Wiersze poetów - poetyckie-zacisze.pl ZAPROPONUJ ZMIANĘ W SERWISIE
Logowanie:
Nick:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
Odzyskaj hasło
Zarejestruj się
Dostępne opcje:
Strona główna
O serwisie
Regulamin
Zaproponuj zmianę
Indeks wierszy
Ranking autorów
Ranking wierszy
Dodane dziś (3)

Nowi autorzy:
- Diabolina
- Neortic13
- Paulina Dreko
- MartwaGwiazda
więcej...

Ostatnie komentarze:
Przyjdź w sukience marzeń
- Super-Tango
Biel / dyptyk
- Super-Tango
Nowa Era
- Pióro Amora
Sianokosy namiętności I
- Pióro Amora
więcej...

Dziś napisano 2 komentarzy.

Komentarze otrzymane - babajaga



sisy89 2026.06.13; 21:57:43
Komentowany wiersz: Zawsze mnie dziwiłaś.
Ładnie, refleksyjnie napisane
Bardzo mi się podoba.
Pozdrawiam serdecznie :)


Halinka 2026.06.13; 20:15:07
Komentowany wiersz: Zawsze mnie dziwiłaś.
Ciekawie +(6)


grazyna 2026.06.12; 22:16:57
Komentowany wiersz: Zawsze mnie dziwiłaś.
ciekawe porównania, najważniejsze, że umiemy wybierać i dzielić się tym co lubimy najbardziej:)+ świetnie Jadziu:)+


Bary 2026.06.12; 22:13:22
Komentowany wiersz: Zawsze mnie dziwiłaś.
To piękny wiersz o zrozumieniu
istoty zachowań drugiej osoby
Są takie wspomnienia które
kojarzą się z jakimś szczególem
charakterystycznym dla tej osoby
Tu jest ta kostka czekolady i gruszka
A tak naprawdę wiąże się to z wspólną
rozmową i przyjemnością bycia razem
Pozdrawiam serdecznie wieczorowo (3+)


wiewióra 2026.06.12; 21:54:35
Komentowany wiersz: Zawsze mnie dziwiłaś.
Też wolę gruszkę Trudniej sie nią podzielić co prawda, ale kocham o slodkieA dzielenie się ...też jest slodkie


Super-Tango 2026.06.12; 21:37:32
Komentowany wiersz: Zawsze mnie dziwiłaś.
To ciepły, refleksyjny wiersz o próbie zrozumienia drugiego człowieka poprzez drobny, pozornie nieistotny szczegół. Motyw czekolady i gruszki staje się tu pretekstem do rozważań o charakterach, upodobaniach i sposobach bycia. Początkowe zdziwienie stopniowo ustępuje zrozumieniu — okazuje się, że nie chodzi o sam smak, lecz o to, co dany przedmiot symbolizuje: bliskość, dzielenie się i obecność. Wiersz urzeka naturalnością, subtelnym humorem oraz łagodną mądrością, prowadząc do wzruszającej puenty, w której najważniejsza okazuje się nie czekolada ani gruszka, lecz gest życzliwości i wspólnoty.+)
Pozdrawiam serdecznie


Medusa 2026.06.10; 08:57:51
Komentowany wiersz: Dialog z samą sobą
Podoba mi się, że jest tu takie trochę życie chwilą, ale nie taką spektakularną, tylko zwyczajne poddanie się prądowi dnia codziennego. Ładny wiersz


Siostrzyczka 2026.06.09; 23:45:06
Komentowany wiersz: Dialog z samą sobą
Twoje pierwsze, to moje drugie tak przy okazji ;)


Siostrzyczka 2026.06.09; 23:07:16
Komentowany wiersz: Dialog z samą sobą
Przepraszam za... "Grażynkę" Babusiujagusiu ;)


Siostrzyczka 2026.06.09; 23:05:30
Komentowany wiersz: Dialog z samą sobą
Wiersz pełen spokoju i harmonii... osadzony w TU i TERAZ...
Och Grażynko ładnie, ładnie :)
Pozdrawiam ciepło :)


sisy89 2026.06.09; 20:43:37
Komentowany wiersz: Dialog z samą sobą
Nie koniec, a początek.
Ładnie i refleksyjnie.
Pozdrawiam serdecznie :)


Pióro Amora 2026.06.09; 18:08:08
Komentowany wiersz: Dialog z samą sobą
+ 7 :)


Pióro Amora 2026.06.09; 18:07:31
Komentowany wiersz: Dialog z samą sobą
Twój wiersz to esencja wewnętrznej wolności. Poranna kawa staje się tu bezpieczną przystanią, w której brak planu na przyszłość nie paraliżuje, lecz daje wolność.
Miłego wieczoru +++ 6


MILAF. 2026.06.09; 18:04:17
Komentowany wiersz: Dialog z samą sobą
Bardzo mi odpowiada treść i poetycka forma przekazu
Podziwiam spokój, ktory emanuje z wypowiedzi podmiotu lirycznego
Pozdrawiam uprzejmie


JNaszko 2026.06.09; 14:43:12
Komentowany wiersz: Dialog z samą sobą
Rozmowa potrzebna by iść
dalej +++++ Jurek pozdrawiam


gośka26 2026.06.09; 14:35:20
Komentowany wiersz: Dialog z samą sobą
właśnie za to kocham swoje lata (73) że najczęściej już nic nie muszę, chyba że nieraz jednak muszę:) fajnie ci wyszła rozmowa z sobą:)


Anna z 2026.06.09; 12:34:37
Komentowany wiersz: Dialog z samą sobą
Trzeba iść,nie pytać o jutro,może go nie być wcale, liczy się tu i teraz+3
Piękny, głęboki wiersz
Pozdrawiam serdecznie miłego dnia


Katarzyna K. 2026.06.09; 11:32:01
Komentowany wiersz: Dialog z samą sobą
+)
Pozdrawiam serdecznie


Super-Tango 2026.06.09; 11:09:44
Komentowany wiersz: Dialog z samą sobą
To krótki, wyciszony wiersz o akceptacji siebie i prostoty codzienności. Autorka rezygnuje z kontrolowania przyszłości i „pisania scenariuszy”, skupiając się na chwili obecnej. Poranna cisza i zwyczajność świata stają się źródłem spokoju, a wewnętrzny dialog oznacza dojrzewanie emocjonalne i pogodzenie się z życiem. Wiersz niesie spokojne, afirmujące przesłanie – mimo niepewności „drogi”, nadal trwa ruch i wewnętrzna ciągłość.+)
Pozdrawiam serdecznie


NOCNYMOTYL 2026.06.05; 23:32:09
Komentowany wiersz: jeszcze umiem czekać
Wzruszasz do głębi, zatrzymujesz...Samotność rani na wskroś... Piękny "motyl". Nadal masz zielone w oczach, to dobrze... :-)


grazyna 2026.06.05; 16:50:21
Komentowany wiersz: nic nie jest dane wcześniej
świetnie napisałaś, świetnie spuentowałaś)+ ciekawy wiersz zatrzymał mnie:)+ miłego dnia życzę:)+ Jadziu:)+


grazyna 2026.06.05; 16:46:26
Komentowany wiersz: jeszcze umiem czekać
świetnie napisałeś, wszystko w nim jest zrozumiałe:)+ pozdrawiam milutko Jadziu:)+


ennio74 2026.06.04; 17:29:51
Komentowany wiersz: jeszcze umiem czekać
Cierpliwość jest wielką cnotą.
Świetny wiersz ....
+10


Boreas 2026.06.04; 16:59:00
Komentowany wiersz: jeszcze umiem czekać
Gdzie wiatr tam nie ma samotności, on zawsze przynosi ploteczki i pociesza w smutku, wystarczy zawołać . Pozdrawiam z +


Bary 2026.06.04; 15:45:14
Komentowany wiersz: jeszcze umiem czekać
To samotność pokazana oczami psa
My widzimy ją podobnie
Pozdrawiam serdecznie (8+)
Bardzo dobry wiersz


Super-Tango 2026.06.04; 13:04:13
Komentowany wiersz: jeszcze umiem czekać
To spokojny, refleksyjny wiersz o samotności i tęsknocie po stracie. Siłą wiersza wynika z prostych, codziennych obrazów, które budują poczucie pustki i nieobecności. Całość ma wyciszony, intymny nastrój i dobrze oddaje stan cichego czekania.+)
Pozdrawiam serdecznie


Amber N 2026.06.04; 12:37:52
Komentowany wiersz: jeszcze umiem czekać
Bezpański, samotny piesek?
Tęskni za człowiekiem i domem?
"Samotność pachnie najmocniej"
Pozdrawiam +6


dlaumoR. 2026.06.04; 11:25:55
Komentowany wiersz: jeszcze umiem czekać
Pięknie i przejmująco piszesz o samotności...tu na Zaciszu jesteś wśród przyjaciół...
Pozdrawiam serdecznie życzę miłego dnia:)


JNaszko 2026.06.04; 11:21:18
Komentowany wiersz: jeszcze umiem czekać
Dalej jest tylko wiatr
+++++ Jurek
pozdrawiam


Anna z 2026.06.04; 10:36:26
Komentowany wiersz: jeszcze umiem czekać
Samotność pachnie najmocniej.... znam ten zapach i smak
przejmujący do bólu wiersz+3
Pozdrawiam serdecznie


Katarzyna K. 2026.06.04; 10:15:17
Komentowany wiersz: jeszcze umiem czekać
+
Serdecznie pozdrawiam


gośka26 2026.06.04; 08:19:01
Komentowany wiersz: nic nie jest dane wcześniej
Świetny wiersz.


gośka26 2026.06.04; 08:17:38
Komentowany wiersz: jeszcze umiem czekać
Jaguś, przejmujący wiersz, świetny.


wiewióra 2026.06.03; 22:21:31
Komentowany wiersz: nic nie jest dane wcześniej
na wszystko trzeba zaczekać Na dotyk dłoni spojrzenie w oczy .Piękny wiersz pisany oczekiwaniem


wiewióra 2026.06.03; 22:20:08
Komentowany wiersz: nic nie jest dane wcześniej
na wszystko trzeba zaczekać Na dotyk dłoni spojrzenie w oczy .Piękny wiersz pisany oczekiwaniem


JNaszko 2026.06.03; 21:35:40
Komentowany wiersz: nic nie jest dane wcześniej
Samo życie
+++++ Jurek
pozdrawiam


ennio74 2026.06.03; 18:03:10
Komentowany wiersz: nic nie jest dane wcześniej
,,,nawet cisza
nie próbuje odgadnąć
co będzie za chwilę,,,

Bo i po co?

+3


Anna z 2026.06.03; 14:27:14
Komentowany wiersz: nic nie jest dane wcześniej
Czas nie ogląda się za siebie...+2
Świetny wiersz!
Pozdrawiam serdecznie miłego dnia życzę


Super-Tango 2026.06.03; 13:51:23
Komentowany wiersz: nic nie jest dane wcześniej
To krótki, minimalistyczny wiersz o radykalnej teraźniejszości i doświadczeniu chwili jako czegoś w pełni nieprzewidywalnego. Autorka odrzuca ideę planu, pamięci i zapowiedzi, podkreślając, że rzeczywistość wydarza się dopiero w momencie jej przeżywania. Wiersz ma charakter kontemplacyjny i filozoficzny — skupia się na bezpośredniości istnienia i nieustannym „rodzeniu się” czasu.+)
Pozdrawiam serdecznie


NOCNYMOTYL 2026.05.30; 23:35:25
Komentowany wiersz: Czasem wychodzę do lasu
Jak pięknie, delikatnie, z wrażliwością romantyczki... Piękny "motyl" , zmusza do ztrzymania, refleksji i zadumy...


gośka26 2026.05.29; 06:34:37
Komentowany wiersz: Czasem wychodzę do lasu
Piękny pachnący żywicą, leśny wiersz:)


kaja-maja 2026.05.28; 00:10:14
Komentowany wiersz: Czasem wychodzę do lasu
jak to las,choć suchy zostanie ,człowieka przeżyje, też cisza nie jest ciszą, jest rozśpiewana i pachnąca po krańce świata, las jest dziki jak nie jeden człowiek w:)


grazyna 2026.05.27; 19:29:26
Komentowany wiersz: Czasem wychodzę do lasu
las jest aromatem dla człowieka, spokojem, ciszą w której słyszymy siebie :)+ śliczny wiersz Jadziu:)+


Noami 2026.05.27; 18:31:29
Komentowany wiersz: Czasem wychodzę do lasu
Niesamowity wiersz z niepowtarzalny klimatem.. Cudeńko.. Miłego wieczoru Jadziu :)


Toyer 2026.05.27; 17:52:40
Komentowany wiersz: Czasem wychodzę do lasu
W lesie miejsca wiele - na oddychanie - las karmi spokojem +


ennio74 2026.05.27; 13:32:05
Komentowany wiersz: Czasem wychodzę do lasu
Leśna cisza to w rzeczywistości piękny spektakl różnorodnej magii szeptów drzew, spiewu ptaków, czy szumu wiatru....

+5


Super-Tango 2026.05.27; 13:16:50
Komentowany wiersz: Czasem wychodzę do lasu
To refleksyjny, nastrojowy wiersz o doświadczeniu lasu jako przestrzeni wyciszenia i wewnętrznej przemiany. Autorka pokazuje, że nawet krótki spacer staje się wejściem w inny stan świadomości – powrót z lasu jest jak powrót z miejsca bardziej pierwotnego i spokojnego. „Cisza” lasu zostaje ukazana jako bogata w dźwięki i bodźce: szum drzew, ptaki, wiatr i trzask gałęzi tworzą żywy, organiczny krajobraz. Ta naturalna wielogłosowość otwiera przestrzeń dla wyobraźni, która zaczyna swobodnie tworzyć obrazy i emocje. Całość ma charakter medytacyjny i uspokajający – podkreśla, że kontakt z naturą pozwala zwolnić, uporządkować myśli i odzyskać wewnętrzną równowagę.+)
Pozdrawiam serdecznie


wiewióra 2026.05.27; 11:41:42
Komentowany wiersz: Czasem wychodzę do lasu
Las zawsze koi moją duszę ,masz rację tam nie ma ciszy tam jest dźżwięcznie od wiatru ,ptaków i....Pozdrawiam


Anna z 2026.05.27; 08:08:04
Komentowany wiersz: Czasem wychodzę do lasu
Las,ma magię wyciszeń,pachnie wiosną i życiem+1
Pozdrawiam serdecznie miłego dnia życzę


Noami 2026.05.19; 12:15:10
Komentowany wiersz: Łucjo żegnaj
Pięknie.. Lucjo zostaniesz w sercu i pamięci [*]
[1][2][3][4][5][6][7][8][9][10][11][12][13][14][15][16][17][18][19][20][21][22][23][24][25][26][27][28][29][30][31][32][33][34][35][36][37][38][39][40][41][42][43][44][45][46][47][48][49][50][51][52][53][54][55][56][57][58][59][60][61][62][63][64][65][66][67][68][69][70][71][72][73][74][75][76][77][78][79][80][81][82][83][84][85][86][87][88][89][90][91][92][93][94][95][96][97][98][99][100][101][102][103][104][105]
Wiersze na topie:
1. Witałaś nas z otwartym sercem (26)
2. Nie kocham i niechce być kochany (25)
3. Niedzielny erotyk - paraneza (25)
4. Urodziny Konrada Krystiana (25)
5. Bajka3-26-01-2010 (25)

Autorzy na topie:
1. kaja-maja (571)
2. zygpru1948 (568)
3. darek407 (499)
4. super tango (187)
5. Super-Tango (74)
więcej...