|
...Boże Ciało...
...Boże Ciało... |
uroczysty dzień światłości
stół ma czysty
kwiatami przystrojony
witkami osiki
Chleb i wino na nim poświęcamy
z godnością klękając usłużnie
przed Przenajświętrzym Sakramentem
przed Synem Pana ziemi i nieba
jak źródło żywej wody
jest dla naszej ochłody
tak Chleba nam trzeba
by ciało nakarmić
gdzie krew przelali
tam się zbliżamy
z pokornej pobożności
dla duszy szczęśliwości
Boże Ciało
tajemnicą jest niewidzialnego Boga
który przybliża nas w Jezusie Chrystusie
w czasie Zgromadzenia eucharystycznego
z wcielonego Słowa na duszy nowy blask
w życiu bez trosk są tylko te owieczki
które Opatrzność Boska Ma w Swojej Opiece... |
|
|
|
|
|
-->> Aby głosować lub komentować musisz się zalogować.
ennio74 |
2026.06.04; 08:05:51 |
Dla wielu z nas ważny dzień.
+11 |
JNaszko |
2026.06.04; 05:39:56 |
Ładnie opisane
+++++ Jurek
pozdrawiam |
|
|