Wiersze poetów - poetyckie-zacisze.pl ZAPROPONUJ ZMIANĘ W SERWISIE
Logowanie:
Nick:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
Odzyskaj hasło
Zarejestruj się
Dostępne opcje:
Strona główna
O serwisie
Regulamin
Zaproponuj zmianę
Indeks wierszy
Ranking autorów
Ranking wierszy
Dodane dziś (2)

Nowi autorzy:
- Agi
- aniulka150
- fatality.
- yoro
więcej...

Ostatnie komentarze:
Wredna wena
- Suliko
"NA ZGON POEZJI" (ELEGIA) CKN
- puszczyk
Wredna wena
- emocja
Diabeł
- Albin
więcej...

Dziś napisano 0 komentarzy.

kwiatuszek4


kwiatuszek4
Imie : kwiatuszek4
E-mail :
GG : -
Data rejestracji : 2013.02.02
Liczba wierszy : 11
Liczba głosów : 74
Napisał komentarzy : 82
Poziom :

Napisz wiadomość do autora
Komentarze napisane przez Autora
Komentarze otrzymane przez Autora
Dodaj autora do czarnej listy
Wiersze Autora

od autora:

Jesteśmy jak kwiaty.
Prawie każdy z nas ma chwile zwątpienia. Coś mu się w nim, lub w kimś nie podoba. Czy świat nie jest dlatego piękny, że jest tak różnorodny? Gdyby wszystko było takie same, czy nie byłoby nudne? Wyobraź sobie ogród, w którym rosną kwiaty, tylko w jednym gatunku. Choćby były najpiękniejsze, w końcu by Ci się znudziły. Teraz oczami wyobraźni zobacz ogród pełen różnobarwnych kwiatów, czy ten widok nie jest bardziej zachwycający? Każdy kwiatek choćby najmniejszy, ma swój urok. Malutkie, wonne fiołki pachną tak pięknie, cebulice, niebieską barwą zachwycają. Małe szafirki albo krokusy kwitnące w różnych kolorach, czyż i one nie są urocze? Róże, są od nich o wiele większe, ale czy każdy z tych kwiatów nie jest piękny? Czy nie posiada wiele charakterystycznych cech, odróżniających go właśnie od innych? To, co ma, mały kwiatek, duży mieć nie musi. Jesteśmy jak one, nie próbujmy zmieniać się w kogoś innego ani innych na siłę. Czas zmian, każdego człowieka przebiega indywidualnie. Jego świadomość wraz z wiekiem, różnymi doświadczeniami życiowymi samoistnie wzrasta.
Bądźmy takimi kwiatami, które pochylają się nad słabszymi. Które, nie próbują za wszelką cenę, zasłonić słońca innym.
Jeśli czujemy się mądrzejsi od innych, dzielmy się swoją wiedzą oraz radami zachowując taktownie. Wszyscy jesteśmy na tym pięknym świecie, w ogrodzie stworzonym przez Pana Boga.


Są trzy rodzaje ludzi:
Ci którzy umarli już za życia.

Ci, którzy zostali głęboko zranieni, jedni z nich próbują zaoszczędzić cierpienia innym, ale są i tacy, co atakują cały świat oraz innych ludzi. Strzelają słowami, jak z pistoletu maszynowego. Nie zważając na to jak wielkie szkody czynią i w kogo trafią. Żyją w swoim specyficznym świecie nienawiści, do którego trafili, nie chcą wpuścić kogoś bliżej. Z powodu wcześniejszych zranień, których doznali, boją się ponownie komuś zaufać. Ranienie innych, sprawia im satysfakcję. Gdziekolwiek się znajdą, podburzają innych i sieją zamęt. A co najciekawsze uważają siebie za pępek świata, a są tornadem, które niszczy wszystko na swojej drodze.

Są też ci, którzy niosą innym światło, są to wspaniali ludzie. Oni inspirują, wspierają,
wysłuchają, doradzą, pomagają w nieszczęściach. Dzielą z Tobą radości oraz smutki, traktują innych z miłością oraz szacunkiem.

Czy chociaż przez chwilę pomyślałeś/aś, jakim jesteś człowiekiem??? Chcesz niszczyć czy budować??? Chcesz żyć w raju czy piekle, które sam/a tworzysz???

"Są ludzie, którzy swoim charakterem niszczą to, co zbudowali rozumem". Andreas Laskaratos

"Świat staje się piękniejszy w wymiarach serca". Odisseas Elitis


Pozdrawiam cieplutko wszystkich czytających oraz odwiedzających mój profil. Jeśli brakuje czegoś w mojej twórczości to wybaczcie. Cały czas się uczę moi kochani i wierzę, że dzięki Waszym cennym radom będę pisać coraz lepiej.


Wiersze na topie:
1. monitor (32)
2. dzięki (32)
3. czytając poetę (32)
4. babcia (32)
5. fatamorgana (32)

Autorzy na topie:
1. Jan Gawarecki (328)
2. dziadek (328)
3. ali (282)
4. Siostrzyczka (270)
5. kosta.woj (262)
więcej...