Wiersze poetów - poetyckie-zacisze.pl ZAPROPONUJ ZMIANĘ W SERWISIE
Logowanie:
Nick:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
Odzyskaj hasło
Zarejestruj się
Dostępne opcje:
Strona główna
O serwisie
Regulamin
Zaproponuj zmianę
Indeks wierszy
Ranking autorów
Ranking wierszy
Dodane dziś (3)

Nowi autorzy:
- Diabolina
- Neortic13
- Paulina Dreko
- MartwaGwiazda
więcej...

Ostatnie komentarze:
Nowa Era
- Pióro Amora
Sianokosy namiętności I
- Pióro Amora
Sugestia Zdzicha
- Pióro Amora
Moon face
- Pióro Amora
więcej...

Dziś napisano 0 komentarzy.

Komentarze otrzymane - bronmus45



bronmus45 2026.06.03; 21:27:44
Komentowany wiersz: Abecedariusz (niekompletny).
MILAF. - dzięki za odwiedziny i komentarz. Trochę się nakombinowałem - jak to z akrostychami bywa - ale jakoś to wyszło na 3+ :-)))
Siema!!!


MILAF. 2026.06.03; 17:49:07
Komentowany wiersz: Abecedariusz (niekompletny).
Tekst zaangażowany, politycznie
Pozdrawiam uprzejmie


bronmus45 2026.06.01; 21:59:55
Komentowany wiersz: - ku przestrodze ...
Dzięki za zrozumienie moich ... preferencji politycznych :-)))


Siostrzyczka 2026.06.01; 18:48:29
Komentowany wiersz: - ku przestrodze ...
Satyra...ale nie do śmiechu ...


Anula 2026.06.01; 17:44:23
Komentowany wiersz: - ku przestrodze ...
„niejakiego”*


Anula 2026.06.01; 17:43:44
Komentowany wiersz: - ku przestrodze ...
Satyryczny, prowokacyjny wiersz z ostrym humorem i wyraźnym komentarzem politycznym, odnoszącym się do „nijakiego” Batyra ;) +1 Pozdrawiam:)


Anula 2026.05.31; 14:38:36
Komentowany wiersz: - przebudzenie ...
Surowy i szczery tekst o tęsknocie, której nie da się łatwo zagłuszyć ani ucieczką, ani czasem. +1 Pozdrawiam!


bronmus45 2026.05.28; 20:36:03
Komentowany wiersz: HAM(z)ERYKA
@cassandra ... @Aldek
~~

Pałacu tu nikt nie zazdrości ...

...aby było prościej - tłumaczę:

Człowiek, co się łajdaczy w przyjaźni z Putinem,
nie wszedł - ot tak po prostu - na ukrytą minę;
lecz ich umowy - niczym Mariańskie Rowy
pełne gwałtu, bez krzty zasad honorowych,
wobec niewinnie cierpiących osób ...

Takim - jak wy - tłumaczyć - po prostu nie sposób ...
~~


Aldek 2026.05.28; 18:30:39
Komentowany wiersz: HAM(z)ERYKA
cassandra zgadzam się z Tobą bo po prostu masz rację...

Od pajaców wyzywa pałacu zazdrości
Zawiść już wyżarła gościa aż do kości
Sami oblegali pałace i dwory
Chociaż na ich tyłkach sznurek trzymał pory
Zamieniali zamki w bydlęce zagrody
Sami byli bardziej podobni do trzody
A teraz nostalgia i wielka tęsknota
Znowu im się marzy latryna ze złota...

Życzę rozumu i zdrowia towarzyszy...


Anula 2026.05.28; 18:00:14
Komentowany wiersz: HAM(z)ERYKA
Dla mnie dużo tu prawdziwych słów… +1 Pozdrawiam:)


bronmus45 2026.05.28; 09:21:01
Komentowany wiersz: HAM(z)ERYKA
cassandra - cholernie się mylisz, co do mnie ... Mam już swoje 81 lat i nie przez takich - jak Ty - byłem sprawdzany w IPN. Nigdy nie należałem, ani też nie byłem zwolennikiem PZPR - tak jak teraz jej następcy - PiS - tak bezkrytycznie popierającej owego jegomościa. Co do budowy tekstu - piszę, jak umiem - i tyle na ten temat.


cassandra 2026.05.28; 08:54:55
Komentowany wiersz: HAM(z)ERYKA
​Wierszyk brzmi, jakby został żywcem wycięty z Trybuny Ludu z lat 70. Ta sama toporna nowomowa, ten sam toporny rym i szukanie moskiewskiego chochoła tam, gdzie go nie ma. Tęsknota za dawnym systemem i jedynie słuszną linią partii aż bije po oczach. Proponuję zmienić repertuar, bo świat poszedł do przodu, a Pan mentalnie został w głębokim PRL-u.


bronmus45 2026.05.28; 05:25:22
Komentowany wiersz: poecina vs latryna
Aldek - tekst dotyczy kogoś z innego portalu i tam był publikowany, ale ... jeśli się Tobie tu nie podoba, to możesz przyjąć, że piszę o samym sobie - mnie to ... zwisa :-)))


Aldek 2026.05.27; 22:57:25
Komentowany wiersz: poecina vs latryna
A to taka auto satyra ?...
Czy może z Kimś na noże....


Katarzyna K. 2026.05.27; 18:43:34
Komentowany wiersz: poecina vs latryna
pozdrawiam milutko:)+


MILAF. 2026.05.27; 18:02:34
Komentowany wiersz: poecina vs latryna
Pamflet na ,,poecinę" - krótki, trafny, udany...
Pozdrawiam uprzejmie


Anula 2026.05.27; 01:21:51
Komentowany wiersz: Mojej mamie ...
Piękny wiersz o Mamie… +5 Pozdrawiam :)


ennio74 2026.05.26; 19:00:27
Komentowany wiersz: Mojej mamie ...
Pięknie o matce i dla mamy....
+4


Katarzyna K. 2026.05.26; 12:18:59
Komentowany wiersz: Mojej mamie ...
Pozdrawiam serdecznie
Miłego dnia +


wiewióra 2026.05.26; 12:10:04
Komentowany wiersz: Mojej mamie ...
O matce nigdy za wiele ,to jedyna osoba ,która kocha zawsze i do końca .Pozdrawiam


Medusa 2026.05.26; 12:08:59
Komentowany wiersz: Mojej mamie ...
Bardzo ładnie dla mamy :)


MILAF. 2026.05.17; 10:55:35
Komentowany wiersz: Nie poddawaj się!! Walcz!!
ZNAKOMITY wiersz -
Podmiot liryczny uświadamia ciężar uzależnień
Brzybliża istotę punktu zwrotnego - ,,wyrwanie się z bagna".
Pozdrawiam uprzejmie


Aldek 2026.05.16; 15:54:48
Komentowany wiersz: Apel 81-latka
Niektórym bliżej do komunizmu czuć tęsknotę za minioną epoka która powróciła w nowej odsłonie rusko niemieckiej enerdowsko sowieckiej...
Boże chroń Polskę przed zdrajcami


MILAF. 2026.05.16; 11:32:54
Komentowany wiersz: Apel 81-latka
Podziwiam szczerze Twoje wiesze
Punkt w stosownych odstępach czasu
Pozdrawiam uprzejmie


DerTodisteinMeister 2026.05.15; 16:58:47
Komentowany wiersz: Kara boża ...
+1


DerTodisteinMeister 2026.05.15; 16:58:32
Komentowany wiersz: Kara boża ...
Ostra satyra
Podziwiam
Pozdrawiam serdecznie


MILAF. 2026.05.15; 13:30:28
Komentowany wiersz: Kara boża ...
Satyra ma być wymowna
Tu czuję jej ,,ostrze"
Pozdrawiam uprzejmie


Katarzyna K. 2026.05.15; 13:29:30
Komentowany wiersz: Kara boża ...
plus

Pozdrawiam serdecznie miłego dzionka


MILAF. 2026.05.12; 19:40:29
Komentowany wiersz: ot, co ...
Przeczytalam - czytelne refleksje w tle
Pozdrawiam uprzejmie


Anula 2026.05.12; 19:38:45
Komentowany wiersz: ot, co ...
Dobre! +(2)Pozdrawiam :)


Katarzyna K. 2026.05.12; 18:59:50
Komentowany wiersz: ot, co ...
Pozdrawiam serdecznie
plus


MILAF. 2026.05.10; 21:08:53
Komentowany wiersz: gwałtu .. rety ...
Masz bogaty dorobek, uszanowanie...
Pozdrawiam uprzejmie


Medusa 2026.05.10; 18:51:17
Komentowany wiersz: gwałtu .. rety ...
Fajne :)


Katarzyna K. 2026.05.10; 18:42:10
Komentowany wiersz: gwałtu .. rety ...
Pozdrawiam serdecznie (+)


MILAF. 2026.05.09; 21:09:13
Komentowany wiersz: - przerwany sen ...
Miniaturowa satyra- a czytelni.sir kiwa ze smiechu, oczywiscie
Brawo!
Pozdrawiam uprzejmie


Katarzyna K. 2026.05.09; 20:36:46
Komentowany wiersz: - przerwany sen ...
pozdrawiam serdecznie+


Jerzozwierz 2026.05.06; 17:10:05
Komentowany wiersz: Я запрещаю свободу ...
Nie bronię Nawrockiego. Tylko ostrzegam przed oddaniem całej władzy lewicy. Tak się prawie wszędzie na świecie kończą ich rządy. To tylko jeden mały epizod z całej plejady, w tzw. "majestacie prawa". To jest UK. Nie Korea Północna albo Kuba. Pamiętam PRL i widzę jak świat gna w złym kierunku. Ale może ja nic nie wiem. Taki tam Jerz o bardzo małym rozumku. Tekst w oryginale. Nie tłumaczę. Tym co nie znają języka polecam translację Google. Jest coraz doskonalsza. Pozdrawiam.

A recent case in England. Sean Egan, the manager of a supermarket store in Walsall, England, one of a large chain, who had worked for the company for all his 29 years after leaving school, was dismissed because he was involved in a physical confrontation with a prolific shoplifter in his store.

He asked the shoplifter, who had at least 100 convictions, to leave the store, whereupon the shoplifter became abusive and aggressive, spitting at Egan, who then tried to restrain him.
The shoplifter alleged that Egan had assaulted him, and the store dismissed the employee of 29 years for not having followed company policy. There was a public outcry, a public demonstration outside the store, and many people vowed never to patronize it or any of its branches again.

The company, using the kind of managerial language in which it is almost impossible to tell a straightforward truth, put out a statement:

“We have very clear guidance, procedures and controls in place to protect our colleagues and customers from the risk of harm, which must be strictly followed. These include detailed procedures for handling shoplifting incidents, which are in place to protect both the colleague involved and surrounding colleagues and customers, and which seek to de-escalate and calmly control the situation. We will not ask colleagues to put themselves at risk. As a responsible employer, our focus is entirely on taking the correct action to ensure health and safety is maintained at all times.”


Anula 2026.05.04; 21:24:47
Komentowany wiersz: Я запрещаю свободу ...
Jerzozwierz-Я знаю русский язык(i nie tylko ten język).
A teraz odnośnie wiersza: to jest głos sprzeciwu i obywatelska troska. To mocna, publicystyczna satyra, która uderza w konkretne punkty współczesnego sporu politycznego. Autor wykorzystuje historyczne porównania, by nadać dzisiejszym wydarzeniom szerszy, alarmujący kontekst i słusznie. Nawrocki, nigdy nie powinien zostać prezydentem RP z bardzo wielu względów.+(19) Pozdrawiam.


bronmus45 2026.05.04; 15:47:17
Komentowany wiersz: Я запрещаю свободу ...
Jerzozwierz - daj Ty mi święty spokój ze swoimi wynurzeniami - przestałem je czytać, oceniając jako wielką ściemę człowieka, nie mającego zielonego pojęcia o polskości tu i teraz. Od teraz omijam Twoje wywody, jako nie warte ... funta kłaków. Żegnam.


Jerzozwierz 2026.05.04; 15:36:08
Komentowany wiersz: Я запрещаю свободу ...
Joe Biden "wygrał" wybory ponieważ Trumpa posądzono o korzystanie z pomocy Rosji i Putina. Okazało się to sfabrykowaną ściemką ale spełniło swoją rolę. Potęga propagandy jest ogromna:

HISTORIA O KRÓLEWNIE, KRASNOLUDKU I POTĘDZE PROPAGANDY

Jak to zdarza się w bajeczkach
Była raz królewna
Zaszła w ciążę z krasnoludkiem
Z którym, nie jest pewna

Rozpłakała się królewna
Strasznie rozpaczała
No i przyznać się rodzicom
Też się obawiała

Ale ciążę ukryć trudno
Więc się król dowiedział
Wezwał wszystkie damy dworu
I tak im powiedział

Niech poduszkę każda weźmie
I pod kieckę włoży
Nadzorować wszystko będzie
Dworski podkomorzy

Rozpuścimy w kraju wieści
Że to to nowa moda
Brzuch wydatny mieć powinna
Każda dziewka młoda.

Pewnie zdziwią się ludziska
Lecz umilkną krzyki
Gdy powiemy, że ten fason
Przyszedł z Ameryki.

Kiedy dziecko się urodzi
Wyjmiecie poduchy
Bachora się pozbędziemy
Zginą po nim słuchy

Będą plotki to rzecz pewna
Lecz to nie przeszkoda
Odczyta na rynku dekret
Mości wojewoda

Tych co będą nawoływać
Że to konspiracja
Pozamykam szybko w lochach
Wyższa stanu racja

A niech mi ktoś z tu obecnych
Tylko zaszeleści
To mu każę obciąć głowę
Koniec opowieści

Jeszcze tylko morał z bajki
Com ją opowiedział
Z kłamstwa łatwo zrobić prawdę
Jak król je powiedział.

Czy coś nie brzmi Wam znajomo
Choć to dawno było?
Jak widzicie w polityce
Nic się nie zmieniło.

Mimo wielu tak, mądrości
Zawartych w legendach
Nie potrafią wciąż narody
Uczyć się na błędach

Więc pamiętaj o tym, kiedy
Słuchasz wiadomości
Że w większości są na rozkaz
Króla jegomości.


Kary nałożone na firmę Pfizer i jej podległe
2002 - $49 milionów – Manipulacje cenowe
2004 - $430 milionów - malwersacje rynkowe
2007 - $2,3 miliarda – fałszowanie dokumentów
2010 - $142 miliony – promowanie leku Neurontin dla niewłaściwych pacjentów
2018 - $23,8 milionów łapówki


Jerzozwierz 2026.05.04; 15:16:10
Komentowany wiersz: Я запрещаю свободу ...
Nie kwestionuję. Znam konsekwencje Liberum Veto. Mała różnica, Nie każdy szlachiura to teraz może tylko wybrany przez społeczeństwo Prezydent. Może Ci się to nie podobać ale na tym polega demokracja. Wolisz taką z czasów PRL? Wiem tylko, że Polska uważana jest obecnie za jeden z najbezpieczniejszych krajów w Europie. Uważam, że to w dużej mierze zasługa wojny w Ukrainie. Ponieważ RP przyjęła tak wielu uchodźców z tego kraju Unia nie zdołała wcisnąć muzułmanów. Słyszałeś o chrześcijańskich terrorystach? Nie? A o islamskich? No właśnie. Mieszkam w Melbourne, Australia. To był piękny kraj... Do pandemii. Mieliśmy tu jeden z najdłuższych lockdownów na świecie, godzinę policyjną i zmuszono nas do "szczepień" pod groźbą utraty pracy. Straciłem pracę ja i żona choć pracowała wtedy z domu przez Zoom nie mając z nikim fizycznego kontaktu. Pandemia była wielką ściemą. Nie umarło więcej ludzi niż od sezonowej grypy. A normalną szczepionkę testuje się ok 10 lat. A to była eksperymentalna technologia MRNA. Za takie eksperymenty w Norymberdze skazywano na czapę. A Fauci ma się dobrze. W Polsce mało jest na ten temat. Was nie zmuszono. Kto wziął może winić tylko siebie. Za mało wiem o Nawrockim ale jak widzę jak polskie media przedstawiają Trumpa a ludzie to powtarzają to mi smutno. Nie jestem jego fanatykiem ale jego poprzednik był kukłą a objawami demencji. Zupełnie możliwe, że wygrał wybory nieuczciwie. Nie wiem czy Polska podpisze traktat pandemiczny ale jeśli ktoś to zawetuje to tylko mu dziękować. Dobra bo mogę tak godzinami. Świat idzie w bardzo złym kierunku.
Pozdrawiam,
Jerz

APOKALIPSA

Dostaliśmy umowę na świat
Tak jak do wynajęcia mieszkanie
Choć najemcy nie płacimy rat
To jest to zobowiązanie

I zgodnie z powyższą umową
Nie możemy niszczyć lokalu
A ten sufit błękitny nad głową
Dostaliśmy bez ekstra szmalu

W tej umowie jest postanowienie
Że na okres jest nieograniczony
Ale za warunków jej naruszenie
Przyjdzie nam płacić rachunek słony

No i ci z małymi móżdżkami
Co by wszystko za forsę oddali
Nie przejmując się wcale skutkami
Wszystkie punkty umowy złamali

Teraz tylko musimy poczekać
Na wezwanie do pilnej zapłaty
Nie będzie się można odwołać
Ani spłacić tego długu na raty

A że płacić już czym nie mamy
Bo wydaliśmy wszystko na bzdury
To przyjdzie nam stanąć u Bramy
Tej co czeka tam na nas u góry.

Są wśród nas tacy co ostrzegają
Mówią, że Apokalipsa nadchodzi
A co będzie, jeśli rację mają
I nadejdzie czas wielkiej powodzi?

Mamy tylko to jedno mieszkanie
Tak na co dzień jak i od święta
Lecz możemy je stracić, Ziemianie
Jeśli ludzkość się nie opamięta


bronmus45 2026.05.04; 11:18:56
Komentowany wiersz: Я запрещаю свободу ...
Jerzozwierz - odpowiem Ci tylko w jednym temacie - najważniejszym ... Co powodowało Liberum Veto? Ano skuteczny sprzeciw jednostki (nawiedzonego osobnika) wobec postanowień wielu posłów. Tutaj tym nawiedzonym jest Karol Nawrocki, natomiast wielością - większość parlamentarna i ich umysły. Co do języka tytułu - Nawrocki, jak i jego polityczne zaplecze upatrują wzorców w Putinowskiej Rosji ... i to na tyle.


Jerzozwierz 2026.05.04; 10:21:22
Komentowany wiersz: Я запрещаю свободу ...
I jeszcze jedno. Jest takie powiedzenie. Politycy i pieluchy powinni być zmieniani często i z tego samego powodu. Może warto pamiętać przy następnych wyborach.


Jerzozwierz 2026.05.04; 10:17:20
Komentowany wiersz: Я запрещаю свободу ...
A co do tytułu, to ciekawe ilu Polaków zna jeszcze rosyjski?
Nie bardzo też rozumiem zasadność użycia tej formy.
Jeśli o zakaz wolności chodzi to polecam wycieczkę do Wielkiej Brytanii. Polska im w tej dziedzinie do pięt nie dorasta (jeszcze). Tam gość stojący w milczeniu przed kliniką aborcyjną zapytany przez policjanta co robi odpowiedział: "Modlę się za moje nienarodzone dziecko"
I został aresztowany.
Podobno niektórzy Polacy tam osiedleni się wynoszą z tego "wolnego" kraju.


Jerzozwierz 2026.05.04; 10:00:26
Komentowany wiersz: Я запрещаю свободу ...
Nie mieszkam w RP. PiSu nie popieram. Szczególnie Prezesa. Ale nie chcę się wtrącać do polskiej polityki. Mam tylko jedną uwagę. To co obecnie robi na świecie lewica przypomina zbiorowe samobójstwo. Popatrzcie na kraje zachodnie UE, UK, Kanadę i Australię. Wraca wielkimi krokami reżim komunistyczny, oczywiście tak się nie nazywa. Masowa imigracja z krajów muzułmańskich prowadzi do katastrofy. Oni się nie integrują a kiedy jest ich dostatecznie dużo zaczynają się poważne problemy. Pod pretekstem pandemii dokonano ogromnych zniszczeń w ekonomii na skalę wojny (co ostatnio powiedział chyba wódz Hiszpanii). Światowa Organizacja Zdrowia chce przeforsować traktat pandemiczny. Jak im się uda to kolejna "pandemia" doprowadzi świat to katastrofy. (Krytykowany w Polsce Trump wypisał USA z tej organizacji) Pod pretekstem zagrożenia klimatu rujnuje się sieci energetyczne i wyrzuca miliardy jeśli nie tryliony na tzw. odnawialne źródła jeszcze bardziej rujnując gospodarkę. Wolność słowa jest w zaniku aby uciszyć krzyczących "Król jest nagi!". A dla zwolenników "postępu" pytania; 1 Ile % atmosfery to CO2? 2. Ile aborcji przeprowadza się rocznie na świecie? Odpowiedzi: 1. 0,04%. 2. 73 miliony. Dlatego boję się lewicy i myślę że prezydent z innymi poglądami jest jednak nienajgorszym rozwiązaniem. Ale tak jak napisałem, nie żyję w RP i nie chcę nikomu mówić na kogo ma głosować. Jednak znajomość angielskiego i dostęp do alternatywnych mediów spoza głównego ścieku, daje trochę więcej możliwości pozyskania wiedzy o tym co się dzieje.
Załączam wierszyk uniwersalny (pasuje do większości, choć są wyjątki)

Pozdrawiam.

WYZNANIE POLITYKA

Co nakradłem to nakradłem
Lecz kawioru się najadłem
W końcu przyszła ta niedziela
Wywalili mnie z fotela.
Teraz powiem bez cenzury
Od lat wam wciskałem bzdury
Lecz nie doceniłem wroga
Podwinęła mi się noga
Co się stało to się stało
Dobrze, że nie kradłem mało
Mogę teraz jak widzicie
Spędzać życie w dobrobycie
Brzęczą szklanki, gra muzyka
Słychać motto polityka:
Używajmy, póki czas
Po wyborach nie będzie nas.


Boreas 2026.05.03; 16:08:27
Komentowany wiersz: Smutne w swoim wyrazie, święto ... (3 maja 2026 r)
Bardzo łatwo Naród oszukać ale bardzo trudno przekonać że został oszukany. w dodatku jak za oszustwem kryją się pieniądze. bo niektórzy ludzie zastanawiają się ile narodowi trzeba dać żeby pozwalał się okradać. Pozdrawiam z +


Boreas 2026.05.03; 16:08:27
Komentowany wiersz: Smutne w swoim wyrazie, święto ... (3 maja 2026 r)
Bardzo łatwo Naród oszukać ale bardzo trudno przekonać że został oszukany. w dodatku jak za oszustwem kryją się pieniądze. bo niektórzy ludzie zastanawiają się ile narodowi trzeba dać żeby pozwalał się okradać. Pozdrawiam z +


Boreas 2026.04.26; 21:44:30
Komentowany wiersz: - znaki rozpoznawcze ..
Zupełnie ciekawy tekst pozdrawiam z +


bronmus45 2026.04.26; 21:16:41
Komentowany wiersz: - znaki rozpoznawcze ..
Okreslenie "obszczyjmurek" lub "obszczymurek" funkcionuje w polskim języku zapewne dłużej, niż Ty masz lat - więc nie przypisuj sobie jego autorstwa ..


chador 2026.04.26; 21:14:00
Komentowany wiersz: - znaki rozpoznawcze ..
Pisze z komofki slowa mi zjada slownik .
[1][2][3][4][5][6][7][8][9][10][11][12][13][14][15][16][17][18][19][20][21][22][23][24][25][26][27][28][29][30][31][32][33][34][35][36][37][38][39][40][41][42][43][44][45][46][47][48][49][50][51][52][53][54][55][56][57][58][59][60][61][62][63][64][65][66][67][68][69][70][71][72][73][74][75][76][77][78][79][80][81][82][83][84][85][86][87][88][89][90][91][92][93][94][95][96][97][98][99][100][101][102][103][104][105][106][107][108][109][110][111][112][113][114][115]
Wiersze na topie:
1. Witałaś nas z otwartym sercem (26)
2. Ach... (25)
3. Wielkanocne podziękowania (25)
4. Różowe a nawet i żółte (25)
5. Na pewno... (25)

Autorzy na topie:
1. kaja-maja (571)
2. zygpru1948 (568)
3. darek407 (499)
4. super tango (187)
5. Super-Tango (75)
więcej...