Wiersze poetów - poetyckie-zacisze.pl ZAPROPONUJ ZMIANĘ W SERWISIE
Logowanie:
Nick:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
Odzyskaj hasło
Zarejestruj się
Dostępne opcje:
Strona główna
O serwisie
Regulamin
Zaproponuj zmianę
Indeks wierszy
Ranking autorów
Ranking wierszy
Dodane dziś (16)

Nowi autorzy:
- 8jasminec891ec9
- 9lydiac24100hb0
- 7harpere4122rN0
- 3adrianc3623hh2
więcej...

Ostatnie komentarze:
Delikatny dotyk
- roman
Wiersz branżowy
- Albina
Atomowa ławka
- PORTAD.X
Bo....
- wiewióra
więcej...

Dziś napisano 89 komentarzy.

Budzisz mnie do czynu...

Budzisz mnie do czynu...

Zygmunt Jan Prusiński


BUDZISZ MNIE DO CZYNU...

Dagmarze LasekNie mówiąc nic, czasem można więcej powiedzieć.

Odkopuję zaklęcia wróżki,
która kiedyś wróżyła mi z kart.

Ostatni dzień czerwca,
zmiany w tobie jak w leszczynie -
lubię słuchać jak śpiewa po południu.

Niesiesz Dagmaro pół słowa z wiersza,
może wypadł z niedojrzałego orzecha. -
Polubownie z naturą podpisałem przymierze.

Igielne dotyki z gracją tańczącego cienia
- spowita gdzieś w środku maciejka woła.
Zbliżamy się by pojąć miłość z wiersza.

- Dotknijmy ten Obraz Chwały!
Wejdźmy w siebie - zaproszenie czeka...


30.06.2010 - Ustka
Środa 17:09

Wiersz z książki "Tango z drzewami"


autor ZJP
https://m.salon24.pl/a0a59294154a236e51eee88705425e86,1200,900,0,0.jpg


Muza
http://static.jpg.pl/static/photos/409/409296/f770add4bfcbe92ef1a8d7d7d3a32008_normal.jpg
Napisz do autora

« poprzedni ( 1304 / 1361) następny »

zygpru1948

dodany: 2019-03-14, 06:04:09
typ: życie
wyświetleń (39)
głosuj (1)


          -->> Aby głosować lub komentować musisz się zalogować.

kaja-maja 2019.03.14; 06:54:44
tak wejdźmy w siebie
poczujmy to za życia
to powiem że jesteś
nie tylko słowem pisanym
czy mówionym
a moim nadprzyrodzeniem w:)

zygpru1948 2019.03.14; 06:43:01
TANGO Z DRZEWAMI - część druga

Dział: Kultura Temat: Literatura


Zygmunt Jan Prusiński

GDZIEŚ NA KTÓREJŚ STRONIE KSIĄŻKI


https://www.salon24.pl/u/korespondentwojenny/941394,tango-z-drzewami-czesc-ii

zygpru1948 2019.03.14; 06:42:51
Zygmunt J. Prusiński
@zygmunt_

Piszę książki, z wykształcenia muzyk - pieśniarz, dziennikarz


https://twitter.com/zygmunt_

zygpru1948 2019.03.14; 06:42:26
Zygmunt Jan Prusiński


Mój artystyczny fotoblog

https://zygpru1948.flog.pl/

zygpru1948 2019.03.14; 06:40:55
Bajeczna Margot Bene z Avinion - krytyk literacki i felietonistka,
zawsze czeka na mój Erotyk !


https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/31179900_1926986760707202_262728224147154871_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=7c73472ab4953173f7fd1e19e0796316&oe=5D110E1C

zygpru1948 2019.03.14; 06:19:32
Margot Bene z Avinion, to moja Muza w Poezji, dzięki jej Sercu jako moralnej kobiecie, piszę książkę za książką:


KSIĄŻE ZAUŁKA

RÓŻOWE SCHODY

NUTA W PERLE

SIOSTRA MGŁY

PÓŁNOC Z DIABŁEM W OKNIE

SEN JABŁONI

KOBIETA W CZARNYCH SKRZYDŁACH

W RAMIONACH KSIĘŻYCA

KSIĘŻYCOWE KWIATY__________Pozdrawiam Czytelników - autor ZJP

zygpru1948 2019.03.14; 06:18:16
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa

23.10.2012 15:03


@Zygmunt Jan Prusiński

To smutne
Szanowny Panie Zygmuncie, i wreszcie został Pan sam na witrynie „Aleliteratura”, czy jak tam, sam z tym lizidupą wszystkich ustrojów kolejno następujących po sobie, uczniem i wielbicielem żydostwa, szabesgojem od pamięci Kopca Piłsudskiego, czy jak mu tam i bandą jakichś pseudopatriotycznych piesków, którzy w istocie są zwyczajnymi idiotami. Wielu z nich być może jest potomkami heronów i donosicieli Ochrany, którzy robotnikiem się brzydząc donosili na terrorystów z PPSu Piłsudskiego, a teraz pieją peany nad „Marszałkiem” i jego Kasztanką.


Więc został Pan sam z Sowińcem i jakoś zamilknął politycznie, a tymczasem tę chujnię zwaną szumnie przez urzędniczą i propagandową szumowinę, Trzecią Rzeczpospolitą bierze zwyczajna choroba weneryczna, z rodzaju brodawczaków i bomblownicy i… na które coraz bardziej masowo zaczynają chorować młode kobiety i umierać na raka szyjki macicy. Choroba charakteryzuje się tym, że na szyjce macicy lub na drogach rodnych robi się bąbel, później coraz więcej bąbli, aż z całego podbrzusza robi się bąbel, który pęka, rozpada się, daje przerzuty na całe ciało i je w końcu pożera. Sprawa nie wychodzi poza gabinety ginekologiczne, ale wiadomo, że lekarze dobrze na niej zarabiają. Ba, zamiast zapobiegać jej we wczesnych fazach, robić badania przesiewowe, walczyć o dostępność i taniość szczepionek i leków, ginekolodzy i ginekolożki długo zwlekają z podjęciem badań i właściwej diagnozy, czekając, żeby się choroba u pacjentki rozwinęła, bo to przecież ich chleb i zawód, bo to przecież ich luksusowe mieszkania i samochody. A tymczasem szczepionka przeciwko bąblowi kosztuje tysiąc pięćset złotych. W ten sposób Trzecia Rzeczpospolita staje się miejscem rozpaczy. Ustrojem rozpaczy. Oprócz tego, że się staje krajem nowoczesnego, kapitalistycznego faszyzmu, gdzie prawo do życia, jak w Auschwitzu, należy do silniejszych i zorganizowanych w zbrodnicze kliki, to jeszcze do tego dochodzi pogarda dla życia słabych, przemoc i milczenie.


Sami lekarze są współuczestnikami w tym współczesnych holokauście i systemie przemocy, gdzie niewygodnych współobywateli wsadza się bez zlecenia prokuratorskiego, z powodu policyjnego widzimisię, do domu wariatów, gdzie psychiatra ma prawo trzymać takiego pacjenta przez pół roku, bez badania i bez sądu. Wystarczy, że ktoś puści plotkę, że ktoś powie, albo, że policjant skłamie, że słyszał, albo nabrał podejrzenia, że ktoś ma zamiar samobójczy, lub może taki mieć, żeby mieć prawo go aresztować i odwieźć do domu wariatów. Oczywiście psychiatra nie musi takiego „pacjenta” zatrzymać wbrew jego woli, ale ma do tego pełne prawo. Administracja państwowa, media i środowiska prawnicze kłamią, twierdząc, że nikogo w Polsce nie trzyma się zdrowego psychicznie, w wariatkowie wbrew jego woli. Wszystko to jest ustawione, żeby ułatwiać życie i kapitalistyczną grabież korporacjom szajek złodziei i kompradorów wielkiego biznesu, który jest dziś równie bezwzględny jak niemiecka firma Bayer, dostarczająca podczas wojny Cyklon B, czy inne firmy, np. Buna-Werke, budujące Oświęcim-Monowice. Zdumiewa mnie cynizm współczesnych ludzi akceptujących ten „kapitalizm”, którzy potrafią mówić, że nareszcie jest sprawiedliwość, polegająca na tym, że gdy nie masz pieniędzy to umierasz z głodu. I to jest sprawiedliwe. Masz tak robić, żeby mieć pieniądze, a gdy ich nie masz, nikt cię nie uratuje od śmierci głodowej, a tym, co zostanie po tobie, podzielą się inni. W tym systemie „sprawiedliwości” zabijanie ustawiono w ten sposób, że się maksymalnie utrudnia, poprzez konkurencję i walkę o byt dostęp do wymiany towarowej, do produkcji a w konsekwencji do uzyskania pieniędzy, skazując człowieka w konsekwencji na śmierć. Najpierw na śmierć socjalną, później na śmierć głodową. Już teraz widzę codziennie, w centrach wielkich miast (takich jak Kraków, Katowice, Łódź, Warszawa) starszych i młodszych mężczyzn przeszukujących uliczne kosze na śmieci w poszukiwaniu puszek po piwie, niedojedzonych ciastek, kanapek etc.
Co ciekawe, sporadycznie przy tym zajęciu widuję kobiety. Tłumaczę to tym, że są silniejsze psychicznie i biologicznie od mężczyzn, bardziej odporne na stres i zakażenia, więc są tą stroną w małżeństwie, która najpierw wygania męża z kuchni, a potem go wygania z domu. W ten sposób dziesiątki tysięcy mężczyzn koczuje jako bezdomni na ulicach. Do tego przyczynia się również prawo (unijne), pożal się boże, „rodzinne”, które pozbawia mężczyznę ochrony prawnej przed kobietą (nawet, gdy jest ona pijana). Kobieta nie życzy sobie przebywać z mężem w jednym mieszkaniu i policja jest zobowiązana go z tego mieszkania wyprowadzić. Przecież to już jest faszystowski kraj! A Pan milczysz i ja milczę, bo cóż mamy zrobić, skoro pan Sowiniec pierdoli bez przerwy, że w komunie było gorzej, bo nikt by się nie odważył, żaden komuch ani politruk nie odważył się powiedzieć, że życie ludzkie jest nic niewarte, tak jak się to dzieje dzisiaj, że panuje zasada: nie masz pieniędzy, to sam sobie jesteś winien, umieraj z głodu! Wprost przeciwnie, nawet szukano sposobu, żeby zatrudnić w jakiejś robocie nieroba i przyzwyczaić go do roboty, żeby nie jadł chleba za darmo, ale nie było mowy o tym, żeby się z braku pieniędzy powiesił. A dzisiaj wprawdzie nie wieszają się jeszcze tuzinami, ale mrą jak muchy w śmietnikach, w jakichś slumsowych niezamkniętych piwnicach i na klatkach schodowych, a służby komunalne wywożą ich do miejskiej kostnicy a w nocy na cmentarzach zakopują po ciemku w grobach dla bezimiennych ofiar kapitalizmu. Amen.


PS. Co do śpiewania śp. Przemysława Gintrowskiego to już gdzieś napisałem, że go uważam za szkodnika, bowiem swoim darciem mordy zrobił więcej szkody niż pożytku. Wprowadzał tyko głupich, naiwnych i biednych robotników w błąd, że wróg jest na Wschodzie, podczas gdy jeszcze większy wróg czaił się na Zachodzie. Naturalnie że dla żyda i szabesgojskiego inteligenta taktyczny antyrobotniczy sojusznik był na Zachodzie i Gintrowski ze wszystkich sił opluwał Wschód byle tylko usypiać robotnicze niepokoje i obawy w stosunku do kapitalistów z Zachodu (a takie były). Ryczał, że wróg znajduje się na Kremlu, a tymczasem w Brukseli, w Londynie i Waszyngtonie przygotowywano piąty rozbiór Polski. Rosjanie na Gierku wymogli tylko zapis w konstytucji o przyjaźni z ZSRR, natomiast Bruksela odebrała Polsce niepodległość! Kto jest większym i niebezpieczniejszym wrogiem dla narodowej substancji Polaków? Przepraszam, ale Gintrowski był niedouczony i głupi, a głupi, nie zasługuje na miano jakiegoś tam narodowego barda - chyba że narodu idiotów!. Panie Zygmuncie... Pan z nim wypił ileś tam wódki i nie zorientował się, że ma z głupcem do czynienia. Gdy chodzi o zagadnienia wielkiej polityki... Głupiec powinien być bezwzględnie odrzucony. No, ale żydom chodziło i chodzi o budowę nadwiślańskiego Izraela, więc każdy sabesgoj, typu Gintrowski, jest dla nich na wagę złota.


Zygmunt Jan Prusiński Białe różańce białe różnice... część I

_________________________


Wiersze na topie:
1. Atomowa ławka (16)
2. Wiosenne dumanie (15)
3. Delikatny dotyk (12)
4. Wiośnie co jeszcze trwa ... (12)
5. !!!!!!!!!między wersami (10)

Autorzy na topie:
1. wiermal (437)
2. GAJA (323)
3. grazyna (233)
4. darek407 (113)
5. Super-Tango (109)
więcej...