|
Komentarze otrzymane - babajaga
sisy89
|
2026.06.13; 21:57:43 |
Komentowany wiersz:
Zawsze mnie dziwiłaś.
|
Ładnie, refleksyjnie napisane
Bardzo mi się podoba.
Pozdrawiam serdecznie :) |
grazyna
|
2026.06.12; 22:16:57 |
Komentowany wiersz:
Zawsze mnie dziwiłaś.
|
| ciekawe porównania, najważniejsze, że umiemy wybierać i dzielić się tym co lubimy najbardziej:)+ świetnie Jadziu:)+ |
Bary
|
2026.06.12; 22:13:22 |
Komentowany wiersz:
Zawsze mnie dziwiłaś.
|
To piękny wiersz o zrozumieniu
istoty zachowań drugiej osoby
Są takie wspomnienia które
kojarzą się z jakimś szczególem
charakterystycznym dla tej osoby
Tu jest ta kostka czekolady i gruszka
A tak naprawdę wiąże się to z wspólną
rozmową i przyjemnością bycia razem
Pozdrawiam serdecznie wieczorowo (3+) |
wiewióra
|
2026.06.12; 21:54:35 |
Komentowany wiersz:
Zawsze mnie dziwiłaś.
|
| Też wolę gruszkę Trudniej sie nią podzielić co prawda, ale kocham o slodkieA dzielenie się ...też jest slodkie |
Super-Tango
|
2026.06.12; 21:37:32 |
Komentowany wiersz:
Zawsze mnie dziwiłaś.
|
To ciepły, refleksyjny wiersz o próbie zrozumienia drugiego człowieka poprzez drobny, pozornie nieistotny szczegół. Motyw czekolady i gruszki staje się tu pretekstem do rozważań o charakterach, upodobaniach i sposobach bycia. Początkowe zdziwienie stopniowo ustępuje zrozumieniu — okazuje się, że nie chodzi o sam smak, lecz o to, co dany przedmiot symbolizuje: bliskość, dzielenie się i obecność. Wiersz urzeka naturalnością, subtelnym humorem oraz łagodną mądrością, prowadząc do wzruszającej puenty, w której najważniejsza okazuje się nie czekolada ani gruszka, lecz gest życzliwości i wspólnoty.+)
Pozdrawiam serdecznie |
Medusa
|
2026.06.10; 08:57:51 |
Komentowany wiersz:
Dialog z samą sobą
|
| Podoba mi się, że jest tu takie trochę życie chwilą, ale nie taką spektakularną, tylko zwyczajne poddanie się prądowi dnia codziennego. Ładny wiersz |
Siostrzyczka
|
2026.06.09; 23:05:30 |
Komentowany wiersz:
Dialog z samą sobą
|
Wiersz pełen spokoju i harmonii... osadzony w TU i TERAZ...
Och Grażynko ładnie, ładnie :)
Pozdrawiam ciepło :) |
sisy89
|
2026.06.09; 20:43:37 |
Komentowany wiersz:
Dialog z samą sobą
|
Nie koniec, a początek.
Ładnie i refleksyjnie.
Pozdrawiam serdecznie :) |
Pióro Amora
|
2026.06.09; 18:07:31 |
Komentowany wiersz:
Dialog z samą sobą
|
Twój wiersz to esencja wewnętrznej wolności. Poranna kawa staje się tu bezpieczną przystanią, w której brak planu na przyszłość nie paraliżuje, lecz daje wolność.
Miłego wieczoru +++ 6 |
MILAF.
|
2026.06.09; 18:04:17 |
Komentowany wiersz:
Dialog z samą sobą
|
Bardzo mi odpowiada treść i poetycka forma przekazu
Podziwiam spokój, ktory emanuje z wypowiedzi podmiotu lirycznego
Pozdrawiam uprzejmie |
gośka26
|
2026.06.09; 14:35:20 |
Komentowany wiersz:
Dialog z samą sobą
|
| właśnie za to kocham swoje lata (73) że najczęściej już nic nie muszę, chyba że nieraz jednak muszę:) fajnie ci wyszła rozmowa z sobą:) |
Anna z
|
2026.06.09; 12:34:37 |
Komentowany wiersz:
Dialog z samą sobą
|
Trzeba iść,nie pytać o jutro,może go nie być wcale, liczy się tu i teraz+3
Piękny, głęboki wiersz
Pozdrawiam serdecznie miłego dnia |
Super-Tango
|
2026.06.09; 11:09:44 |
Komentowany wiersz:
Dialog z samą sobą
|
To krótki, wyciszony wiersz o akceptacji siebie i prostoty codzienności. Autorka rezygnuje z kontrolowania przyszłości i „pisania scenariuszy”, skupiając się na chwili obecnej. Poranna cisza i zwyczajność świata stają się źródłem spokoju, a wewnętrzny dialog oznacza dojrzewanie emocjonalne i pogodzenie się z życiem. Wiersz niesie spokojne, afirmujące przesłanie – mimo niepewności „drogi”, nadal trwa ruch i wewnętrzna ciągłość.+)
Pozdrawiam serdecznie |
NOCNYMOTYL
|
2026.06.05; 23:32:09 |
Komentowany wiersz:
jeszcze umiem czekać
|
| Wzruszasz do głębi, zatrzymujesz...Samotność rani na wskroś... Piękny "motyl". Nadal masz zielone w oczach, to dobrze... :-) |
grazyna
|
2026.06.05; 16:50:21 |
Komentowany wiersz:
nic nie jest dane wcześniej
|
| świetnie napisałaś, świetnie spuentowałaś)+ ciekawy wiersz zatrzymał mnie:)+ miłego dnia życzę:)+ Jadziu:)+ |
grazyna
|
2026.06.05; 16:46:26 |
Komentowany wiersz:
jeszcze umiem czekać
|
| świetnie napisałeś, wszystko w nim jest zrozumiałe:)+ pozdrawiam milutko Jadziu:)+ |
Boreas
|
2026.06.04; 16:59:00 |
Komentowany wiersz:
jeszcze umiem czekać
|
| Gdzie wiatr tam nie ma samotności, on zawsze przynosi ploteczki i pociesza w smutku, wystarczy zawołać . Pozdrawiam z + |
Bary
|
2026.06.04; 15:45:14 |
Komentowany wiersz:
jeszcze umiem czekać
|
To samotność pokazana oczami psa
My widzimy ją podobnie
Pozdrawiam serdecznie (8+)
Bardzo dobry wiersz |
Super-Tango
|
2026.06.04; 13:04:13 |
Komentowany wiersz:
jeszcze umiem czekać
|
To spokojny, refleksyjny wiersz o samotności i tęsknocie po stracie. Siłą wiersza wynika z prostych, codziennych obrazów, które budują poczucie pustki i nieobecności. Całość ma wyciszony, intymny nastrój i dobrze oddaje stan cichego czekania.+)
Pozdrawiam serdecznie |
Amber N
|
2026.06.04; 12:37:52 |
Komentowany wiersz:
jeszcze umiem czekać
|
Bezpański, samotny piesek?
Tęskni za człowiekiem i domem?
"Samotność pachnie najmocniej"
Pozdrawiam +6 |
dlaumoR.
|
2026.06.04; 11:25:55 |
Komentowany wiersz:
jeszcze umiem czekać
|
Pięknie i przejmująco piszesz o samotności...tu na Zaciszu jesteś wśród przyjaciół...
Pozdrawiam serdecznie życzę miłego dnia:) |
Anna z
|
2026.06.04; 10:36:26 |
Komentowany wiersz:
jeszcze umiem czekać
|
Samotność pachnie najmocniej.... znam ten zapach i smak
przejmujący do bólu wiersz+3
Pozdrawiam serdecznie |
Anna z
|
2026.06.03; 14:27:14 |
Komentowany wiersz:
nic nie jest dane wcześniej
|
Czas nie ogląda się za siebie...+2
Świetny wiersz!
Pozdrawiam serdecznie miłego dnia życzę |
Super-Tango
|
2026.06.03; 13:51:23 |
Komentowany wiersz:
nic nie jest dane wcześniej
|
To krótki, minimalistyczny wiersz o radykalnej teraźniejszości i doświadczeniu chwili jako czegoś w pełni nieprzewidywalnego. Autorka odrzuca ideę planu, pamięci i zapowiedzi, podkreślając, że rzeczywistość wydarza się dopiero w momencie jej przeżywania. Wiersz ma charakter kontemplacyjny i filozoficzny — skupia się na bezpośredniości istnienia i nieustannym „rodzeniu się” czasu.+)
Pozdrawiam serdecznie |
NOCNYMOTYL
|
2026.05.30; 23:35:25 |
Komentowany wiersz:
Czasem wychodzę do lasu
|
| Jak pięknie, delikatnie, z wrażliwością romantyczki... Piękny "motyl" , zmusza do ztrzymania, refleksji i zadumy... |
kaja-maja
|
2026.05.28; 00:10:14 |
Komentowany wiersz:
Czasem wychodzę do lasu
|
| jak to las,choć suchy zostanie ,człowieka przeżyje, też cisza nie jest ciszą, jest rozśpiewana i pachnąca po krańce świata, las jest dziki jak nie jeden człowiek w:) |
grazyna
|
2026.05.27; 19:29:26 |
Komentowany wiersz:
Czasem wychodzę do lasu
|
| las jest aromatem dla człowieka, spokojem, ciszą w której słyszymy siebie :)+ śliczny wiersz Jadziu:)+ |
Noami
|
2026.05.27; 18:31:29 |
Komentowany wiersz:
Czasem wychodzę do lasu
|
| Niesamowity wiersz z niepowtarzalny klimatem.. Cudeńko.. Miłego wieczoru Jadziu :) |
ennio74
|
2026.05.27; 13:32:05 |
Komentowany wiersz:
Czasem wychodzę do lasu
|
Leśna cisza to w rzeczywistości piękny spektakl różnorodnej magii szeptów drzew, spiewu ptaków, czy szumu wiatru....
+5 |
Super-Tango
|
2026.05.27; 13:16:50 |
Komentowany wiersz:
Czasem wychodzę do lasu
|
To refleksyjny, nastrojowy wiersz o doświadczeniu lasu jako przestrzeni wyciszenia i wewnętrznej przemiany. Autorka pokazuje, że nawet krótki spacer staje się wejściem w inny stan świadomości – powrót z lasu jest jak powrót z miejsca bardziej pierwotnego i spokojnego. „Cisza” lasu zostaje ukazana jako bogata w dźwięki i bodźce: szum drzew, ptaki, wiatr i trzask gałęzi tworzą żywy, organiczny krajobraz. Ta naturalna wielogłosowość otwiera przestrzeń dla wyobraźni, która zaczyna swobodnie tworzyć obrazy i emocje. Całość ma charakter medytacyjny i uspokajający – podkreśla, że kontakt z naturą pozwala zwolnić, uporządkować myśli i odzyskać wewnętrzną równowagę.+)
Pozdrawiam serdecznie |
wiewióra
|
2026.05.27; 11:41:42 |
Komentowany wiersz:
Czasem wychodzę do lasu
|
| Las zawsze koi moją duszę ,masz rację tam nie ma ciszy tam jest dźżwięcznie od wiatru ,ptaków i....Pozdrawiam |
Anna z
|
2026.05.27; 08:08:04 |
Komentowany wiersz:
Czasem wychodzę do lasu
|
Las,ma magię wyciszeń,pachnie wiosną i życiem+1
Pozdrawiam serdecznie miłego dnia życzę |
Noami
|
2026.05.19; 12:15:10 |
Komentowany wiersz:
Łucjo żegnaj
|
| Pięknie.. Lucjo zostaniesz w sercu i pamięci [*] |
|
|