej walki i rozmyślania ,kim byłem ,kim jestem i kim chcę być ...
Miłego wieczoru życzę
:)


lucja.haluch 2026.01.22; 15:05:34
Komentowany wiersz: Duchowe osamotnienie - rozdarcie.
Taki stan tworzy poczucie niepewności
i obawy czy uda się na nowo. Plus+

Pozdrawiam serdecznie.
Udanego dnia...


Kris2829 2026.01.22; 11:27:15
Komentowany wiersz: Duchowe osamotnienie - rozdarcie.
Super Tango świetnie odczytujesz to co między wierszami, bardzo trafny jest Twój komentarz. Pozdrawiam. Wszystkim Czytelnikom dziękuję za komentarze i życzę miłego dnia.


Amber N 2026.01.22; 09:54:17
Komentowany wiersz: Duchowe osamotnienie - rozdarcie.
Refleksja nad życiem. Bardzo osobisty wiersz.
Pozdrawiam, miłego dnia +(4)


ennio74 2026.01.22; 09:00:51
Komentowany wiersz: Duchowe osamotnienie - rozdarcie.
Mocny...
Dobre pytanie.....
"kim się stanę
gdy porzucę się na nowo
w imię tego co jest mi nie(znane) ... ?"

+3


Anna z 2026.01.22; 08:53:24
Komentowany wiersz: Duchowe osamotnienie - rozdarcie.
Poruszający, głęboki wiersz+2
Pozdrawiam serdecznie miłego dnia życzę


Super-Tango 2026.01.22; 00:57:54
Komentowany wiersz: Duchowe osamotnienie - rozdarcie.
To poruszający, bardzo szczery wiersz o zawieszeniu między przeszłością a teraźniejszością, o lęku przed pełnym zaufaniem temu, co już daje spokój. Mocno wybrzmiewa tu motyw tożsamości budowanej na traumie, przyzwyczajeniu do bólu i trudności w odklejeniu się od tego, co „znane, choć okrutne”. Język jest surowy, intymny, pozbawiony ozdobników — dzięki temu autentyczny i przejmujący. Najsilniejsze pozostaje pytanie końcowe: otwarte, egzystencjalne, bez odpowiedzi — dokładnie takie, jakie zostawia po sobie prawdziwe rozdarcie.+)
Pozdrawiam serdecznie


Kris2829 2025.12.02; 14:41:13
Komentowany wiersz: Rozliczenie z przeszłością cz.1 Dziecko-za jakie grzechy?
Dziękuję za komentarze ;)


Halinka 2025.10.28; 17:57:30
Komentowany wiersz: Rozliczenie z przeszłością cz.1 Dziecko-za jakie grzechy?
Smutny, choć piękny wiersz. +(7)


Kris2829 2025.10.10; 19:23:00
Komentowany wiersz: Rozliczenie z przeszłością cz.1 Dziecko-za jakie grzechy?
Niestety Kama natomiast jak mówi tytuł wiersza jest to rozliczenie więc ten etap jest w zamknięciu ;) pozdrawiam


Kama 2025.10.08; 19:33:46
Komentowany wiersz: Rozliczenie z przeszłością cz.1 Dziecko-za jakie grzechy?
Dzieciństwo kształtuje psychikę człowieka... Smutny bardzo wiersz i wzruszający...

Pozdrawiam serdecznie +++


Kris2829 2025.10.08; 19:26:33
Komentowany wiersz: Rozliczenie z przeszłością cz.1 Dziecko-za jakie grzechy?
Dziękuję za wyrazy współczucia i mile słowa , pozdrawiam.


lucja.haluch 2025.10.07; 20:54:21
Komentowany wiersz: Rozliczenie z przeszłością cz.1 Dziecko-za jakie grzechy?
Bardzo smutne dzieciństwo, zostawia ślady. Plus+

Pozdrawiam serdecznie.
Miłego wieczoru...


grazyna 2025.10.07; 19:44:40
Komentowany wiersz: Rozliczenie z przeszłością cz.1 Dziecko-za jakie grzechy?
także wracam do dzieciństwa, ale ponoć nie powinno się rozdrapywać ran, bo nigdy nie wyjdziemy z tego co nas spotkało. Trzeba myśleć i żyć tym co teraz. Mocny wiersz , bardzo)+ pozdrawiam serdecznie)+


Anna z 2025.10.07; 17:39:32
Komentowany wiersz: Rozliczenie z przeszłością cz.1 Dziecko-za jakie grzechy?
Koszmar dzieciństwa,dom nie był przystanią ciepła a miejscem kaźni,to zostaje na zawsze w człowieku,co czasem powiela to wszystko w swojej dorosłości,w swoje rodzinie
świetny wiersz+3
Pozdrawiam


ennio74 2025.10.07; 16:49:25
Komentowany wiersz: Rozliczenie z przeszłością cz.1 Dziecko-za jakie grzechy?
Wspaniały wiersz.
Dosłownie czuję to co piszesz.


A.A.C. 2025.10.07; 16:42:11
Komentowany wiersz: Rozliczenie z przeszłością cz.1 Dziecko-za jakie grzechy?
Przestałem bać się przeszłości
Przestałem chować dawnego ja
Tak było jak się śmiałem on stał bo udawałem że to ja
Gdy płakałem on dalej stał i stał bo nie mógł zrozumieć kiedy ja to on a kiedy on to ja . Zaprzyjaźniłem się z nim bo był tak długo sam i płakał i drżał .
A teraz zaczął się śmiać i płakać bo wiem że to jestem ja .
Złapaliśmy się za rękę i chodzimy razem żeby tworzyć mnie.
Ja nie boję się Wszystko Dobrego .
Bałem się strach odpłynął ze łzami spełnienia łzami uwolnienia .
A ktoś się boi wszystkiego Dobrego
Kochać siebie Kochać was
Z tym przesłaniem zostawiam czas.
Z tym przesłaniem zostawiam was
I zostawiam siebie.A.A.C
Pozdrawiam.


wiewióra 2025.10.07; 16:19:01
Komentowany wiersz: Rozliczenie z przeszłością cz.1 Dziecko-za jakie grzechy?
Współczuję wszystkim dzieciom trudnego dzieciństwa ,gdzie bywało że najbliżsi byli katami ,a dom nie był miejscem bezpiecznym .Nie przestaję Bogu dziękować za moje dzieciństwo, które pełne było miłości najbliższych ,a dom był ciepłym bezpiecznym schronem .


kaja-maja 2025.04.07; 07:25:46
Komentowany wiersz: Oszustka
a mogła ją mieć przy wannie
wtedy by zobaczyła
ile brudu z siebie zmyła w:)


JNaszko 2025.04.06; 20:48:30
Komentowany wiersz: Oszustka
A to oszustka
+++++ Jurek
pozdrawiam
[1][2][3][4][5][6]
Wiersze na topie:
1. Mamusiu byłaś iskrą życia (25)
2. Seledynowe a nawet i złote (25)
3. Wiosennie już... (25)
4. Białe a nawet i czerwone (25)
5. Ja się smucę (25)

Autorzy na topie:
1. darek407 (399)
2. zygpru1948 (350)
3. kaja-maja (312)
4. super tango (182)
5. Super-Tango (86)
więcej...