Wiersze poetów - poetyckie-zacisze.pl ZAPROPONUJ ZMIANĘ W SERWISIE
Logowanie:
Nick:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
Odzyskaj hasło
Zarejestruj się
Dostępne opcje:
Strona główna
O serwisie
Regulamin
Zaproponuj zmianę
Indeks wierszy
Ranking autorów
Ranking wierszy
Dodane dziś (19)

Nowi autorzy:
- uhW76
- Sweetee
- BrakNazwyBrak
- Ośmiorniczka
więcej...

Ostatnie komentarze:
Gdy urzędnik jest nadgorliwy
- AM-arylis
Z pamiętnika dyslektyka
- Litawor
Wiejska sielanka
- AM-arylis
uwiedziona
- AM-arylis
więcej...

Dziś napisano 76 komentarzy.

Hyhori


Hyhori
Imie :
E-mail : essl@interia.pl
GG : -
Data rejestracji : 2015.04.01
Liczba wierszy : 0
Liczba głosów : 0
Napisał komentarzy : 0
Poziom :

Napisz wiadomość do autora
Komentarze napisane przez Autora
Komentarze otrzymane przez Autora
Dodaj autora do czarnej listy
Wiersze Autora

od autora:

Pracownia projektowania wnętrz stylizowanych, w której klient znajdzie profesjonalny personel, spełniający jego oczekiwania. Tego typu placówki zajmują się projektowaniem i aranżacją każdego wnętrza, wedle upodobań klientów. Długoletnie doświadczenie pracowników pozwala na doskonałe dostosowanie się do potrzeb każdego oraz stworzenie lokum marzeń. Nacisk na indywidualne wizje klienta jaki jest kładziony w swojej pracy pozwala wykreować odpowiedni klimat wnętrza, który dostosowuje się do charakteru oraz temperamentu inwestora.
Czym właściwie jest projektowanie wnętrz? To pewnego rodzaju sztuka łączenia estetycznego pomieszczenia wraz z jego funkcjonalnością. Jedno nie może istnieć bez drugiego. Nie wystarczy stworzyć ładne, eleganckie wnętrze, wedle gustów klienta, należy jeszcze sprawić, by ów klient mógł się w nim swobodnie poruszać. Tak przemyślany i zaplanowany projekt można wówczas uznać za właściwie zorganizowany. Sam projektant wnętrz powinien odznaczać się kreatywnością, wyobraźnią przestrzenną, wrażliwością na piękno i estetykę, a także mieć dobry wzrok. Pomaga to w rozróżnianiu barw i odcieni, nazywaniu ich oraz odpowiedniemu dostosowaniu do poszczególnych elementów wystroju. Projektant wnętrz powinien posiadać również zdolności plastyczne, które umożliwiają utworzenie projektu. Ważną jego cechą jest także komunikatywność, już w pierwszym etapie pracy z klientem. Wyrozumiałość oraz szybkie „podłapywanie” jego wizji i pomysłów pomaga w dokładnym sprecyzowaniu celu. Te cechy sprzyjają właściwemu profesjonalizmowi i oddaniu, z jakim projektant powinien wykonywać swoje obowiązki. W końcu każdy z nas chciałby, aby jego wymarzone pomieszczenie odpowiadało naszym potrzebom: kuchnia – funkcjonalna i zadbana, biuro – ułożone i sprzyjające codziennej pracy, salon – przestrzenny i wygodny, sypialnia – komfortowa i przyjemna. Nad stworzeniem tego typu miejsca czuwa projektant wnętrz wraz ze swoimi kompetencjami, aby móc zrealizować odpowiedni projekt wnętrza stylizowanego wedle gustów inwestora.
Ważne, aby nie mylić projektanta wnętrz z dekoratorem wnętrz. Dekorator aranżuje gotowe już pomieszczenia, upiększa ich wygląd. Natomiast projektant wnętrz odpowiedzialny jest za utworzenie projektu lokum od początku do końca, czyli od samego zaprojektowania ścian, mebli, kolorystyki, światła itp. W rzeczywistości projektant pełni także rolę dekoratora, gdyż jego umiejętności i kompetencje pozwalają na stworzenie całościowej wizji danego wnętrza. Zatem projektant posiada wiedzę dużo obszerniejszą niż dekorator.
Jak zatem powstaje udany projekt? Tworzony jest w przebiegu procesu, składającego się na kilka etapów. Na początku zawsze prowadzone są odpowiednie konsultacje z klientem, aby móc określić jego potrzeby, preferencje, a także zgrać wizje z charakterem i temperamentem zainteresowanego. Powstaje wówczas projekt koncepcyjny, który ma na celu opracowanie układów przestrzennych, aranżacji, ustawienia poszczególnych mebli lub elementów wystroju. Po rozpatrzeniu różnych możliwości następuje konstruowanie danego wnętrza w programie 3D, umożliwiającym wizualizację pomieszczenia.
Kolejnym etapem jest stworzenie projektu techniczno-wykonawczego. Podczas tej fazy działania dokonuje się głębszego spojrzenia na to, co nie jest zauważalne na pierwszy rzut oka. Zatem nakreśla się wszelkie zmiany w instalacji elektrycznej, hydraulicznej lub klimatyzacji itp. Należy pamiętać o odpowiednim dobraniu materiałów budowlanych i dekoracyjnych oraz dane pomieszczenie powinno być rozrysowane technicznie. Na tym etapie uwzględnia się również rozmieszczenie mebli. W tej kwestii zainteresowany sam wybiera odpowiednie wyposażenie z listy lub samodzielnie dokonuje wyboru. Może także posiłkować się innymi, poleconymi przez projektanta elementami, które mogą zastępować podobne artykuły. Inwestor cały czas może czuwać nad kosztorysem materiałów oraz elementów wyposażenia.
Istotne jest, aby schemat pomieszczenia zaprojektowany w technologii 3D miał swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Zatem w samym tworzeniu wnętrza ważne jest, aby załoga wykonująca zlecenie odznaczała się profesjonalizmem, zaangażowaniem w pracę oraz szczegółowością i skrupulatnością w wykonywaniu obowiązków. Nawet najmniejsze uchybienie może zmienić estetykę miejsca, jego funkcjonalność i użyteczność. Dlatego firma projektowania wnętrz stylizowanych sama wynajmuje odpowiednie ekipy, które bezbłędnie wykonają powierzone im prace. Ponadto przy każdym etapie tworzenia projektant sam koordynuje przebieg działań, aby był zgodny z przedstawioną wizją. W tym czasie konsultowane są wszelkie szczegóły związane z kolorystyką, elementami wyposażenia, a nawet rozmieszczeniem okien.
W przypadku projektu całego mieszkania należy odpowiednio wydzielić strefy funkcjonalne, czyli dobrze przemyśleć co w konkretnym miejscu zamierzamy robić, na przykład wydzielamy miejsce do pracy, miejsce do wypoczynku itp. Należy także zastanowić się jakie miejsca będą reprezentatywne, czyli do pokazania innym, a jakie intymne, przeznaczone tylko i wyłącznie do naszej dyspozycji. W reprezentatywnych znajduje się salon, pokój gościnny, natomiast do intymnych sypialnia lub pokój dziecka. Równie ważne jest zaplanowanie odpowiedniej komunikacji, tak, aby każdy z użytkowników miał swobodny dostęp do każdego pomieszczenia oraz odpowiednich elementów w danym pokoju. Istotne jest rozmieszczenie elementów stałych (np. garderoby, półki, lustra), sprzętu multimedialnego, kontaktów i włączników. Nawet najdrobniejsze i z pozoru nieistotne przedmioty są ważne w funkcjonalności i wyglądzie wnętrza. Dobry projektant weźmie pod uwagę każdy szczegół i odpowiednio go wyeksponuje lub zakryje, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Oprócz utworzenia odpowiedniego wnętrza każda firma projektowania wnętrz oferuje wszelkie porady na temat zagospodarowania pomieszczenia. I tak na przykład małe pokoje nie powinny być „zaśmiecone” przez różne sprzęty lub meble. Wystarczy to, co jest najbardziej wymagane. Zatem łóżko lub biurko najlepiej postawić w rogu pokoju, aby uwolnić przestrzeń niezbędną do swobodnego poruszania się.
Potrzeby każdego klienta są różne, gdyż wiadomo, każdy ma inny gust. Projektant dostosowuje się do klienta i tworzy projekt wnętrza w odpowiedniej stylistyce. Jeśli np. inwestor zażyczy sobie pomieszczenia w odcieniach czerni i bieli, należy pamiętać, aby kolorystyka ta była odpowiednio ze sobą zgrana. Zatem projektant wnętrz zgodnie ze swoją wiedzą powinien dostosować kolory do pomieszczenia. I tak nadmierna czerń użyta w małym pomieszczeniu sprawia wrażenie smutnego i ponurego, skutkiem czego może ono wpływać negatywnie na nastrój osoby przebywającej w nim. Za to dominacja bieli w dużym pomieszczeniu może powodować, że przestrzeń stanie się chłodna i niekomfortowa. Tego typu wiedza projektanta pomaga odpowiednio połączyć barwy tak, aby nie dominowała kolorystyka negatywnie wpływająca na odbiorcę.
Wnętrze można zaprojektować według stylu danego kraju, np. projekty wnętrz stylizowanych na wzór angielski. Tego typu pomieszczenia sprawiają wrażenie ciepłych i przytulnych. To, co je wyróżnia, to nagromadzenie bibelotów, motywów kwiatowych oraz różnorodnych ozdób, na przykład porcelanowych figurek, wazonów, nieraz z żywymi kwiatami w środku, dywanów, kinkietów na ścianach itp. Często łączy się elementy z różnych epok i tak na przykład do mebli w stylu antycznym dołącza się elementy nowoczesne. Charakterystyczna jest również swoista miękkość foteli i kanap, na których położone są duże, puszyste poduszki. Na ścianach zazwyczaj umieszczana jest tapeta w motywy kwiatowe, paski, a nawet szkocką kratkę. Co ciekawe, wszystkie te elementy zaleca się łączyć razem, co powoduje swoistą mozaikę różnorodnych wzorów. Ciepła angielskiemu pomieszczeniu dodaje również użycie głównie jasnych kolorów, czasami dodaje się także intensywną zieleń bądź granat.
Inspiracją do stworzenia wnętrza może być także motyw przyrody, na przykład projekt wnętrza stylizowanego na morski krajobraz. Zalecany jest do skomponowania wnętrza sypialni lub łazienki. Wówczas dobiera się kolorystykę błękitną, białą lub w kolorze piasku. W tym przypadku należy jednak pamiętać, by odcienie niebieskiego nie były zbyt zimne. Tak dobrane stylistyka kolorów umożliwia dobry wypoczynek oraz nasuwa skojarzenia z wakacjami nad brzegiem morza lub oceanu, co naturalnie odpręża i relaksuje.
Tego typu przykładów można mnożyć mnóstwo. Projektów wnętrz stylizowanych jest nieskończenie wiele, gdyż inspiracje można brać ze wszystkiego, co nas otacza. Mogą to być elementy natury, zjawiska społeczne, nawiązania do stylistyki danej epoki itp. Dobry projektant wnętrz zawsze uchwyci najważniejsze elementy wizji klienta oraz dobierze odpowiednie akcenty danej inspiracji. Pełen profesjonalizm pełnionych usług jest gwarantem zadowolenia klienta oraz dobrej opinii o firmie.


Wiersze na topie:
1. WIZYTA - proza (17)
2. Z pamiętnika zamkniętej w sobie (16)
3. Ktoś tam (15)
4. Zapinanie (15)
5. Szachy w Szczecinie (14)

Autorzy na topie:
1. Donia51 (244)
2. Dunia (155)
3. EnigmatycznyDuszek (112)
4. Klara (112)
5. ZUZA-Kryga (112)
więcej...